Προς το περιεχόμενο

Roland V-Card vc-1 D50 Linear Synthesizer Emulator


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Μόλις απέκτησα αυτή τη ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΗ πλέον κάρτα επέκτασης που συνεργάζεται με κάποια προϊοντα της Roland, όπως το V-synth που κατέχω.

 

Αυτή η κάρτα ουσιαστικά μετατρέπει το V-synth σε ένα από τα θρυλικά synthesizers της δεκαετίας του 80, το Roland D50

 

Ενα πρωτοποριακό synth για την εποχή του το οποίο έχουμε όλοι στο μυαλό μας, μιας και έχει χρησιμοποιηθεί κατα κόρον στην μουσική βιομηχανία της εποχής και πολλοί από τους ήχους του υπάρχουν σε πάρα πολλα hits.

 

Το καλό είναι πως μέσω του v-synth ουσιαστικά έχεις το όργανο πλήρες και μάλιστα και τις δυνατότητες του της εποχής controller του, του PG-1000 που πουλιόταν ξεχωριστά και αφορούσε τον προγραμματισμό του.

 

Δηλαδή τώρα έχω και αυτά. Είμαι κάτοχος.

 

maxresdefault.jpg

 

  Έφτιαξα στο πόδι, τιμής ενεκεν ένα βιντεάκι για να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου που έχω στα χέρια μου πλέον αυτόν τον μύθο

 

 

Ενώ ειναι ένα παλιό οργανο, έχει πάρα πολλές δυνατότητες για  κατασκευή και διαμόρφωση ήχων και μάλιστα υπάρχουν δεκαδες χιλιάδες ήχοι ελεύθεροι στο διαδίκτυο που τους κατέβασα (ειναι freeware)  και θα με κρατήσουν απασχολημένο να ψάχνω και να πειραματίζομαι για πολύ καιρό.

 

Αυτά. Τέλεια. Σουπερ.

Το καλο είναι πως βρήκα  το πακέτο σφραγισμένο, αχρησιμοποίητο, πράγμα πολύ σπάνιο.

 

Ζήτω οι Αγγελίες του ΝΟΙΖ.GR!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

Απολαύστε!!!!

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο, Κώστα! Προσωπικά έχω το D-50 εδώ και λίγα χρόνια και ακόμη ανακαλύπτω συνεχώς καινούργιους ήχους, ειδικά από τότε που βγήκε το re-release του ως D-05. Είμαι σίγουρος ότι θα περάσεις πολλές δημιουργικές και ευχάριστες ώρες με την Linear Arithmetic synthesis.

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστούργημα.

Με κάνεις και μετανιώνω που έδωσα το V-synth GT.

 

Μετανιώνω οικτρά.

 

Μη τρελένεσαι υπάρχει και το vst που περιέχει και τη vst έκδοση  του PG-1000  :P

 

 

κανα review δεν κάνατε όμως D50 SYNTH VS D50 VSYNTH VS D50 VST ???

 

pσ cos_dr άστα αυτά και φόρτωσε κανα σκυλοηχο να γουστάρουμε ;D ;D ;D

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες.

 

Όπως είπε ο Σταύρος στο ποστ του, υπάρχουν όλα σε vst μορφη για όποιον ενδιαφέρεται.

Εγώ απλά και ταπεινά μοιράστηκα τη χαρά μου, θεώρησα σωστό να πάρω την καρτα αφού εμφανίστηκε σε καινούργια κατάσταση και πολύ δελεαστική τιμή.

 

Στα συν του δικού μου συνδυασμού βρίσκω την διαμόρφωση του μενού παραμέτρων έτσι όπως εμφανίζεται στο v-synth και τις επιλογές που δίνει βασιζόμενη στη φιλοσοφία ευκολου προγραμματισμού που το όργανο διαθέτει για τις δικές του λειτουργίες.  Με ωραίο γραφικό layout.

 

Δεν έχω προλάβει να βάλω τον editor ακόμα για να αρχίσω να φορτώνω, να πειράζω και να ξεχωρίσω/τακτοποιήσω ήχους που με ενδιαφέρουν.

 

Αλλά νέοι είμαστε, χρόνο έχουμε χαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τρελένεσαι υπάρχει και το vst που περιέχει και τη vst έκδοση  του PG-1000  :P

 

Αυτά βλέπω..και με αυτά τρελαίνομαι..μιας που τα έχω.

FB_IMG_1525807611214.thumb.jpg.8579c4f412e64cf5298084514da94d59.jpg

FB_IMG_1525807604649.thumb.jpg.3983a3643716791b6c77199ee4906664.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω και το wavestation σε software.

Εχω τόσα συνθεσάιζερ σε software που κοντεύω να τρελαθώ ρε παιδιά. Χαχαχαχαχαχα

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου