Προς το περιεχόμενο

Wireless InEar System


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα και παλι,

 

Λοιπον, τελευταιες μερες μου εχουν  ερθει τα Inearz, με εκμαγειο αποτυπωμα των αυτιων μου που τους ειχα στειλει στην Αμερικη.

2 δρομων, τα S250, στα 250ευρω περιπου αγορα (τα ακουστικα μονο τοσο).

 

https://www.inearz.com/product-category/in-ear-monitors/

 

Μπορω να πω οτι πραγματικα ειναι παρα πολυ καλα. Απιστευτο fit στο καναλι του αυτιου, απιστευτη απομονωση απο τους θορυβους περιβαλλοντος (-26dB (+/- 2dB), και ετσι χαμηλες εντασεις στα αυτια μου, κρυσταλλο ηχος, και αρκετα μπασσα.

Γενικα πολυ ευχαριστημενος.

 

Τωρα, στην αρχη υπολογιζα να παιζω με καλωδιο στην προενισχυση ακουστικων onstage (παιζω hard rock) Τα stage σχετικα οχι μεγαλα. Ομως, μετα απο την αγορα αυτη, προσανατολιζομαι για Wireless InEar συστημα και μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων

 

Ξερω οτι τα πολυ καλα και ακριβα παιζουν και στο 1.000αρικο. Εγω προσανατολιζομαι αρκετα πιο χαμηλα, και να κανω την δουλεια μου.

 

 

Τα LD systems ειναι μια προσιτη λυση, και καλη απο οσο διαβαζω στο ιντερνετ.

 

Γνωμες για αυτα;

https://www.thomann.de/gr/ld_systems_mei_100_g2.htm

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα LD ειναι αξιοπρεπεστατα προιοντα για τα λεφτα που κοστιζουν (και οχι μονο τα wireless in ear systems τους)

Με δεδομενο οτι το budget ειναι αυτο θα ελεγα ναι,αλλα να παρεις πομπο-δεκτη που να εκπεμπει σε χαμηλοτερο συχνοτικο φασμα (περι τα 600MHz) για να μην εχεις προβληματα εκπομπης-ληψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Να και τα ακουστικά μου.

Που πλέον θα τα χρησιμοποιησω και για απλή ακρόαση μουσικής

IMG_20171222_080504.thumb.jpg.db45eb62ac50d4196b54e4e67259eb09.jpg

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου