Προς το περιεχόμενο

Απορία με ήχο κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους ...

 

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον ήχο τις κιθάρας που ακούγεται στο τραγούδι ´´Christos Mastoras -  Stand by me now´´ αν αυτή η κιθάρα είναι ηχογραφημένη  και έχει μπει  κάποιο εφέ, αν είναι καθαρά από υπολογιστή και γενικά αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να βγάλω έναν τέτοιο ήχο... προσπάθησα με ένα vst στον υπολογιστή  αλλά ο ήχος δεν έχει καμία σχέση, επίσης με την ηλεκτρική κιθάρα που χρησιμοποίησα ακουστικε  καλύτερα αλλά πάλι δεν ήταν ο ίδιος  ...

 

Η κιθάρα ακούγεται στο 1:24 και το κομμάτι είναι αυτό —->>>

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρό ήχο ακούω με delay και reverb, μόνοι μαγνήτες Fender style φυσικά.

Βασικά με μια strat και έναν καθαρό virtual ή πραγματικό ενισχύτη λίγο delay και reverb είσαι οκ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση!!!πραγματικα τώρα που άκουσα ήχο από fender στο YouTube είναι ίδιος  ... δεν είμαι κιθαρίστας γι αυτό δεν γνωρίζω και πολλά ... όποτε λοιπόν παίρνω fender κιθάρα  προσθέτω μέσω του Logic ένα εφέ  delay και reverb και πιστεύω θα βγει ένα παρόμοιος ήχος ...μάλλον εγώ το λάθος που έκανα ήταν που έβαζα στην κιθάρα πολλά  amp εφέ και δεν Ακουγόταν καθαρή ... και δεν ήταν και fender!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου