Προς το περιεχόμενο

Boss ME 80


BassTard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει ανάλογο θέμα, δεν βρήκα κάτι, αν υπάρχει παρακαλώ να με κατευθύνετε.

 

Θέλω να μου πείτε εντυπώσεις για το Boss ME 80. Αν αξίζει και αν είναι ένα αξιόλογο εργαλείο για ήχους, λουπς κλπ. Θέλω να το χρησιμοποιήσω για ηλεκτρικό βιολί.

 

Θα ήθελα βεβαίως την γνώμη ολονών, αλλά θα ήθελα να ακούσω και κάποιον που το χει χρησιμοποιήσει με βιολί.

 

Σας ευχαριστώ,

Αντώνης

BassTard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Έχω χρησιμοποιήσει τη Boss ME-50 με βιολί σε ηχογράφηση, ως προενισχυτή σήματος, και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια, η ΜΕ-50 δεν έχει λούπες. Στο μέλλον σκοπεύω να την ψάξω περισσότερο με τα εφφέ, αλλά για την ώρα αρκούμαι στην εκμάθηση του βιολιού. Μπορείς να τσεκάρεις και τον Warren Ellis από το σχήμα του Cave, ο οποίος περνάει το βιολί από πετάλια, όπως και πολλοί άλλοι. Νομίζω πάντως δε θα έχεις πρόβλημα εφόσον θα σου ενισχύει το σήμα, και λογικά θα μπορείς να χρησιμοποιείς και τα εφφέ. Αυτά/.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου