Προς το περιεχόμενο

Yamaha mox6 vs Yamaha motif es6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εξαιρέσουμε το sampler του motif και το ribbon controller νομίζω πως είναι δύσκολη η σύγκριση....Τα κρίνουμε σαν rompler.....Δύσκολο....νομίζω ότι πάω προς MOX6....τι γνώμη έχετε?

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα έλεγες να βάλεις λίγα λεφτά παραπάνω και να πάρεις δύο Yamaha ΜΟ6?

Το Music Store το έχει κατεβάσει στα....670€!!

Εξαιρετική τιμή για αυτό το πολύ καλό synth.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου κρύβω ότι το σκέφτηκα ;D ;D ;D ;D....αλλά πέρα της πλάκας δεν θα θυσίαζα το Kurzweil PC361 για το MO6....από την άλλη για ένα από τα παραπάνω θα έμπαινε σε φάση να το σκεφτώ....το καλύτερο είναι βέβαια να είχα χρήματα και να μην χρειαζόταν να πουλήσω το ένα για το άλλο....Πάντως όλα καλά στο MOX6 αλλά αυτά τα 7 κιλά που ζυγίζει με προβληματίζουν...πολύ ελαφρύ βρε παιδί μου.....ΥΓ.Στα συν του ωστόσο η κάρτα ήχου ουσιαστικά που διαθέτει ενσωματωμένη.....

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να πουλήσεις το PC361 για να αγοράσεις το MOX6 ή το Motif ES6? Εγώ πάντως δεν θα πούλαγα το PC361 για να αγοράσω ένα από τα παραπάνω, τουλάχιστον όχι για το MOX.

To ΜΟΧ6 πάντως φένεται πολύ καλό από τα specs, και στα 1000€ νομίζω ότι θα πουλήσει τρελά. Τα 7 κιλά που ζυγίζει είναι ένα ατού για τη μεταφορά σε lives.

Νομίζω ότι το μόνο "αρνητικό" που έχει αυτό το synth είναι η 64αρα πολυφωνία.

Λίγο απαράδεκτη πολυφωνία για οποιοδήποτε synth εν έτη 2011, αλλά κατά τα άλλα το synth "φυσάει"  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά με έπιασε η κλασική φαγούρα για κάτι καινούργιο....η αλήθεια είναι ότι δεν θα συγχωρήσω τον εαυτό μου αν δώσω το PC361.....όσο για τα 7 κιλά αυτό που με προβληματίζει είναι αν μετά από 100 live θα την παλέψει....ή θα έχουμε απώλειες σε πλαστικά.... ??? ??? ???γιατί ακόμη και τo Triton le που ήταν portable είχε ένα μεταλλικό σασι....συμφωνω πάντως ότι είναι σουπερ για τα λεφτα του....αν τα είχα θα το χτυπούσα....

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδίως τώρα μετά την ιστορία περι Fukushima, αντιδραστήρες κλπ,

το ΜΟΧ6 έρχεται από Ιαπωνία σε ειδική "glow in the dark" έκδοση ...

 

Σοβαρά τώρα, τα ΜΟΧ6/8 αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Διαβασε καλυτερα το ποστ, κανεις δεν εγραψε οτι το MOX κοστιζει 670 ευρω, το ποστ που διαβαζεις ειναι απο τις 06/06/2011 και οντως τοτε το Music Store στη Γερμανια πουλουσε το MO6 670 ευρω, οχι το ΜΟΧ6. To MO6 δεν πωλειται πλεον στα καταστηματα.

 

www.musicstore.com

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου