Προς το περιεχόμενο

Little Steve Vai (and the Breed)


nuno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα noizαδες....

Ο τίτλος του post τα λέει όλα.

Περιμένω τα σχόλιά σας...

Τα δικά μου:

Απίστευτος, μοναδικός. Έμεινα για μια ακόμα φορά με το στόμα ανοικτό.

Και ας μην αρχίσουμε πάλι τα κομπλεξικά του στυλ, είναι "πολυλογάς" επιδειξίας, παπατζής κτλ.

Αυτό γουστάρει και αυτό παίζει. Που παρεπιπτόντως εμένα μου αρέσει.

Η σκηνική και μόνο παρουσία του, είναι εκπληκτική.

Να σαι καλά little Steve Vai, που έκανες τα αυτάκια μας να χαρούν άλλη μια φορά, που έπαιξες για μας 3 ώρες, που έχεις μαζί σου τους εκπληκτικούς McAlpine και Seehan (όχι πως και οι άλλοι είναι άσχημοι), που συνεχίζεις και μας δείχνεις έμπρακτα πως η κιθάρα δεν τελειώνει ποτέ.

Ευχάριστουμε και αυτούς που τον έπεισαν να βάλει τη χώρα μας (και μάλιστα με παρουσία σε 3 πόλεις) τελευταία στιγμή στο ημερολόγιό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα σκοπό να πάω (μιας και δεν τρελένομαι να τον ακούω να φλυαρεί ασταμάτητα...) αλλά τελικά μια ο Sardinas, μια ότι είχα παρέα και δεν είχα τι άλλο να κάνω στη Θεσσαλονίκη...δυστυχώς έσκασα 35 ευρουλάκια...για να μην τον βλέπω καν (πραγματικά άθλιο stage στο fix...αλλά τι περιμένει κανείς από ενα σκυλάδικο...), αλλά και για να μην καταλαβαίνω τι ακούω...ΑΘΛΙΟΣ ήχος !!!

 

Πραγματικά άθλιες συνθήκες στο fix όπου αν δεν ήσουν 1η σειρά, απλά δεν έβλεπες...και δεν υπερβάλλω καθόλου !

 

Δεν μπορώ να πω λοιπόν πως ευχαριστήθηκα το παραμικρό τον κ.Vai !

 

φαντάζομαι Αθήνα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ΔΕΝ πηγα (ουτε εγω ειμαι φαν αυτου του ειδους) αλλα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το φαινομενο της απολυτης αδιαφοριας των διοργανωτων των διαφορων live για το κοινο που τα σκαει ΧΟΝΤΡΑ για να δει τα ειδωλα του!

Αν πραγματικα τα πραγματα ηταν τοσο ασχημα οσο τα περιγραφεις καποιοι θελουν ΠΟΛΥ ξυλο! :twisted:

 

Παρεμπιπτοντως παρακαλω ΠΟΛΥ να μη γινει το ποστ αυτο αφορμη για το γνωστο ξεσπασμα "πολεμου" μεταξυ "τεχνικων" & "μη τεχνικων" κιθαριστων,ο καθενας ας ακουει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ χωρις να κρινεται απο τους αλλους

 

εξαλλου μη ξεχνατε το σοφο αμερικανικο γνωμικο

 

"opinions are like a...holes EVERYBODY has got one..." :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτοντως παρακαλω ΠΟΛΥ να μη γινει το ποστ αυτο αφορμη για το γνωστο ξεσπασμα "πολεμου" μεταξυ "τεχνικων" & "μη τεχνικων" κιθαριστων,ο καθενας ας ακουει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ χωρις να κρινεται απο τους αλλους

 

Συμφωνώ και επαυξάνω, εξάλλου το δήλωσα και εγώ στην αρχή.

Χθες τα πράγματα δεν ήταν μάπα όπως τα περιέγραψε ο φίλος από Θεσσαλονίκη. Το μόνο που μου φάνηκε κακό (βέβαια ήμουν στην αρένα και μπροστά μπροστά) ήταν ο εξαερισμός. Κάποιες στιγμές (εκτός της ζέστης) έτσουζαν τα μάτια αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβλεπες δηλαδή τους μουσικούς ???

Εγώ γύρισα όλο τον χώρο προκειμένου να βρω θέση όπου να βλέπω κάτι - οτιδήποτε πέρα από το κεφάλι του Vai ή τον drummer (ο οποίος ήταν σε υπερυψωμένο).

 

Και να πεις ότι είμαι κανενας στούμπος...1,80 παλικάρι είμαι... 8)

 

Τελοσπαντων...νομίζω φταίμε και εμείς σε μεγάλο βαθμό :

 

Απ'τη στιγμή που ξέρεις ότι πας σε μαγαζί όπου υπό νορμαλ συνθήκες ο κόσμος παει για να κάτσει σε τραπέζι και να βλέπει τη Βανδή και την Κοκκίνου (δεν έχω τίποτα προσωπικό με τις κοπέλες...), ή σκηνή είναι υπολογισμένη ώστε όλοι ΚΑΘΙΣΤΟΙ να βλέπουν !

 

Οταν όμως είσαι όρθιος, όλοι πίσω απ'αυτούς της 1ης σειράς, βλέπουν τα κεφάλια των πρώτων και τα κεφάλια των μουσικών...σε καμία περίπτωση τα χέρια...(που νομίζω ότι ειναι και το αξιοθέατο της συγκεκριμένης συναυλίας...). Δεν πρέπει λοιπόν να πηγαίνουμε σε χωρους μη-συναυλιακών προδιαγραφών...είναι απλά κοροϊδία και κλεψιμο !

 

ps- Takis εσένα πως σου φάνηκε ?

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στην Αθήνα το σπόρτιγκ δεν ήταν ο καλύτερος χώρος, και ο κόσμος ήταν παρα πολύς... Ειδικά στην αρχή ήταν σα να είσαι στριμωγμένος σε λεωφορείο, και αυτό όχι μπροστά- μπροστα...

Ο ήχος ήταν χάλια στην αρχή αλλά έφτιαξε μετά.

Ο Vai έκανε σόου και χάρηκα γιατί έπαιξε 2,5 ώρες.

Και σε σχέση με την προηγούμε φορά (πριν 4-5 χρόνια) ΕΒΛΕΠΑ!!!

Για τη συναυλία, κανένα σχόλιο, ο καθένας με τα γουστα του (προσωπικά τη βρήκα πάρα πολύ καλή)

Και ο sardinas έδωσε ρέστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα σκοπό να πάω (μιας και δεν τρελένομαι να τον ακούω να φλυαρεί ασταμάτητα...) αλλά τελικά μια ο Sardinas' date=' μια ότι είχα παρέα και δεν είχα τι άλλο να κάνω στη Θεσσαλονίκη...δυστυχώς έσκασα 35 ευρουλάκια...για να μην τον βλέπω καν (πραγματικά άθλιο stage στο fix...αλλά τι περιμένει κανείς από ενα σκυλάδικο...), αλλά και για να μην καταλαβαίνω τι ακούω...ΑΘΛΙΟΣ ήχος !!!

 

Πραγματικά άθλιες συνθήκες στο fix όπου αν δεν ήσουν 1η σειρά, απλά δεν έβλεπες...και δεν υπερβάλλω καθόλου !

 

Δεν μπορώ να πω λοιπόν πως ευχαριστήθηκα το παραμικρό τον κ.Vai !

 

φαντάζομαι Αθήνα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα...[/quote']

 

αν εξαιρεσεις αυτο που ειπες οτι φλυαρει ασταματητα,συμφωνω σε ολα οσα ειπες απολυτα. :wink:

οκ δεν θα πω οτι δεν ευχαριστηθηκα καθολου,αλλα δεν νομιζω οτι θα ξαναπαω αν ερθει πχ.του χρονου..για μια φορα που τον ειδα καλα ηταν αλλα μεχρις εκει,τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο... :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,αν και δεν ειμαι κιθαριστας, πηγα και το ευχαριστηθηκα. Σιγουρα με κουρασε καποιες στιγμες, αλλα σαν συνολο η συναυλια ηταν παρα πολυ καλή. Μονο το οτι με 30 ευρο ειδαμε συνολο περιπου 4 ωρες συναυλια, αν μη τι αλλο, σεβαστηκαν τα λεφτα μας.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου