Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες συνομωσίας - Σοβαρές... ή ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!!!!;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα βέβαια το video των Πρωταγωνιστών που έβαλε πριν ο SF.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rA-5dBrViNU

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ακολουθεί βίντεο από τη σειρά Σκεπτικός Κάφρος του Mikeius από όπου θεωρώ ότι πήρε την ιδέα ο Θεοδωράκης.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα βιντέακι από τον Mikeius μετα γνωστά μπινελίκια.

ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=9RiBDHubVPI

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Η νέα τάξις πραγμάτων αντεπιτείθεται και θέλει να αφανίσει τον Ελληνισμό από τον πλανήτη!

 

Γίνε και εσύ μέλος στην πανελλαδική επανάσταση ώστε να παραμείνουμε ανεξάρτητοι!

 

Τι χρειάζεται?

 

Α:) αλουμινένιο καπέλλο για αποφυγή πλύση εγκεφάλου

Β:) Μάσκα οξυγόνου για προστασία κατά των ψεκασμών

Γ:) ορθογραφία επιπέδου δημοτικού

Δ:) Το εγχειρίδιο για "θεωρίες συνομωσίας"

Ε:) Να κατηγορείς όποιον σε πειράζει ως "πληρωμένο τρολ"

Ζ:) ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΙΚ ΣΤΟ ΦΕΗΣΜΠΟΥΚ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασε μια πρόσφατη συνωμοσία ο καλλουτέχνης ,αυτή με τα πυρηνικά του Σαντάμ,πράγματι μας ψεκάσαν  ;D ;D ;D

Όσο για κάτι Μπλερ και Μπους κι αυτοί οι φουκαράδες θύματα αεροψεκασμού ήταν .

Λέω τώρα να διασκεδάσω με λίγο London's burning ,δε με νοιάζει τι λένε οι στίχοι ,αρκεί που κουνάω το κορμί μου ο βουλκάνιος  ;D ;D ;D

...........άσε που τότε ακόμη λόγω που διάβαζα -σα το Χριστόδουλο -δεν ήξερα ογγλέζικα ,απλά κούναγα τη κορμάρα μου στο ρυθμό  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για αρχη θα πω για να μην παρεξηγουμαι οτι δεν αμφισβητω οτι η συνομωσία, συνομωσιολογια υπήρξε και υπάρχει ως μια εμπορική βιομηχανία που αλληλοτροφοδοτεί, διαστρεβλώνει, υπερβάλλει προσκομίζοντας μεγάλα κέρδη.

Επίσης αντίστοιχα οι αστικοί μύθοι εχουν την ανάλογη ανάπτυξη και εμπορευματοποίηση.

 

Δεν υπήρξα ποτέ θύμα τέτοιου φανατισμού και γενικά δεν πιάστηκα πελάτης, ειμαι θεότρελος αλλα δεν τρώω κουτόχορτο.

 

Μια φορα πιαστηκα κοροίδο και παντρεύτηκα τρώγοντας καποια ψέμματα και υπήρξα αφελής, διακυβευσα την υγεία μου και την αξιοπρέπεια μου αλλα απο την φύση μου το μυαλό μου παραμένει ανοιχτό και δεν μίσησα όλες τις γυναίκες και τις θεώρησα ιδιες επειδή μια μου φέρθηκε έτσι.

 

Αρα με γνώμονα το ανοιχτό μου μυαλό, την εκρηκτική μου προσωπικότητα, την πανέμορφη κορμοστασιά μου, την κατάρτιση και αντίληψη μιας και σπουδασα την θετική επιστήμη που βασίζεται στο πειραμα και την απόδειξη, το απαράμιλλο χαμόγελο μου που με κανει συμπαθητικο στις γυναικες παρόλο που τα μούτρα μου ειναι άσχημα αναγκάζομαι να μην απορριπτω τίποτα, να ειμαι δεκτικος, να ακουω, να αμφισβητώ.

 

Ολα αυτά συνεπικουρούμενα απο τις καλλιτεχνικές μου καταβολές μιας και δηλώνω και μουσικός και δεν μου ζητησε και κανένας το λόγο για το αντίθετο, το λεω οτι είμαι αλλα και είμαι πιστεύω, με αναγκάζουν να ειμαι διερευνητικός, να προσπαθώ να συνδυάσω τις γνώσεις μου, τις πληροφορίες που παρέχονται, το απτό αποτέλεσμα ενός φαινομένου, να εικάσω και να συμπεράνω.

 

Για τους αεροψεκασμούς, τους εξωγήινους, την παγκοσμιοποίηση έχουμε ενδείξεις, εχουμε επιστημονικά θεωρητικά αλλά και πρακτικά στοιχεία, έχουμε μαρτυρίες.

 

Δεν μπορούμε και δεν εχουμε τα μέσα ως απλοί πολίτες να το τεκμηριώσουμε.

 

Ομως υπάρχει η τάση τέτοια γεγονότα να υποβαθμίζονται, να χλευάζονται και επιπεδο μεσων ενημέρωσης.

 

Υπάρχουν υπηρεσιες οι οποίες ερευνούν και ελέγχουν τετοια φαινομενα.

 

αν τα φαινομενα αυτά ηταν τυχαία δεν θα υπήρχαν τόσες υπηρεσίες που ελεγχονται απο τις κορυφαία προηγμένες χώρες οι οποίες δαπανούν και δημοσιευουν στον προυπολογισμό τους τα κονδύλια τεράστια κεφαλαια για να παρακολουθούν, να καταγράφουν και να κανουν τοσα αλλα πραγματα που εμεις δεν μπορουμε να μαθουμε.

 

Μπορουμε νομιζω να δεχτούμε ως αξιωμα σε αυτο το σημείο οτι αν υπαρχουν στην πραγματικοτητα αυτα τα φαινομενα και εχουν βγει καποια συμπερασματα, θα ηταν αδυνατο να ανακοινωθούν με καθε λεπτομέρια στην ανθρωποτητα γιατι αυτο θα άλλαζε πολλές ισορροπίες, σε οικονομικό, πολιτικο θρησκευτικο επιπεδο.

 

Οι ταινιες και τα συγγράματα πολλές φορές το επισημαίνουν αυτό.

 

η συνομωσία και η συγκάληψη σε αυτη την περιπτωση φαντάζει πιο λογική.

 

Οπως δεν μπορουμε να ξερουμε τα σχεδια αμυνας της χωρας μας, η το τι πραγματικα πραττουν και σκεφτονται οι πολιτικοι μας και πραγματα που διαψευδουν, υποβαθμιζουν σε θεματα που μας απασχολουν για την ομαλη λειτουργια της κοινωνιά μας και βρισκομαστε πολλες φορες προ εκπλήξεων, το ιδιο γινεται και ειναι λογικο να γινεται και για αυτα τα θεματα.

 

Μπορει ο αεροψεκασμος να μην μου κανει βραχυπροθεσμα κακο, δεν μπορω να το αποδειξω η και να το δεχτω γιατι δεν εχω προσβαση στα στοιχεια τουλαχιστο προς το παρον, οπως δεν μπορω να ξερω τι αλλο μου κανει κακο.

 

Τα μικροκυματα , τα wifi ας πουμε τα χρησιμοποιουμε κατα κορον,

Εδω μπορω να δωσω ενα παραδειγμα.

Μιλωντας π.χ. με εναν ενδοκρινολογο μπορεί να σας πει κατι που ειναι αποδεδειγμένο, οτι δηλαδη υπαρχει τεραστια αυξηση των κρουσματων κακης λειτουργίας του θυρεοειδη και παθησεων του που εμφανιστηκαν στους αντρες ενω ηταν παραδοσιακα ασθενεια των γυναικων την τελευταια δεκαετια και κατηγορουνται η διατροφη, η ακτινοβολια και οι στρεσογονοι παραγοντες.

 

Ποια ακριβως ακτινοβολια δεν ξερουμε.

Ποιοι διατροφικοι παραγοντες ξερουμε αλλα υπαρχουν παντου και δεν μπορουημε να στοχοποιησουμε παρα μονο να γενικευσουμε

το στρεςς επισης ειναι αοριστο, η ακτινοβολιες μπορουν να προκαλεσουν πολλα πραγματα, ακομα και να επηρεάσουν την ψυχοσυνθεση ενος ατομου, ποια ακριβως μορφη μπορούμε να στοχοποιησουμε στην συγχρονη ζωη.

Δεν μπορουμε να τα αναγουμε ολα στην ραδιενεργεια παρολο που ειναι βολικο.

Ολα μπορουν να δρασουν προσθετικα.

 

Αλλα το γεγονος της εξαρσης των παθησεων του θυρεοειδη δεν αλλαζει.

 

Με αυτη την σχετικη λογικη εγω αυτο που βλεπω δεν μπορω να ξερω τι ακριβως κανει στην περιπτωση των αεροψεκασμων αλλα εφοσων δεν εξηγειται επισημα και περαν καθε αμφιβολιας απο εναν εγκυρο φορεα ενω ειναι εκδηλη η ανησυχια μεγαλου μερους του πληθυσμου πολλων κρατων για το τι ακριβως κανουν αυτα τα αεροπλανα αυτο ειναι προβλημα και με προβληματιζει.

 

Κανεις δεν βγηκε να μου πει οτι ειναι πραγματι περαν πασης αμφιβολιας αεροπλανα της γραμμης.

 

Και θα μου φαινοταν πολυ περιεργο.

 

Ενας φιλος μου πιλοτος της πολεμικης αεροποριας που δεν μπορω να πω φυσικα το ονομά του για να με πιστεψετε, μου ειπε οτι δεν καταθετουν σχεδιο πτησης γιατι πετανε πανω απο το FIR και σε μεγαλυτερο υψος απο τα μαχητικα μας και απλα τα αγνοουμε.

 

Τωρα αυτο το λεω εγω, δεν ειναι επιχειρημα πιθανως σοβαρο για εσας και μπορειτε να το απορριψετε, για εμενα ομως καταλαβαινετε οτι ειναι μια πραγματικοτητα.

 

Σιγουρα δεν ειναι ενας αστικος μυθος και κατι που να με προσδιορισει ως παραλογο και ονειροπολο.

 

Αναλογα σκεπτομαι για τους εξωγήινους και για όλα τα άλλα.

 

Για την παγκοσμια κυβερνηση και για την Νεα Εποχή, νομιζω οτι υπαρχουν απειρες δηλωσεις ηγετων τα τελευταια 50 χρονια που επιβεβαιώνουν την τάση των αρχόντων αυτης της γής.

 

Το οτι το χρηματοπιστωτικο συστημα χρησιμοποιείται ως εργαλείο ελεγχου το ζουμε καθημερινα. Θεωρητικα ειμαστε ελευθεροι να παμε και να κανουμε οτι θελουμε , αλλα το χρημα και οι οικονομικες υποχρεωσεις μας εμποδίζουν και μας οριοθετούν.

Παραδοξως οσοι βρισκονται κοντα στην εξουσια και την κολακευουν εχουν μεγαλυτερες προσβασεις σε αγαθα και υπηρεσιες, οσοι αμφισβητουν την εξουσια περιθωριοποιούνται σταδιακα και χανουν την δυνατοτητα προσβασης σε αγαθα και υπηρεσίες.

 

Η αποσταθεροποίηση χωρων και καθεστωτων με κερδοσκοπικα παιχνιδια δεν βρισκεται μονο στις ταινιες και στα βιβλια.

 

Ειναι γεγονός που γινεται και γινοταν εκατονταδες χρονια.

 

Μυστικες κοινωνιες οπως οι ροταριανοι, οι μασωνοι, οι λεσχες δεν ειναι αποκυήματα φαντασίας, εχουν γραφεια και μέλη.

 

Οι θρησκειες εχουν πλοκαμια παντου και ειναι παραγοντας ελεγχου.

 

Ολα αυτα καπου οδηγουν, δεν γινονται απλα για εκμετάλλευση.

 

Γι αυτο δεν μπορω να δεχτω οτι ολα ειναι συνομωσίες, αλλα επισης δεν μπορω να δεχτω οτι ολα ειναι τυχαια και αγαθα.

 

Η αληθεια τελικως σε ολα βρισκεται καπου στη μέση και η αλήθεια ειναι συνήθως το πιο λογικό σεναριο.

 

Εδω ολοκληρώνω τον προλογό μου.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια Coz ,πλην των Sex Μπίστολς  ;D κρύβεται και στο γεγονός πως υπάρχουν άνθρωπες που θεωρούν το Μάκη ,ως συνεπή και λογικό και ότι άλλο καλοκάγαθο βάλε-χώσε σε υπερθετικό βαθμό  ;D ;D ;D- πολιτικό .

Αν ο Βορίδης αποτελεί θεμέλιο λίθο πολιτικού ανδρός + μαζί με κάτι άλλα μπάζα ,τύπου Φλωρίδη-Παπαδόπουλου και αν κάποια στιγμή αποδέχεσαι το να σε μανιπουλάρουν ''ανώτεροι'' λαοί ,επειδή ''εσύ'' είσαι προβληματικός ,αλλά μας το κρύβεις  ;D ;D ;D

Τότε ναι σε αξίζει λίγος Άδωνης ,συντροφιά με Στουρνάρια και παπαδήμες ,γιωργάκιδες και κωστάκιδες ,Αντρέους και Κωστέους θεούς ,σου φταίει ο φαντάρος και ξεχνάς το χάχα στρατηγό που βούλιαξε το μέτωπο με τη λαμακία του .

Αρκείσαι στο μαζί τον ύπιαμε .

Εγώ λοχίας ήμανε ,αλλά χάχες και χατζηαβάτιδες -αν και δεν είχα πόντιους κυνηγημένους συγγενείς-  ΔΕΝ είχα .

Ίσως βέβαια να είμαι βουλκάνιος ,απ τη Β. Κορέα ,αυτό παίζει ,το να μην είμαι κατσαπλιάς ογρωπαίος δλδ ,εγγλέζος-γερμανός-γάλλος .

Δεν διάβασα ιστορία δλδ ,αλλά θα τη διαβάσω στα γεράματα  ;D ;D ;D

Ότι έκαναν οι πρόγονοι ,πριν αιώνες ,να μας το λένε κάποια παπαγάλοι στο + 5  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι αυτοι που λες αποτελουν καιροσκόπους που απευθυνονται δυστυχώς με επιτυχια σε μεγαλο μερος του λαου μας, λογω το οτι ο ιδιος ο λαός εν μερει επειδή δεν υπάρχει η αντίστοιχη προνοια για την σωστη εκπαιδευση του αλλα και δια του γεγονότος οτι ειναι δεκτικοι στο ευκολόπεπτο και ετσι δεν εχει τα απαιραίτητα προσοντα στην πλειοψηφία του να τους αντιμετωπίσει.

Αντιθέτως τους τοποθετεί σε καιριες θεσεις της εξουσιας για να καταλάβει πολυ αργα το λαθος του.

 

Απλα δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει αυτο με αυτο που εχω γράψει, η αν δεν εχει σχεση και ειναι απλα ενα αλλο μεγαλο θεμα, ειναι ενδιαφερον αλλα χρηζει αλλου thread.

 

ολα αυτα που εχω γραψει στον προλογό μου εχουν τα θεμέλια να σταθούν.

 

Αν καποιος δεν πιστευει στις συνομωσίες απλά δεν ειναι λογικό να το κάνει.

 

Οι συνομωσίες υπαρχουν παντού, στην πολιτική, στον εργασιακο χώρο, ακομα και σε ενα forum, δεν ειναι παντα διακριτές αλλα διακριτά γινονται τα αποτελέσματα των δράσεών τους

 

Οι ιδιοι οι συνομώτες δε, τις περισσότερες φορες δεν διαφαίνονται ποτε γιατι βαζουν αλλους να κανουν τη δουλεια για αυτούς.

Συνηθίζουν μαλιστα μετα το περας των σκοπών τους,  αυτους που χρησιμοποίησαν ως μπροστάρηδες να τους πετουν σαν στημενες λεμονόκουπες, ακομα και να τους εξοντώνουν ετσι ωστε να μην ειναι μαρτυρες και να τους εκθεσουν.

 

Αν νομιζεις οτι αυτα δεν γινονται σε όλα τα επιπεδα της καθημερινοτητας, τοτε πραγματικα θα ηθελα να νομιζα το ιδιο γιατι θα ημουν πιο ευτυχισμένος.

 

Το να σε πεισει καποιος οτι συνομωσιες υπαρχουν (οχι εσενα προσωπικα) , τον Χ, δεν ειναι ευκολο, μπορεις ομως καποια στιγμη να πειστείς απο τα βιώματα σου και τοτε αρχιζεις να δεχεσαι πιο ευκολα διαφορες θεωρίες.

 

Και δεν μιλαμε για μανιακούς, ψυχακηδες, ψυχαναγκαστικούς.

Αυτο μπορεί να συμβεί εν δυνάμει σε όλους και τοτε το τρελό γινεται υποκειμενικό.

 

Δεν εχουμε διαβασει για τα προσωπα και προσωπεία?

 

Σε μια κοινωνια δεν ειναι δυσκολο να διακριθεί ο καλος και ο κακός οταν αυτη φτανει λιγο πριν την διαλυσή της?

 

Συνομωσίες άπειρες ειναι καταγεγραμμένες σαν ιστορικα γεγονότα απο την αρχαιοτητα, περαν απο την συχρονη ιστορια

 

Και γιατι να μην υπαρχουν συνομωσίες?

 

Δεν  θα υπηρχε η αναγκη να περιγραψουμε το γεγονος με την ιδια τη λέξη

 

συνομωσία: μυστικό σχέδιο που υλοποιείται στα κρυφά από μια ομάδα ατόμων, συνήθως για κακούς σκοπούς

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου