Προς το περιεχόμενο

NAGARE (original song)


petersrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο μας κομμάτι από την πρώτη μας δουλειά! Το εναποθέτω ταπεινά στα αυτάκια σας και την κρίση σας! Ελπίζω να το απολαύσετε! Καλή σας ακρόαση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι πιο άμεσο, δροσερό και ταυτόχρονα επιθετικό έχω ακούσει εδώ και πολύ καιρό. Για να το πω πολύ απλά, περιμένω την στιγμή που θα μπορέσω να σας ακούσω κάπου live.

 

Συγχαρητήρια, δηλώνω ενθουσιασμένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Άν και ποτέ δεν ήμουν "φίλος" με την fusion & progressive music, μπορώ να πω ότι το κομμάτι σας με ξεσήκωσε..... :laugh:  Μπράβο παιδιά και εις ανώτερα ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ καλό και ευχάριστα φρέσκο άκουσμα. Μπράβο!

 

Αν πρέπει να γκρινιάξω... θα επιθυμούσα πιο in the pocket παίξιμο απο το rhythm section.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστο άκουσμα...

 

Μου θύμισε βέβαια σε κάποια σημεία αρκετά Fives από Guthrie, ειδικά το θέμα της κιθάρας

 

 

Είναι προφανές πως αρμονικά και μελωδικά ξέρετε πολύ καλά τι κάνετε...

 

Προσωπικά θα σας ήθελα λίγο πιο "δεμένους" ρυθμικά (παίζετε δύσκολα πράγματα βέβαια) και τα πλήκτρα να μην παίζουν τόσα πολλά και να είναι λίγο πιο "μέσα" στη μπάντα και όχι τόσο μπροστά από αυτήν.

 

Κατά τα άλλα ωραίο και ενδιαφέρον κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρινιάξτε ελεύθερα!!! Αυτό είναι η ουσία κιόλας...

Φίλτατοι ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και τους σχολιασμούς σας!!!

Καλά του guthrie είναι άλλο επίπεδο, κατάλαβα πάντως τι εννοείς, δε το είχα προσέξει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό είναι, αλλά κάτι δεν πάει καλά με το κούρδισμα της rhythm section.

Βασικά είναι θαμένη στα μιξ, το πιάνο ακούγεται πάρα πολύ, τα τύμπανα ίσως είναι πιό φλύαρα από όσο πρέπει. Θα την περίμενα πιό συμμαζεμένη και αυστηρή ιδίως στα πρώτα μέτρα που είναι και το μπαμ του κομματιού.

Δηλαδή με το καλημέρα αφ ενός το μπάσο δεν κυριαρχεί ως βάση του κομματιού, ενώ τα τύμπανα φαίνονται ότι βγήκαν για σόλο. Δώστε λίγο χρόνο να αναπνεύσει το κομμάτι και κάντε αυτά που κάνετε στην αρχή μετά το 2.50...

 

έχετε δυναμικό, είστε και στο παλιό μου στυλ.... ;)

σας πήρα παραμάζωμα...  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι και παιξίματα, μπράβο σας παιδιά.

 

Κάτι παίζει με τις εντάσεις (όντως το πιάνο στην αρχή θέλει χαμήλωμα, αλλά υπάρχουν και άλλες λεπτομέρειες, όπως το να μαζεύονται οι εντάσεις των άλλων σε κάποιο σόλο και να βγαίνει μπροστά το σόλο όργανο, κλπ), και το κομπρεσάρισμα (μου φαίνεται too much, σαν να μην παίρνει ανάσα το κομμάτι).

 

Επίσης με τον τρόπο παιξίματος κάθε οργάνου σε διαφορετικά σημεία του κομματιού (πχ από το 2:09 τα σκασίματα του ντράμερ είναι λίγο πιο αφαιρετικά απ' όσο θα ήθελα, επίσης πολύ "πηχτό" παίξιμο από όλους συνέχεια που κάνει το κομμάτι να ακούγεται flat, κλπ).

 

Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα.

Είναι που θέλατε την "γκρίνια" και παρασύρθηκα. ;D

 

Πολύ καλοί, εύγετε. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου