Προς το περιεχόμενο

7nder Squier Strat Affinity Project Finally Finished!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!σημερα μετα απο καιρο μπορω να πω οτι επιτελους ξεμπερδεψα με το project που ειχα ξεκινησει.Να ανακατασκευασω μια παρατημενη squire strat affinity του 96 η οποια ειναι η πρωτη μου κιθαρα αλλα ηταν παροπλισμενη μη πω....για πεταμα.Η ολη ιδεα ξεκινησε για πλακα απο τον πατερα μου ο οποιος ειναι επιπλοποιος κ με βοηθησε στα βαψιματα-τριψιματα.(στο τελος του ζητησα να μου υπογραψει κ το headstock!!!!!)Ηταν η κλασσικη κοκκινη με ασπρο pickguard κ προθεση μας ηταν να μετατραπει σε συνδυασμο χρωματος ξυλου με χρυσα περιγραμματα.Σωμα λαιμος το nut και το neckplate (η ψυχη της κιθαρας!)παρεμειναν ιδια.Τα υπολοιπα αλλαχτηκαν.παραθετω λοιπον την μετατροπη της σε εικονες να μου πειτε τη γνωμη σας.

 

ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

100_2142asasasa.thumb.JPG.f152368e2679ec766d33d601c8aab048.JPG

100_2143asassa.thumb.JPG.4b2986f7a1416621195046895e656ae1.JPG

100_2144asasas.thumb.JPG.50a34200666b15543314f985c1a239f7.JPG

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ρε φίλε leon7pap, αλλά δεν κρατιέμαι θα το πώ:

Ενώ την έχεις κάνει πραγματική κούκλα, φοβερή επιλογή το golden hardware ταιριάζει με το χρώμα, το μάτι μου πήγε κατευθείαν σε δύο ατέλειες που την ρίχνουν κατ'εμέ πολύ. Λείπει μια βίδα στο pickguard και στο switch δεν έχεις χρυσές βίδες.

 

Με τρείς βίδες ακόμα είσαι άρχοντας!!!

  • Ευχαριστώ 1

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

man με προλαβες!

 

1.το χρυσο ειναι επιτηδευμενο...

2.λειπει μια βιδα απο pickguard και 2 απο backplate

3.οι βιδες του switch selector θα αλλαχτουν με χρυσες

4.η παραγγελια για ολες αυτες τις βιδες κ το arm bar εχει ηδη φυγει!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ειναι αλλα πιστευω θα ηταν πιο ομορφη με ασπρους μαγνητες και ασπρα knobs! Με χαλανε μαλλον τα πολλα καρατια!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εμενα μου αρεσει πολυ η κιθαρα σου αλλα μια παρατηρηση:

 

αφου την εκανες κουκλα,αλλαξε κ αυτο το nut που ειναι για πεταμα σε αυτες τις κιθαρες!!!

  • Ευχαριστώ 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε την πηγα σε γνωστο κιθαρομαγαζο της Αθηνας να μου περασει τα ηλεκτρικα κ του ειπα αν χρειαζεται αλλαγη το NUT κ ποσο παει (20 γιουργια)να την κανει...το τσεκαρε κ μου ειπε οτι ειναι οκ απλα ηθελε λιγο μετατοπιση προς τα μεσα...τωρα τι να σου πω...αν λεει ετσι ο ειδικος που θα τον βολευε να μου πει "οκ θελει αλλαγη" εγω παω πασο...αν κανει νερα η κιθαρα απο θεμα κουρδισματος τοτε θα το αλλαξω για την ωρα ολα καλα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου