Προς το περιεχόμενο

Παραπλανητικό email από ψεύτικο "υποψήφιο αγοραστή" στις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελαβα σήμερα email από κάποιον Mark James ([email protected]) που ισχυριζόταν οτι ήθελε να αγοράσει άμεσα και με βιασύνη (ύποπτο πάντα) μιά κιθάρα μου.Κατάλαβα από την αρχή οτι κάτι δεν πάει καλά αφού το κείμενο ήταν γεμάτο ασυνταξίες και κακά Αγγλικά.

Στην αρχή έγραψε οτι θα πλήρωνε ή σε τραπεζικό λογαριασμό ή σε Paypal.Οταν του υπέδειξα την αγγελία μου στο Ebay όπου θα μπορούσε να την αγοράσει,φυσικά, το αγνόησε και ξαναπρότεινε συναλλαγή με τραπεζικό λογαριασμό ΜΟΝΟ..Εφαγε πόρτα και ησύχασε!

Είχε δει την αγγελία μου στο Noiz γιαυτό..προσοχή!!! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίτερα έλαβα και εγώ ένα e-mail από τον ίδιο αγοραστή που ρωτούσε άν είναι διαθέσιμο το αντικείμενο της αγγελίας που έχω (στο noiz).Με λίγο ψάξιμο στο google φαίνεται ότι σήμερα κάνει αγορές με το ίδιο ακριβώς e-mail- αγορά ποδηλάτου στη Μπρατισλάβα

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/214390/author-basic-asl.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κι εμενα παιδες. Ειδα και εγω το ποδηλατο στην Μπρατισλαβα και καταλαβα.

χαχχα Mr. Mark James from united kingdom.

Ας τον μπλοκαρει το site μην ψαρωσει κανενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα, έλαβα και γω ένα mail απο τον mr James, αλλά δεν καταλαβαίνω με ποιον τρόπο θα με παραπλανήσει, εφόσων θα μας κάνει κατάθεση του ποσού στο λογαριασμό μας τι πρόβλημα μπορεί να προκύψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα, έλαβα και γω ένα mail απο τον mr James, αλλά δεν καταλαβαίνω με ποιον τρόπο θα με παραπλανήσει, εφόσων θα μας κάνει κατάθεση του ποσού στο λογαριασμό μας τι πρόβλημα μπορεί να προκύψει;

Διαβασε και θα καταλαβεις...http://www.noiz.gr/index.php?topic=181654.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Βρε παίδες αφου δεν τα λάβατε τώρα τα μηνύματα... Εχει σβηστεί.

Ο/Οι τύποι αποκλείονται άμεσα, την ίδια μέρα, όταν παρουσιάζονται.

Εκτός και αν τα λαβαίνετε στο email που έχετε δημοσιευσει μεσα στο κείμενο της αγγελίας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου