Προς το περιεχόμενο

Ποια θεωρείτε εσείς καλή μουσική?


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω πιστευω οτι καλη μουσικη ειναι για τον καθενα ξεχωριστα αυτη η μουσικη που του αρεσει να ακουει. Η μουσικη φτιαχτηκε για αυτον τον σκοπο και εφοσον το πετυχαινει ειναι καλη. Χωραει βεβαια πολυ συζητηση το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι καλη μουσικη ειναι για τον καθενα ξεχωριστα αυτη η μουσικη που του αρεσει να ακουει. Η μουσικη φτιαχτηκε για αυτον τον σκοπο και εφοσον το πετυχαινει ειναι καλη.

 

Ελπίζω η απλή και εξαιρετική απάντηση του nexis72 να μη λήξει πρόωρα ένα θέμα που ψοφάει για flame war...  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σουηδικο μελωδικο death....

(sorry starscream , αλλα δε μου αρεσουν οι απλες και εξαιρετικες απαντησεις :)  )

 

ναι αλλά υπάρχει κάποιος αντικειμενικός λόγος που την καθιστά καλή; πέρα από ότι σου αρέσει;

 

μια άλλη εκδοχή αυτού που λέει ο nexis72 είναι πως εάν μια μουσική μου αρέσει, δε δίνω δεκάρα άμα θεωρείται καλή η όχι...

 

λεβεντομάνα η σουηδία... πατρίδα μεταξύ άλλων των μέγιστων meshuggah (και των scar symmetry που με ψήνουν από μελωδικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα μπορουμε να πουμε οτι ενα κομματι ειναι μουσικα ομορφο και καλοσχηματισμενο, απο την αποψη μιας πρωτοτυπης συνθεσης, καποιας τρελης εμπνευσης στη συνθεση και τα λοιπα.

 

Αλλα σιγουρα το τι θεωρει ο καθενας απο μας καλη μουσικη για τα αυτακια του, ειναι σιγουρα θεμα των προτιμησεων του...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μουσικη που εχει κατι να πει και να σου αφησει κατι καινουριο που δεν ειχες πριν την ακουσεις ασχετα απο ποσο πολυπλοκη ή απλη ειναι.

 

ακομα και αν δεν σου αρεσει το στυλ αν ανοιξεις τα αυτια και κυριως τα μυαλα σου μπορεις να καταλαβεις αν ειναι καλη μουσικη ή οχι.

 

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου