Προς το περιεχόμενο

Αφιέρωμα στον μεγαλύτερο tribute artist


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται για τον Randy Hansen ο οποίος ανέλαβε το δύσκολο ρόλο του tribute στον Jimi.

Ο άνθρωπος έχει εμβαπτιστεί στο mojo του Hendrix και θεωρώ ότι κάνει το πιο αξιοσέβαστο και πετυχημένο tribute που υπάρχει...

 

 

 

 

 

Αν το ψάξετε θα βρείτε και άλλα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιος να τον ακους, αλλα να τον βλεπεις δεν...Τουλαχιστον γραφικος. Μου θυμιζει κατι τρελαμενους που ντυνονται Elvis και πανε και τραγουδανε σε διαγωνισμους. Κερασακι η left handed κιθαρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω πετύχει στο youtube από δω κι από κει. Είναι πραγματικά πολύ καλός. Το 'χει πιάσει όλο το θέμα, από το ύφος, την εκφορά του λόγου, το παίξιμο κλπ.

 

Βέβαια επειδή είναι εμφανώς κι ένας πολύ καλός κιθαρίστας, δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι μήπως πάει χαμένος, σκέψη που ομολογώ ότι κάνω για όλους τους αυστηρά tribute μουσικούς. Σπεύδω να απαντήσω στον εαυτό μου όμως (ωραίο να συνδιαλέγεται κανείς με τον εαυτό του  ;D) ότι, σε αυτό που κάνει ο Randy Hansen, είναι πιθανότατα ο καλύτερος στον κόσμο και προφανώς είναι και αρκετά επικερδές εμπορικά. Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για να συνθέτουν.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια επειδή είναι εμφανώς κι ένας πολύ καλός κιθαρίστας, δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι μήπως πάει χαμένος, σκέψη που ομολογώ ότι κάνω για όλους τους αυστηρά tribute μουσικούς. Σπεύδω να απαντήσω στον εαυτό μου όμως (ωραίο να συνδιαλέγεται κανείς με τον εαυτό του  ;D) ότι, σε αυτό που κάνει ο Randy Hansen, είναι πιθανότατα ο καλύτερος στον κόσμο και προφανώς είναι και αρκετά επικερδές εμπορικά. Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για να συνθέτουν.

 

Εντάξει να σκέφτεσαι ότι μίλησες μαζί μου γιατί κι εγώ τις ίδιες σκέψεις έκανα.:)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια επειδή είναι εμφανώς κι ένας πολύ καλός κιθαρίστας, δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι μήπως πάει χαμένος, σκέψη που ομολογώ ότι κάνω για όλους τους αυστηρά tribute μουσικούς. Σπεύδω να απαντήσω στον εαυτό μου όμως (ωραίο να συνδιαλέγεται κανείς με τον εαυτό του  ;D) ότι, σε αυτό που κάνει ο Randy Hansen, είναι πιθανότατα ο καλύτερος στον κόσμο και προφανώς είναι και αρκετά επικερδές εμπορικά. Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για να συνθέτουν.

Αν σκεφτεις οτι ειναι γεννημένος το 56 και active musician απο το 72, φαινεται να εχεις δικιο.

Αν και οτι δεν εγινε γνωστος απο συνθεσεις του, αυτο δεν σημαινει οτι δεν συνθετει καθολου ή οτι δεν συνθετει καλα.

Αυτο ειναι αλλο θεμα. Υπαρχουν τρομερα και πασιγνωστα τραγουδια, και ελαχιστοι καμμενοι γνωριζουν ποιος ειναι ο συνθετης τους.

Ειναι κι αλλοι που απλα δεν κυκλοφορουν τις συνθεσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω πετύχει στο youtube από δω κι από κει. Είναι πραγματικά πολύ καλός. Το 'χει πιάσει όλο το θέμα, από το ύφος, την εκφορά του λόγου, το παίξιμο κλπ.

 

Βέβαια επειδή είναι εμφανώς κι ένας πολύ καλός κιθαρίστας, δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι μήπως πάει χαμένος, σκέψη που ομολογώ ότι κάνω για όλους τους αυστηρά tribute μουσικούς. Σπεύδω να απαντήσω στον εαυτό μου όμως (ωραίο να συνδιαλέγεται κανείς με τον εαυτό του  ;D) ότι, σε αυτό που κάνει ο Randy Hansen, είναι πιθανότατα ο καλύτερος στον κόσμο και προφανώς είναι και αρκετά επικερδές εμπορικά. Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για να συνθέτουν.

Ότι είπε! 8)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου