Προς το περιεχόμενο

tech21


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SOTOS, 210 9430 128

 

δεν έχει μαγαζί επισκέψιμο. Μεγάλη πίκρα για αυτά τα πεταλάκια. Για να τα ακούσεις στην Ελλάδα μόνο ό,τι έχει ξεμείνει σε:

 

Κουρμπή, Πλατή, Διαμαντόπουλο και Καϊμάκη

 

Σύμφωνα πάντως με τον ίδιο, το σύνολο των πεταλακίων υπάρχει διασκορπισμένο στο σύνολο των παραπάνω μαγαζιών. Πάρτα σβάρνα όλα μέχρι να σου κάτσει...Κι'αν σου κάτσει;

 

Με άλλο setup ακούς το ένα, με άλλο το άλλο. Χωρίς πλάκα, είναι λίγο απογοητευτικό.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος Σωτήρης ή αλλοιώς SOTOS νομίζω. Δεν έχω ακούσει αν έχει μαγαζί κάπου. Πάντως οι τιμές είναι κομματάκι υπερτιμημένες θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το midi mouse ειναι μια χαρα για απλες midi αναζητησεις (up/down). ισως ομως για το pod να χρειαστεις κατι παραπανω (καποια midi πεταλιερα με expression controller).

οσο για τα αλλα πεταλακια της tech 21' date=' ειναι εξαιρετικα. ολα εχουν αψογη ποιοτητα κατασκευης και αριστα υλικα. ο ηχος τους ειναι χειροπιαστος και γεματος. καμια σχεση με τις ψηφιακες @%$&**$%^ που κυκλοφορουν. παρε ενα καφεδακι και πηγαινε μια βολτα στο διαμαντοπουλο, στον πρωτο οροφο. ο μιχαλης και ο αρης που δουλευουν εκει ειναι γνωστες του αντικειμενου.

:wink:[/quote']

 

Επίσης είναι επαγγελματίες πωλητές που προσπαθούν να σου φορτώσουν ότι έχουν για πούλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία είναι αρκετά διαφορετική. Μερικές φορές που πήγα στον Διαμαντόπουλο προσπάθησαν να μου φορτώσουν διάφορα που ήταν καταφανώς δυσανάλογα ακριβά και μάλιστα συνέχεια μου έλεγαν "αυτή είναι ευκαιρία, άμα τη χάσεις δεν τη ξαναβρίσκεις" όσο κι αν εγώ επέμενα ότι δεν ήταν αυτό που με ενδιέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε για τα παιδιά που δουλεύουν στον Διαμαντόπουλο, άλλωστε έχει γίνει εκτενέστερη κουβέντα σε άλλη ενότητα.

 

Τώρα όσο για την Tech21 και ιδιαίτερα για τα SansAmp... ΑΨΟΓΑ. Πολύ καλές παραμορφώσεις με πολλά περιθώρια για "ψάξιμο" ήχου. Έχουν φοβερό response στο παίξιμο, παίζεις δυνατά "αρπάζει", παίζεις απαλά "γλυκαίνει". Κορυφαία επιλογή στα πετάλια είναι το Classic (και το πιο ακριβό) αλλά μόνο άμα το ακούσεις θα καταλάβεις. Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι ενώ στα αλλά πετάλια φτιάχνεις έναν ήχο παραμόρφωσης εδώ μπορείς να φτιάξεις και καθαρούς ήχους αλλά δυστυχώς χρησιμοποιείς μόνο έναν την φορά, βρώμικο ή καθαρό. Απλά είναι το γαμώτο. Θα σου ΄έλεγα να επίσης να δεις και το PSA-1. είναι κάτι μεταξύ προενισχυσης, και πολλών πεταλιών. Με αυτό το μηχάνημα έχουμε βρώμικα-καθαρά όσα θέλουμε και όπως τα θέλουμε ελεγχόμενα από πεταλιέρα. Φαντάσου ότι έχεις αγοράσει 2-3 Marschall, 3-4 fender 1-2 Μesa Boogie και Κανά δυο ακόμα συλλεκτικά κομμάτια VOX, PIGNOSE κλπ. και όλα αυτά τα έχεις σε ένα rack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου