Προς το περιεχόμενο

Σπύρος Χαρμάνης - Just another story


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να πω λοιπόν, εδώ και μια εβδομάδα έχω στα χέρια μου την ολοκληρωμένη δουλειά του Σπύρου κομμένη σε cd με πλήρες το artwork, μια δουλειά που επιμελήθηκε και κατέστρωσε ο ίδιος και δε θα μπορούσα να μην είμαι ενθουσιασμένη!

 

Από την εισαγωγή στο εξαιρετικό off to darkness και το πανέμορφο sober sun. Ειδικά το κιθαριστικό μέρος του με άφησε έκπληκτη. Με προσοχή στη λεπτομέρεια σε σημείο που παθαίνεις πλάκα όσο το ακούς και το ξανακούς γιατί μια φορά απλά δεν φτάνει. Η σύνθεση εξαιρετική, ιδέες μοναδικές και άριστη εκτέλεση. Αλλά το σημαντικότερο μια δουλειά που έχει κάτι να πει στον ακροατή, σ εμένα.

Μια δουλειά που θεωρώ ίσως ότι καλύτερο έχω ακούσει εδώ και καιρό και δε μπορώ καν να φανταστώ τι να περιμένω ως επόμενες δουλειές!

Δυσκολεύομαι να ξεχωρίσω κομμάτια προχωρόντας στο δίσκο όλα το ένα καλύτερο από το άλλο. Πως μπορείς άλλωστε ακούγοντας το closure και μετά το Just another story, like a virus killing its host, goldfield syndrome, over you και κλείνοντας με το vague.

 

Οι στίχοι όμορφοι και τρυφεροί, το artwork περιποιημένο και αισθητικά εξαιρετικό.

 

Ποτέ δε θεώρησα πως μπορώ να γράψω ωραία και συγκροτημένα και δε θα ήθελα για κανένα λόγο από κακή χρήση των γραπτών μου να μην περάσω πόσο αξιόλογη θεωρώ αυτή τη δουλειά.

 

Όσοι δεν έχετε ακούσει τίποτα ρίξτε οπωσδήποτε μια ματιά εδώ,

 

http://www.myspace.com/spyroscharmanis

 

Επίσης μιας και πρόκειται για μια δουλεία φτιαγμένη σπιτικά με εξαίρεση το τελικό mastering, διαβάστε και εδώ πληροφορίες για το τι και πως :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158257.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=164106.0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...

δε θα ήθελα για κανένα λόγο από κακή χρήση των γραπτών μου να μην περάσω πόσο αξιόλογη θεωρώ αυτή τη δουλειά.

+1

γράφω και σβήνω τόσην ώρα.. δεν ξέρω τι να πρωτογράψω...

 

ακόμα ένα ΜΠΡΑΒΟ και δημόσια Σπύρο, μακάρι αυτή η δουλειά να ταξιδέψει τόσο μακρυά όσο της αξίζει!

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ..Εύη με πρόλαβες, ήμουν σχεδόν έτοιμος τελικά να βάλω ένα δελτίο τύπου σχετικά..  Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια Εύη, Μίλτο, Νικόλα..

 

Το CD μπορείτε να το πάρετε (όποιος θέλει) από μένα προς το παρόν, έχω στείλει μερικές κόπιες και στον BigAlejandro αλλά δεν ξέρω αν έχει ακόμα ;D. Στο mail [email protected] (η μέσω πμ) μπορούμε να κανονίσουμε τα καθέκαστα (μια διεύθυνση δηλαδή) και να σας το στείλω ASAP! Τιμή ουσιαστικά δεν υπάρχει, το cd είναι υπό μορφή donation, δηλαδή ιδανικά σας το στέλνω, το ακούτε και το κοστολογείτε εσείς όσο θέλετε αν θέλετε, ενώ εναλλακτικά μπορείτε να κατεβάσετε τη μουσική απο'δω:

 

http://www.megaupload.com/?d=UV925P3A

 

σε μορφή .iso ;D

 

thanks again :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ ήθελα να γράψω εδώ και καιρό, αλλά δεν ξέρω τι. Μιλάμε για ολοκληρωμένη δουλειά, άψογη από κάθε άποψη, που ανεβάζει το επίπεδο των DIY δίσκων. Bέβαια, δεν είναι αυτό που του δίνει αξία ούτε το οτι προέρχεται από κάποιο παιδί που τυχαίνει να γνωρίζουμε από το φόρουμ, εξαιτίας της σεμνότητάς του.

 

Φυσικά, όταν τα γράφουμε αυτά τα πράματα εδώ, κάποιοι βλέπουν κολλητηλίκια και σκοπιμότητες, γι' αυτό θα καταλήξω συνοπτικά : Εύχομαι να πέφτουν στα χέρια μου τέτοιες δουλειές από τέτοιους μουσικούς, να πληθαίνουν τα καλά πράγματα που βλέπω οτι βγαίνουν και να στηρίζονται κάτω από μια ιδεολογία που ο μουσικός δεν παρακαλάει να ακουστεί ούτε να ψηφιστεί μέσω sms σε κάποιον φτηνο-στημένο διαγωνισμό, αλλά βρίσκεται a priori υπεράνω γιατί δεν του επιτρέπει το ύψος της δουλειάς του να πέσει (o ίδιος) χαμηλότερα.

 

Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα είπε όλα ο blue.  ;)

 

Σπύρο εγώ λυπάμαι μόνο που γνώρισα μόλις πρόσφατα τα κομμάτια σου (μέσω της φιλίας στο myspace) και δηλώνω fan. Μπράβο και πάλι μπράβο!  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωω σακατεύτηκα ο πελώριος.

 

(Περιμένω) ;D

 

 

κι εγώ ήθελα να γράψω εδώ και καιρό, αλλά δεν ξέρω τι. Μιλάμε για ολοκληρωμένη δουλειά, άψογη από κάθε άποψη, που ανεβάζει το επίπεδο των DIY δίσκων. Bέβαια, δεν είναι αυτό που του δίνει αξία ούτε το οτι προέρχεται από κάποιο παιδί που τυχαίνει να γνωρίζουμε από το φόρουμ, εξαιτίας της σεμνότητάς του.

 

Φυσικά, όταν τα γράφουμε αυτά τα πράματα εδώ, κάποιοι βλέπουν κολλητηλίκια και σκοπιμότητες, γι' αυτό θα καταλήξω συνοπτικά : Εύχομαι να πέφτουν στα χέρια μου τέτοιες δουλειές από τέτοιους μουσικούς, να πληθαίνουν τα καλά πράγματα που βλέπω οτι βγαίνουν και να στηρίζονται κάτω από μια ιδεολογία που ο μουσικός δεν παρακαλάει να ακουστεί ούτε να ψηφιστεί μέσω sms σε κάποιον φτηνο-στημένο διαγωνισμό, αλλά βρίσκεται a priori υπεράνω γιατί δεν του επιτρέπει το ύψος της δουλειάς του να πέσει (o ίδιος) χαμηλότερα.

 

Μπράβο.

 

Πες τα γαμώ το μπελά μου. 8) 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ξαναπα οτι ανεβασες το πηχη ατιμε,και τωρα το λενε και αλλοι!!!

Ισως η καλυτερη diy αγγλοφωνικη κυκλοφορια που εχω ακουσει

 

Επεισης Ελπιδοφορο το γεγονος οτι μια καλη προσπαθεια αναγνωριζεται σιγα σιγα  ;D

 

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχω το cd εδώ και μερικές μέρες και αν και έχω προλάβει να ακούσω ελάχιστα (και λίγο myspace) μπορώ με σιγουριά να πω πως θα ήθελα πολύ να έχω συμμετάσχει στην υλοποίηση αυτής της δουλειάς.....  :)

 

Εύχομαι ότι καλύτερο τόσο για το συγκεκριμένο άλμπουμ όσο και για το κάθε σου (μουσικό ή όχι) επόμενο βήμα.

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγχαρητήρια κι από μένα! Μόλις το πήρα είδηση...  ::)

Επαναλαμβάνω κι εγώ ότι διάβασα σε παλαιότερο σχετικό θέμα:

Πρωτότυπα, άρτια τεχνική, καλή παραγωγή

Εντύπωση μου έκανε η μεθοδική δουλειά που έκανες στο sequencing αφού τα θέματα δίνουν και παίρνουν συνέχεια.

Μπράβο φίλε μου! Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου