Προς το περιεχόμενο

Η πρωτη μου συνθεση :)


jimskeet2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά αυτός ο messalion ποιός είναι ?ο άσπρος σίφουνας Άζαξ?Πότε πρόλαβατε ρε παιδιά? ;D

Λίγη ακόμα προσοχή στις κιθάρες σε κανά δυο σημεία .

Αν και ψιλοχαρντρομεταλίζει ,που εμένα δεν με αρεσουν αυτά, για κάποιο λόγο η μελωδία με πάει εκτός του είδους και με αρέσει .Το μπάσσο ποιός το έβαλε?

Τα τύμπανα μου άερεσαν ,βοήθησαν να φύγει-κατά τη γνώμη μου-μεταλλιά  :)

Άντε Τζιμ καλά το πας συνέχισε

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο ατιμος εγω του εστειλα τις κιθαρες μονο κ σε καμια ωριτσα περιπου μ ειχε στειλει πισω ετοιμο αυτο :P

Εντωμεταξυ οταν το ειχα γραψει δν ειχα ιδεα απο κλιμακες κλπ κ το εγραφα δοκιμαζοντας νοτες κ μελωδιες πανω απο τα ρυθμικα... κ μετα αφου εγραψα τα ρυθμικα κ το σολο λεω θα κολουσε κ ενα καθαρο στην αρχη... Κ πηρα τα ιδια ακορντα κ εβγαλα ενα ρυθμο με καθαρο κ το κοτσαρα μπροστα... Κ σημερα π ειπα να το ηχογραφησω λεω πως να ακουγεται αραγε με delay το καθαρο? Και voilla!!!!

Απο τοτε δν μ εχει ερθει κατι ιδιαιτερο να γραψω  :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτός ο messalion ποιός είναι ?ο άσπρος σίφουνας Άζαξ?Πότε πρόλαβατε ρε παιδιά? ;D

Λίγη ακόμα προσοχή στις κιθάρες σε κανά δυο σημεία .

Αν και ψιλοχαρντρομεταλίζει ,που εμένα δεν με αρεσουν αυτά, για κάποιο λόγο η μελωδία με πάει εκτός του είδους και με αρέσει .Το μπάσσο ποιός το έβαλε?

Τα τύμπανα μου άερεσαν ,βοήθησαν να φύγει-κατά τη γνώμη μου-μεταλλιά  :)

Άντε Τζιμ καλά το πας συνέχισε

ελα ρε.....στο στουντιο ημουν και το εγραψα - με το που καθησα στα τυμπανα αυτο μου ηρθε στο μυαλο και αυτο εγραψα - οχι οτι ειναι και κατι το ιδιαιτερο αλλα......

το μπασο εγω το εβαλα και θα γινοταν καλυτερο αν δεν χαλαγε ο προενισχυτης μου πανω στην περιπτωση......το εγραψα καρφι στην καρτα με λιιιιιγο datube

 

Ναι ο ατιμος εγω του εστειλα τις κιθαρες μονο κ σε καμια ωριτσα περιπου μ ειχε στειλει πισω ετοιμο αυτο :P

ελα ρε......μου πηρε τοοσο ?  :P :P

 

παντως να πω οτι στο κομματι μπορουσα να κανω και αλλα πολλα αλλα

1ον ηταν πολυ μικρο (στην ουσια δεν ηταν κομματι αλλα ιδεα)

2ον δεν ειχα πολυ χρονο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παντως να πω οτι στο κομματι μπορουσα να κανω και αλλα πολλα αλλα

1ον ηταν πολυ μικρο (στην ουσια δεν ηταν κομματι αλλα ιδεα)

2ον δεν ειχα πολυ χρονο

 

Ναι οπως σ ειπα κ σε πμ τωρα που το ακουσα ετσι με αυτα τα τυμπανα ενθουσιαστηκα απιστευτα με το κομματακι κ θα κατσω να το δουλεψω κ αλλο. Κ μετα θα σ ερθει πακετο για περεταιρω μετατροπες-προσθηκες  ;D

Θα βρουμε κ εναν να τραγουδησει ( γιατι εγω δν το εχω  ;D ;D ) κ ετοιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφερω το θρεντ για να δειτε το αποτελεσμα.

Μετα απο βοηθεια του messalion, ο οποιος προσθεσε αρκετα στοιχεια στα κιθαριστικα μερη, drums κ μπασο απο τον ιδιο κ μιξη κ μαστερινγ ιδου τι καταφεραμε!!!!

Εχω ενθουσιαστει παρα πολυ με το αποτελεσμα κ με τη δουλεια του messalion :) :)

Το ανεβασα σε soundcloud γιατι δν χωραει λογω μεγεθους...

 

http://soundcloud.com/jimskeet2002/my-first-composition-final

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stereo τα βλεπω εγω... Μηπως εννοεις οτι στο πρωτο π ειχα βαλει εγω ειχα κανει παναρισμα τις κιθαρες διαφορετικα ενω στα αλλα οχι? Δεν βλεπω να ειναι μονοφωνικα....    :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου