Προς το περιεχόμενο

κλιπακι με 2 κιθαρες.


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να δω ποτε θα ποσταρω και καμια σοβαρη , ολοκληρωμενη μουσικη. αν δεν βαριεστε ακουστε την ερασιτεχνικη μου προσπαθεια έκφρασης. το λινκ ειναι:

 

http://www.box.net/shared/uyhizkxs0g

 

thanks !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολύ ταξιδιάρικο φίλε nicola... 8)

 

εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ γιατί τέτοιο στυλάκι ακούω...

Ίσως πρέπει λίγο να καθαρίσει ο ήχος (σε γενικό επίπεδο μιλώ) και η σόλο κιθάρα (αυτή τέλος πάντων που ακολουθεί τον κύριο ''κύκλο'' να βγει πιο μπροστά στην παραγωγή...Αυτά σαν παρατηρήσεις δικές μου, χωρίς βέβαια να είμαι και ο πλέον αρμόδιος για παραγωγές και τα συναφή...

 

Φιλικά... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω fatalK πολυ για την απαντηση σου.

 

χαιρομαι που σου αρεσε. οσο αφορα τις παρατηρησεις σου , εχεις φυσικα δικιο, τι να λεμε τωρα...

ουσιαστικα προκειται για 2 κιθαρες παιγμενες μια και εξω με συναισθηματική φόρτιση λόγω κάποιου γεγονότος.

το ποσταρα ετσι χύμα γιατι ηθελα να μοιραστω το συναισθημα. Στο εν τω μεταξυ , δεν ξερω αν καν θεωρειται "κομμάτι" ή αξιοπρεπής μουσική γι αυτο και  προβληματιστηκα αν επρεπε να το ποσταρω. το σχολιο σου μου δινει μια ωθηση να κατσω να το δουλεψω λιγακι, ελπιζω πριν γερασει ο Χαιλαντερ (που λεγανε και στο στρατο)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου ρε νικόλα!!!Καταπληκτικός,απερίγραπτος,πολυλογάς με νόημα,γενικά πολύ όμορφο και εκφραστικότατο.

Όντως απο ηχοληπτικής πλευράς πάσχει αρκετά αλλά δεν υποβιβάζεται με τίποτα το υπέροχο κλίμα που δημιουργείς.

 

Και πάλι μπράβο.Ελπίζω να έχει συνέχεια η δημιουργία σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η ρυθμική κιθάρα.

Όταν κάνεις down strumming σαν να μπουκώνει ο ήχος, κ χτυπάει λίγο άσχημα!

 

Τώρα, η lead θα πρεπε να ναι λίγο πιο μπροστά (ειπώθηκε) κ προφανώς μπορεί να δουλευτεί πολύ περισσότερο σαν επιλογή νοτών!

 

Πάντως, συνολικά υπέροχη προσπάθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nicola δεν το συζητώ ότι όχι μόνο στέκεται καλά σαν κομμάτι (ή τουλάχιστον μέρος κομματιού) αλλά θα είσαι και λάθος αν δεν συνεχίσεις να το δουλέψεις......πάντα με το δικό σου στυλ. 8).δε θα χάσεις. ;)...αυτά..

 

Καλή συνέχεια...  8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά για το χρόνο σας, τις σωστές υποδείξεις σας αλλά και τα καλά σας λόγια!! μου δίνεται όρεξη να συνεχίσω αλλά και με βοηθάτε να ξεκαθαρίσω τί χρειάζεται δουλειά. θενκς! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου ταπεινότατη άποψη:

Πολύ ωραίο κομμάτι, όντως ταξιδιάρικο.Έχει και κάτι ποζερίτσες μέσα ;D, φλύαρες κατά τη γνώμη μου.

Οι ηχητικές αδυναμίες ειπώθηκαν, αλλά εμένα μου δημιούργησαν μία αίσθηση 2 επιπέδων, 1ης και  2ης κιθάρας, που δεν ξεχωρίζεις ποια είναι ποια και σε προτρέπω να σκεφτείς να παίξεις ηχοληπτικά ακριβώς με αυτό, αντί να φέρεις ξεκάθαρα την πρώτη μπροστά, να "παραπλανάς" τον ακροατή ταξιδεύοντάς τον από τη μία κιθάρα στην άλλη.(Μην καταλήξεις σε ποζεράδικο ανταγωνισμό όμως μεταξύ των καναλιών).

Επίσης η γνώμη μου είναι ότι έχεις παραπανω από μία καλές ιδέες μέσα στο κομμάτι όσο περνάει η διάρκειά του (αν εννοεί αυτό ως πολυλογάς ο triggas +100), που του στερούν μία σαφή ταυτότητα, το παραπλανούν και το απποπροσανατολίζουν και ίσως θα έπρεπε να τις αναπτύξεις σε ένα άλλο/άλλα κομμάτια με παρόμοιο/αντίστοιχο ρυθμικό μοτίβο στο background, το οποίο μάλιστα μπορεί έτσι να αποτελέσει ένα στιβαρό σύνολο, αντί για ένα λίγο φλύαρο  κομμάτι.

 

Εννοείται πως κρίνω, μεχρι να μπορώ να πάιξω έτσι.Μετά θα με κρίνετε εσείς ;)

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου ταπεινότατη άποψη:

Πολύ ωραίο κομμάτι, όντως ταξιδιάρικο.Έχει και κάτι ποζερίτσες μέσα ;D, φλύαρες κατά τη γνώμη μου.

Οι ηχητικές αδυναμίες ειπώθηκαν, αλλά εμένα μου δημιούργησαν μία αίσθηση 2 επιπέδων, 1ης και  2ης κιθάρας, που δεν ξεχωρίζεις ποια είναι ποια και σε προτρέπω να σκεφτείς να παίξεις ηχοληπτικά ακριβώς με αυτό, αντί να φέρεις ξεκάθαρα την πρώτη μπροστά, να "παραπλανάς" τον ακροατή ταξιδεύοντάς τον από τη μία κιθάρα στην άλλη.(Μην καταλήξεις σε ποζεράδικο ανταγωνισμό όμως μεταξύ των καναλιών).

Επίσης η γνώμη μου είναι ότι έχεις παραπανω από μία καλές ιδέες μέσα στο κομμάτι όσο περνάει η διάρκειά του (αν εννοεί αυτό ως πολυλογάς ο triggas +100), που του στερούν μία σαφή ταυτότητα, το παραπλανούν και το απποπροσανατολίζουν και ίσως θα έπρεπε να τις αναπτύξεις σε ένα άλλο/άλλα κομμάτια με παρόμοιο/αντίστοιχο ρυθμικό μοτίβο στο background, το οποίο μάλιστα μπορεί έτσι να αποτελέσει ένα στιβαρό σύνολο, αντί για ένα λίγο φλύαρο  κομμάτι.

 

Εννοείται πως κρίνω, μεχρι να μπορώ να πάιξω έτσι.Μετά θα με κρίνετε εσείς ;)

 

thanks brother!

ναι όντως έχει τις φλυαροποζεριες που παίχτηκαν (και) λόγω νεύρων-έντασης (από την άλλη, κολακεύει το παίξιμο μου το μικρόφωνο και ευχαριστιόμουν «κιθαρίλα». το παραδέχομαι!).

 

Είναι ενδιαφέρων αυτό που λες για τα 2 κανάλια και το 'διάλογο' μεταξύ των 2 κιθάρων όπου αναιρειται ο διαχωρισμός lead - ρυθμικης. Κάπου το κάνω για λίγο και είναι καλό. Όντως, θα μπορούσα να παίξω με αυτό. 

 

Όσο αφορά το μέρος περί ταυτότητας... Σε μια δεύτερη επεξεργασία θα πρέπει όντως να αποκτήσει ταυτότητα και κάποια δομή, κόβοντας τις φλυαρίες. Για το "στιβαρό σύνολο" ... εκεί χωλαίνουν πολλές προσπάθειες μου μέχρι τώρα. Από την άλλη, το συγκεκριμένο κομματάκι είναι πιο πολύ ατμόσφαιρα παρά μελωδίες, σαν να λέμε μουσική καφετέριας ένα πράμα... Θα το δω λιγάκι αυτό που λες στην πράξη. Θα το σκεφτώ δηλαδή προς αυτή την κατεύθυνση μήπως βγει κάτι.

 

Ξανα-ευχαριστώ για το χρόνο σας και τα σχόλια σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου