Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω Tolex;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.Επειδή η καμπίνα μου ήταν σκισμένη σε διάφορα σημεία αποφάσισα να την "ξεγυμνώσω" και να αλλάξω το εξωτερικό ύφασμα. Ξέρω ότι λέγεται tolex αλλα δεν μπορώ να βρώ στην Ελλάδα. Ξερει κανείς που να πάρω.Εχω ρωτησει και τον Κουρμπή αλλα δεν ξέρει. Υπάρχει καμια άλλη λυση.Απ'οτι ξέρω υπάρχει και ένα χρώμα doratex αν το λεω καλα που κανει καλή δουλεια.

Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.

Πάντως γενικα στο ebay το tolex μαζί με τα μεταφορικά είναι ακριβό.Δηλαδή για να επενδύσω ένα ampeg 410 HE πρέπει να δώσω περίπου 65 € και θα είμαι οριακά με τα μέτρα που θα πάρω.

MUMRA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε, αυτό που παρέθεσες παραπάνω είναι για τη γρίλλια του ενισχυτή. Ο φίλος θέλει για το γύρω-γύρω που μοιάζει με δέρμα. Βρήκα βέβαια και κάτι αντίστοιχο στο site που παρέθεσες.

 

http://www.musica.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%9C%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%9A%CE%91%CE%9F%CE%A1%CE%93%CE%91%CE%9D%CE%91/%CE%95%CE%9D%CE%99%CE%A3%CE%A7%CE%A5%CE%A4%CE%95%CE%A3%CE%9C%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%9A%CE%A9%CE%9D%CE%9F%CE%A1%CE%93%CE%91%CE%9D%CE%A9%CE%9D/%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3-%CE%95%CE%9E%CE%91%CE%A1%CE%A4%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91-%CE%91%CE%9E%CE%95%CE%A3%CE%9F%CE%A5%CE%91%CE%A1/FENDER/%CE%94%CE%95%CE%A1%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%93%CE%99%CE%91%CE%95%CE%9D%CE%99%CE%A3%CE%A7%CE%A5%CE%A4%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A5%CE%A1%CE%97ACC001052.html

 

Edit: Καλά τι link σιδηρόδρομος είναι αυτό?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o Δεν προσεξα οτι λεει για εξωτερικο υφασμα!! Πρωτη τζουρα καφε βλεπεις μετα την τριτη λειτουργω.  8)

 

 

Τοτε ισως κατι τετοιο να τον βολεψει καλυτερα

http://www.plasteldeco.com/pvcleather/

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς κάλλιστα να βάλεις δερματίνη η οποία βγαίνει σε διάφορες υφές, χρώματα, σκληρότητες και τιμές. Οι πιο φτηνές (λείες και μαλακές όμως) κοστίζουν 10-12 ευρώ το μέτρο, το ρολό έχει πλάτος 1.4m αν δεν κάνω λάθος, με 3 μέτρα είσαι καλλυμένος και θα σου περισσέψει αρκετό. Το καλό είναι ότι μπορείς να βάλεις ότι χρώμα, σχέδιο και υφή θέλεις, εγώ επειδή βιαζόμουν είχα βάλει ένα από τα φτηνά που είχαν διαθέσιμα στο κατάστημα, αν και θα ήθελα κάτι πιο προχώ. Είναι σχετικά έυκολη δουλειά, με λίγη βενζινόκολλα και ένα κοπίδι είσαι έτοιμος. Ρίξε μια ματιά στον δικό μου.

 

edit: πολύ καλές τιμές στο κατάστημα που παρέθεσε ο aenimal ;)

IMG_0490.thumb.jpg.6dc7c868731822c18386b6674f05e387.jpg

IMG_0495.thumb.jpg.1d4781036e449372182ce19d160beff6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω το παρακάτω όπως έχει αναφερθεί παλαιότερα από τον BOLIDAS, ελπίζω να βοηθήσει.

 

''Φιλτατε Alderbody, αντι να παιδεύεσαι με βαφες με αμφιβολο αποτελεσμα, θα προτεινα κατι ποιο ευκολο.

Στου Ψυρη στον κεντρικο δρομο υπαρχουν δυο μαγαζια που πουλανε tolex. εχω βρει διαφορες ποιοτητες tolex και σιγουρα εχει cream σε πολυ καλη ποιοτητα και σε πολυ καλυτερη τιμη απο τους ξενους. πχ βρηκα tolex purple colour για marshall με 10 € το μετρο, βρηκα tolex που βαζουν σε mesa με 12 € το μετρο..

Κανε μια προσπαθεια και ριξε μια ματια..''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H δερματίνη είναι η πιο οικονομική λύση και, σε ότι χρώμα θες! Δεν είναι όμως το ίδιο με το Tolex. To Tolex είναι καλύτερης ποιότητας, πολύ πιο σκληρό και αντέχει πολύ περισσότερο σε χτυπήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου