Προς το περιεχόμενο

The Live Project Band -Live-


ESP1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The live project band στο χοροθέατρο “το κτίσμα” βασισμένο στο ομώνυμο έργο του Franz Kafka

 

Την Πέμπτη 1η Ιουνίου οι Live Project Band θα παρουσιάσουν στην Κεντρική Σκηνή του Επί Κολωνώ το χοροθέατρο «To Kτίσμα» βασισμένο στο ομώνυμο έργο του Franz Kafka.

 

¶νθρωπος και μουσική γίνονται ένα. Το σώμα εργαλείο ηχητικής παραγωγής, υλικό σημαντικής μνήμης ενώνει. Τον εαυτό συνοδεύουν παρεμβολές εξωτερικής πραγματικότητας, κοινωνικής διαμόρφωσης, εσωτερικής διάθεσης και τον συντροφεύουν πότε δημιουργικά πότε καταστροφικά…

 

…Αναγνωριστική πτήση πάνω στο σώμα-τροφή, σώμα-ηδονή, σώμα-πνεύμα.

Η περιήγηση πάνω σε αυτό με φέρνει πιο κοντά στην ουσία μου. Σκύβω αργά για να με δω στον πάτο μιας κυκλικής χοάνης που με ρουφά για να με λούσει το υλικό από το οποίο είμαι φτιαγμένος. Όμως αυτό δεν είναι αρκετό. Οι άλλοι πάντα έχουν κάτι που εγώ δεν έχω. Και πρέπει να το γευτώ έστω κι αν με κλειδώσει σε ένα κτίσμα αόρατο.

 

Χώρος: Κεντρική σκηνή θεάτρου Επί Κολωνώ

Έναρξη: 1 Ιουνίου 2006

Ώρα έναρξης: 23.00

Διάρκεια: Πέμπτη 1 Ιουνίου έως Σάββατο 3 Ιουνίου 2006

 

Μουσική: socos

Video: socos

Χορογραφίες: Σοφία Μάντη

Συμμετέχουν:

Σοφία Μάντη

Θάνος Κιούσης

Μιχάλης Περπερίδης

Μαρία Λατσίνου

Δημήτρης Αντωνιάδης

Νεκτάριος Κορδουμένος

Μπάμπης Αντωνάτος

Μαρίνος Τζιάρος

socos

Κοστούμια: Μαρία Δημητριάδη

 

Ναυπλίου 12,

Αρχές Λένορμαν,

Κολωνός

τηλ 210 51 38 067

 

 

 

 

αυτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

¶νθρωπος και μουσική γίνονται ένα. Το σώμα εργαλείο ηχητικής παραγωγής' date=' υλικό σημαντικής μνήμης ενώνει. Τον εαυτό συνοδεύουν παρεμβολές εξωτερικής πραγματικότητας, κοινωνικής διαμόρφωσης, εσωτερικής διάθεσης και τον συντροφεύουν πότε δημιουργικά πότε καταστροφικά…

 

…Αναγνωριστική πτήση πάνω στο σώμα-τροφή, σώμα-ηδονή, σώμα-πνεύμα.

Η περιήγηση πάνω σε αυτό με φέρνει πιο κοντά στην ουσία μου. Σκύβω αργά για να με δω στον πάτο μιας κυκλικής χοάνης που με ρουφά για να με λούσει το υλικό από το οποίο είμαι φτιαγμένος. Όμως αυτό δεν είναι αρκετό. Οι άλλοι πάντα έχουν κάτι που εγώ δεν έχω. Και πρέπει να το γευτώ έστω κι αν με κλειδώσει σε ένα κτίσμα αόρατο.

 

:P[/quote']

 

Τα τσουξες ρε τρελε μεσημειρατικα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα τσουξες ρε τρελε μεσημειρατικα;;;;

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ... :lol:

 

Το σώμα εργαλείο ηχητικής παραγωγής, υλικό σημαντικής μνήμης ενώνει.

 

κατι παθαινω οταν βλεπω προτασεις με το ρημα στο τελος!! :lol:

(υποχρεωτικο στα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ,αχρειαστο στα ελληνικα,ειναι ομως δειγμα "ποιοτισμου" :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου