Προς το περιεχόμενο

συναυλία kraftwerk


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι τόσες πολλές οι συναυλίες φίλε ikon που κάποιος πρέπει να κόψει το φαγητό για να τα δει όλα...ή να έχει ΜΕΓΑΑΑΑΛΟ άλμα ή μεγάλη υπομονή και ανοχή.

 

Eγώ έχω δώσει 180 ευρώ (megadeth, queens of the stone age, sabbath κτλ, fantomas) έως τώρα και ενδέχεται να δώσω άλλα 80. Πόσα ακόμη.. και έχασα aphex twin και slipknot που ήθελα να δω.

 

¶σε που στις συναυλίες τρως, πίνεις και καπνίζεις ασταμάτητα με την ορθοστασία και τη ζέστη....εγώ ο αχόρταγος τουλάχιστον ξοδεύω άλλα 30 ευρώ μέσα στο πεδίο μάχης...και μη βάλω τα καύσιμα του αυτοκινήτου και τα δικά μου.

 

(6*30)+εισιτήρια=180+260=440 ως γνωστόν...μην τυχόν εμφανιστεί κανένας άλλος περιοδεύον γιατί δεν παίζει φράγκο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Megadeth χωρίς Friedman και Ellefson...o Mustaine οk αλλά όχι όπως περίμενα.

Ο Mustaine έκανε κάτι παιδικά σχόλια για την επικαιρότητα κτλ και ήτανε για γέλια...αλλά τι να κάνεις...συμβαίνουν αυτά.

Μετά από το youthanesia τους είχα χάσει και στη συναυλία παίζανε πολλά κομμάτια που δεν ήξερα ούτε και μου άρεσαν.

Πάντως όταν έπαιζαν κλασσικά νόμιζες ότι ανέβηκε άλλο γκρουπ...σούπερ.

Εγώ πήγα για το rust in peace το high speed dirt και το ashes in your mouth...και εκτός αν είμαι κουφός ή τελείως αλλού δεν τα έπαιξαν.

Ο κόσμος ήτανε αρκετός (σε αριθμό μόνο)...καρφιά και μαύρα ρούχα και μποτες και ιστορίες από τα πέτρινα χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikon, "είμουν κι εγώ εκεί" στους ρομποτανθρώπους!ήταν μια από τις πιο συγκινητικές στιγμές της ζωής μου, καθώς κατά ένα μεγάλο ποσοστό σ'αυτούς οφείλω την δισκοθήκη μου και το ότι ασχολούμαι και με ηλεκτρονική μουσική.Δυστυχώς (για Θεσσαλονίκη μιλάω) είχε λιγότερο κόσμο από ότι θα περίμενα για τέτοιου βεληνεκούς συγκρότημα,αλλά ήταν απόλαυση.Κορυφαία σκηνή όταν,μετά από το 2ο ανκόρ,άρχισε να πάιζει το "robots" και στην σκηνή εμφανίστηκαν ρομποτικά ανδρείκελα των kraftwerk (*η σωστή προφορά είναι κραφτβερκ και ΟΧΙ κραφτγουερκ, όπως ακούω και μου πέφτουν τα μαλλιά*).

 

WE ARE THE ROBOTSs....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μόλις πρόσεξα ότι ο αύξοντας αριθμός στο εισιτήριο μου για sabbath, το οποίο πήρα την τρίτη είναι 19826.....πόσοι θα είμαστε εκεί 30000?

 

Είμαι περίεργος να δω σε τι κατάσταση είναι αυτά τα άτομα..είμαι απαίσιος αλλά και αυτοί περίμεναν να γίνουνε μούμιες για να έρθουνε.

 

Ακουω πως ο ozzy δυσκολεύεται αλλά ελπίζω να τον πάει καλά το κλίμα.

 

Οι velvet ξέρω από μία φίλη που τους είδε πριν λίγο καιρό ότι χατοπαλεύουν...όχι ο slash όμως.

 

Ο zakk wylde είναι machine...από αυτόν περιμένω τα καλύτερα.

 

Οι fantomas στις 5 Ιουλίου είμαι σίγουρος ότι θα τα σπάσουν όλα...ακόμα και χωρίς το Lombardo. Αυτός θα τα σπάσει αλλού με την οικογένεια slayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί και αν ήταν ΦΟΒΕΡΟΙ...

 

 

Elektro.. Elektro Kardriogramm!!!

 

Perfection, Mekanik, Aero Dynamik!!!

 

Radioooactivity.. it's in the air for you and me!!

 

She is the Model and she's looking good!

 

 

Πέρασα μερικές απο τις καλύτερες στιγμές της ζωής μου.

 

Αν θυμάται κανείς δύο 13-χρονα με ένα Panasonic

GD-87... εχ...

 

EDIT// Απ'όσα έπαιξαν, ήταν τίποτα **LIVE**;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσα έπαιξαν' date=' ήταν τίποτα **LIVE**;[/quote']

 

Τα φυσικά φωνητικά προφανώς και απ'ότι είδα πατούσαν κάτι controllers... αραιά και που έκαναν πως παίζουν και κάτι... (ίσως το call of duty σε Lan... :lol: :lol: :lol:) αν και μπορεί και να μας δούλευαν, δεν έχει όμως και τόσο σημασία στο συγκεκριμένο συγκρότημα..

 

Εκτός απο μούμια ο ozzy έχει γίνει και μεγάλο νούμερο με τις βλακείες που κάνει..(the Osbournes)... αυτοί οι τύποι δεν ξέρουν πότε να σταματούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ταλαντούχο τρελάκια John Osbourne δε χρεώθηκε ποτέ τίποτα.

Έχει φάει φοβερές καμπάνες over the years και έχει εκδιωχθεί από αρκετά μέρη και του έχει απαγορευτεί η είσοδος ακόμα και σε ολόκληρες πόλεις.

Όλοι ξέραμε τι τύπος είναι, ότι του έρχονταν στον εγκέφαλο έκανε πάντα, ευτυχώς, και γι'αυτό τον αγαπάει ο κόσμος του.

Η σειρά μου φαίνονταν καλύτερη από πολλά άλλα και αν είναι να σταματήσει κάποιος σίγουρα αυτός δεν είναι ο Ozzy.

Αντιθέτως, ανατρεπτική ήταν η σειρά και υπάρχουν και πολλές οικογένειες που δεν είναι 'normal' και είναι καλύτερες από πολλές άλλες...είναι μία διαφορετική άποψη και ο Ozzy την υποστηρίζει χωρίς να τον ενδιαφέρει η απομυθοποίηση.

Το ότι είναι παρτάλι είναι βέβαιο αλλά δεν είναι χαζός, καμμένος είναι.

Έχει ζήσει διαφορετικά από τους περισσότερους και έχει άλλο τρόπο σκέψης.

Είναι σαφές βέβαια ότι εγώ τον έχω πολύ ψηλά και δεν είμαι πολύ αντικειμενικός αλλά μην ξεχνάμε ότι όλα είναι αυτά είναι μέρος ενός show.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου