Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει τρόπος μέτρησης εντασης σε e drums?


Dep0n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλη την παρέα!!

Θα ήθελα να μου πει κάποιος,αν γνωρίζει κάποιο πρόγραμμα ή εφαρμογή και στο κινητό ακομη,που με αυτό να μπορω να σετάρω ομοιόμορφα την ένταση του σετ!Να μην είναι πχ το ενα crash πιο δυνατά απο το αλλο.

Υπάρχει κάτι; :-X

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάζετε τίτλους σιδηρόδρομους γιατί δε φαίνονται όπως βλέπεις κι εσύ  ;)

Ναι..σωστά φίλε μου :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε db meter στο googleplay και κατεβασε μια οποιαδηποτε, θελεις να κανεις σχετικη μετρηση οποτε θα σε καλυψουν.

 

Αν ενδιαφερεσαι να δεις ποσο δυνατα παιζεις γενικα, νομιζω θα πας σε φυσικο οργανο μετρησης, εγω βρηκα πολυ χρησιμο αυτο

 

UNI-T UT353 Digital Sound Level Meter Noise Decibel Tester Instrument Decibel | eBay

 

για το λογο που το χρειαζεσαι ομως και με εφαρμογη εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε db meter στο googleplay και κατεβασε μια οποιαδηποτε, θελεις να κανεις σχετικη μετρηση οποτε θα σε καλυψουν.

 

Αν ενδιαφερεσαι να δεις ποσο δυνατα παιζεις γενικα, νομιζω θα πας σε φυσικο οργανο μετρησης, εγω βρηκα πολυ χρησιμο αυτο

 

UNI-T UT353 Digital Sound Level Meter Noise Decibel Tester Instrument Decibel | eBay

 

για το λογο που το χρειαζεσαι ομως και με εφαρμογη εισαι οκ.

Για vst φίλε μου :-)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε db meter στο googleplay και κατεβασε μια οποιαδηποτε, θελεις να κανεις σχετικη μετρηση οποτε θα σε καλυψουν.

 

Αν ενδιαφερεσαι να δεις ποσο δυνατα παιζεις γενικα, νομιζω θα πας σε φυσικο οργανο μετρησης, εγω βρηκα πολυ χρησιμο αυτο

 

UNI-T UT353 Digital Sound Level Meter Noise Decibel Tester Instrument Decibel | eBay

 

για το λογο που το χρειαζεσαι ομως και με εφαρμογη εισαι οκ.

Θα ήταν το ιδανικό αν μπορούσα να στείλω  από την έξοδο του sound module στην θύρα ακουστικών του κινητού που θα έχω την εφαρμογή για να πάρω μέτρηση.. Δεν ξέρω αν δουλέψει όμως αυτος τρόπος. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα ήταν το ιδανικό αν μπορούσα να στείλω  από την έξοδο του sound module στην θύρα ακουστικών του κινητού που θα έχω την εφαρμογή για να πάρω μέτρηση.. Δεν ξέρω αν δουλέψει όμως αυτος τρόπος. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

 

προσωπικά μπερδεύτηκα (το γήρας μάλλον)... ;) :)

 

θες να τα μετρήσεις κατά την αναπαραγωγή τους σε φυσικό χώρο ή στην καταγραφή τους σε ένα μέσο?...

 

ΥΓ γιατί δεν είναι το ίδιο...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά μπερδεύτηκα (το γήρας μάλλον)... ;) :)

 

θες να τα μετρήσεις κατά την αναπαραγωγή τους σε φυσικό χώρο ή στην καταγραφή τους σε ένα μέσο?...

 

ΥΓ γιατί δεν είναι το ίδιο...

Θεωρώ ότι κατά την αναπαραγωγή τους αν τα έχω σε ισορροπία, θα είναι έτσι και κατά την έξοδο ήχου από ηχεία κλπ

Λάθος κάνω;; :-|

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να ειναι, απο καποιο μεσο θα αναπαραχθει ο ηχος, λογικα απο τα monitors, στηνεις τον μετρητη (κινητο με εφαρμογη μετρησης π.χ.) συμμετρικα με τα ηχεια και μετρας εναλλαξ, ρυθμιζεις αναλογα με τις μετρησεις. Δε μπορω να καταλαβω που το χανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου