Συνδεδεμένες εκδηλώσεις

• Rockwave 2018 Day 1: 06/07/18
  • Rockwave 2018: 19/07/18 - 20/07/18

Αποστολέας Θέμα: Rockwave 2018  (Αναγνώστηκε 2241 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpamps

• Συναλλαγές: (0)
  • Musician
  • *
  • Φύλο: Άντρας
  • Μ. Όργανο: Κιθάρα
Απ: Rockwave 2018
« Απάντηση #10 στις: 11:01 - 20/07/18 »
Τιμή ταμείου 70€

Αποσυνδεδεμένος ROSPI

• New
« Απάντηση #11 στις: 13:58 - 20/07/18 »
Για τα ταμεια του Τερα εννοεις? Ξερεις οτι εχει σιγουρα?

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

• Star
    • www.youtube.com/user/sdelta66
  • Μ. Όργανο: guitars, bass, drums, programming.
« Απάντηση #12 στις: 14:20 - 20/07/18 »
Καλημερα

Ξερει κανεις αν υπαρχουν ακομα εισητηρια για Iron Maiden και που? εστω και στα ταμεια του Terra?
Ακουσα χθες  για sold out σημερα.
Τηλεφωνα πρωτα μην τρεχεις τσαμπα

• Star
« Απάντηση #13 στις: 14:41 - 20/07/18 »
Πηγα απο Accept και μετα.
Καλοι οι Accept αλλα ο ηχος απο τις κιθαρες ασχημος. Στενος και τζιτζικι. Ουτε με πεταλιερες να επαιζαν (και μαλλον με τετοιες επαιζαν).
Οι saxon βγηκαν με marshall wall και ο ηχος ηταν καλος. Αλλα δεν τρελλαινομαι και για saxon. Καλοι ομως παρα τη μεγαλη ηλικια.
Στο stage που επαιζαν οι Sabbatokyriakon δεν πηγα και προτιμησα να κατσω στο stage που θα εβγαιναν μετα οι Judas για να αραξω και να ξεκουραστω και λιγο. Που να αντεξω τοσο ποδαροδρομο και ορθοστασια στην ηλικια μου  ;D
Τους ακουγα απο μακρυα ομως και μαλλον καλα εκανα που δεν εκανα τον κοπο.  ;D
Ε μετα βγηκε ο Θεος.
Ενας φιλος που τους ειδε και στο Βελγιο πριν μερικους μηνες (και ο οποιος εχει τεραστια πειρα απο τετοια φεστιβαλ αφου γυριζει ολο το χρονο σε ολα τα μηκη και πλατη του πλανητη για τετοια events), ειπε οτι το χθεσινο performance ηταν κλασεις  καλυτερο.
Εκαναν και μερικες αλλαγες στο Playlist. Εκει δεν ειχαν παιξει πχ το The Ripper που επαιξαν χθες, αλλα ειχαν παιξει το Electric Eye που δεν επαιξαν χθες (μπουχου κλαψ κλαψ  :-[ :-[ )
Ο δεξιος κιθαριστας (πως λεμε ο δεξιος ψαλτης) ηταν για τα μπαζα. Ολο φαλτσα bends στις δισολιες και γενικα μπολικες πρασινες. Ειχε καλο ηχο ομως.
Ο αριστερος ψαλτης αψογος σε ολα και ηχο και παιξιματα, και νομιζω πως δεν επαιξε με ενισχυτη.
Σαν καλo simulation μου ακουστηκε.
Ο Θεος Halfrod εβγαλε ολες τις νοτες που υπαρχουν απο το 12ο ταστο και μετα, για πλακα (66 ετων παρακαλω) αν και εμπαινε συχνα μεσα για να παρει τη μια το χαπι της πιεσης, μετα το χαπι της καρδιας και βαραγε και καμια ινσουλινη ενδιαμεσα  ;D ;D ;D
ΘΕΟΣ απλα.
Και φυσικα εσκασε και με τη harley για το hell bent for leather.
Καλό! Καλό! x 1 Χα χα! Χα χα! x 1 Μέλη

Αποσυνδεδεμένος Rebel_Of_South

• Artist
  • **
« Απάντηση #14 στις: 04:15 - 21/07/18 »
 Απ τις 14:00 στο πλαϊνό κάγκελο της δεξιάς πλευράς  :metal::metal::metal:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΟΓΙΑ

Θέλω μέσα απ την καρδιά μου να ευχηθώ " Πάντα τέτοια " αλλά ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι το σημερινό ήταν ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ . Δεν θα μαζέψουν ξανά οι Iron Maiden 36.000 κόσμο ( δια στόματος Μπρους ) και δε νομίζω να ξαναδω το κοινό ΤΟΣΟ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΟ ΑΔΥΣΏΠΗΤΟ

Για μένα μακράν η καλυτερη συναυλία που έχω δει στη ζωή μου και σαφώς οι καλύτεροι μακράν Iron Maiden απ τις 3 που τους έχω δει . Ντάξει σκληρή μάχη με τους Helloween Pumpkins United

Ο κόσμος όχι απλά πολλής , αλλά παιδιά εγώ τρόμαξα για την υγεία μου και την σωματική μου ακεραιότητα . Μέχρι και τσιμπιματάκια στην χολή μου ένιωσα που έχω και το θεματάκι μου

Καλύτερα να βάζουν όριο και να ανακοινώνουν Sold out στις 28.000 - 30.000 κόσμου . ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στρίμωγμα σπρώξιμο κλπ στην front row

Ξεκινάνω με πολύ μικρό review

Rollin Dice & WEB δεν είχα κουράγιο να δω . Μιλάμε ΓΙΑ ΖΕΣΤΗ τότε

Monument : Πολύ καλοί οι Iron Maiden των ( πολύ ) φτωχών και με τον Matt Hardy των Άνω Πατησίων για φροντμαν . Εμένα μου άρεσαν πολύ και με ζέσταναν . Έπαιξαν με άνεση , ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ και αν καμιά φορά η μια κιθάρα έθαβε την άλλη ( όταν η μια ρυθμικά - η άλλη σολο ) αλλά στις δισολίες διάολε ήταν κολασμένες . :+1:

Tremonti : Μπήκε με αέρα μεγάλου παίχτου και πήρε τα σκαλπ μας . Τεράστιος ήχος τεράστιος όγκος , ωραία κομμάτια και ανελέητο κοπάνημα . Απίστευτος συγχαρητήρια στον μεγάλο . Ο κόσμος ανταποκρίθηκε

Volbeat : Τι να πω γ***το  . Έθαψαν μια πολύ σπουδαία μπάντα . ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ απ την μεγάλη σκηνή για να τους δει . Και δυστυχώς αδιαφόρησαν πλην ελαχίστων να δώσουν σημασία . Εγώ έδωσα εννοείται . Τι να πω, μεγάλη αμαρτία και στεναχωρήθηκα που δεν τους απόλαυσα . Μεγάλη εμφάνιση απ τους Δανούς , φωνητικά ολόιδια με τις studio εκτελέσεις . Σα να έβαλαν ραδιόφωνο . ΣΕΒΑΣΜΟΣ . Μακάρι όσοι χάσατε Maiden να του δώσατε να καταλάβει . Με το soundcheck των θεών έχασα κάποια κομμάτια . Είμαι απόλυτα σίγουρος απ αυτά τα λίγα που άκουσα ( στην ένταση που φαντάζεστε ) ότι θέρισαν

**Η μεγαλύτερη μπάντα του γαλαξία μέχρι να ανακαλυφθεί εξωγήινος πολιτισμός ( και αν μπορούν να τους κοντράρουν :stuck_out_tongue_closed_eyes: **

Πολύ θεατρικός ο Bruce , τεράστια εμφάνιση από όλους . Ασύλληπτo επίπεδο σε σκηνικά , ήχο , σκηνική παρουσία . Μόνο μια άλλη μπάντα τολμά να συγκριθεί ( και να κερδίσει αν είσαι οπαδός τους λίγο περισσότερο απ όσο με τους Μεηντεν no prob φυσικά )

Το κοινό συγκινητικά τέλειο . Δεν έχω ξαναζήσει τέτοιο πράγμα . Σίγουρα βοηθάει που ήμουν τοοοοοσο κοντά μια τοοοοσο δύσκολη μέρα

Brucαρος ανεμίζει ελληνική σημαία :hushed:
Scream for me Athens . Scream for me Greece :``)
σκηνική απόδοση Sign of the Cross  :astonished::astonished::astonished::astonished:

κόσμος επικίνδυνα πολύς . Ενιαίο σώμα απ την είσοδο μέχρι την σκηνή. Αν αυτό ήταν όντως 36.000 και όχι over 40 , να βάλει όριο και να ανακοινώνει sold out . Κατά πάσα πιθανότητα θα φέρει και Metallica . Δεν θα πεθάνουμε εκεί πέρα , ήμαρτον. Απ τους Tremonti και μετά δεν ξανασήκωσα χέρια ουσιαστικά

Αυτά δεν περιγράφω άλλο Mic drop
Καλό! Καλό! x 3 Μέλη
"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Αποσυνδεδεμένος gkourelis

• Συναλλαγές: (10)
  • Musician
  • *
« Απάντηση #15 στις: 11:17 - 21/07/18 »
Πραγματικα ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ εμφανιση maiden. Ο Bruce εδωσε ρεστα. Ο κοσμος απιθανος και παραααααα πολυς. Απο το '99 που τους παρακολουθω με διαφορα το καλυτερο τους λαιβ στην Ελλαδα (μονο το 2008 στο SBIT δεν τους ειχα δε οποτε δε μπορω να πω). Οτι και να πουμε για το χτεσινο ειναι λιγο.
Συμφωνώ Συμφωνώ x 1 Μέλη

Αποσυνδεδεμένος mpamps

• Musician
  • *
« Απάντηση #16 στις: 16:04 - 21/07/18 »
Πραγματικά εντυπωσιακή εμφάνιση των Maiden όπως εντυπωσιακή ήταν και η προσέλευση του κόσμου.

Σε συγκριση με το live του 2008, προσωπική μου άποψη έιναι ότι συνολικά σαν μπάντα το 2008 ήταν καλύτερoi.
Ατομικά, ο Bruce με άφησε άφωνο. Απλά δεν το περιμένα ότι θα είναι σε τέτοια κατάσταση 10 χρόνια μετά από την τελευταία φόρα που τους είδα, σε συνδυασμό με  την περιπέτεια της υγείας του (καρκίνος του φάρυγγα).

Επίσης ο Adrian Smith παραμένει σταθερή αξία! (και κάτι παραπάνω).
Ο Gers από την άλλη....  :(

Επίτηδες δεν είχα κοιτάξει καθόλου το setlist της περιοδείας όποτε στο άκουσμα του Flight of Icarus απλα ...ανατριχίλα!
Καλό! Καλό! x 1 Μέλη

• Star
« Απάντηση #17 στις: 17:06 - 21/07/18 »
Ατακα της βραδιας που ακουσα κατα την αποχωρηση (για τον Gers)
"τι μ@λ@κιες επαιζε? οτι εβρισκε μπροστα του επαιζε"

And the winners (of best guitar sound of the fectival) is Eric Friedman and Mark Tremonti.

Το κλου
Καλό! Καλό! x 1 Μέλη

Αποσυνδεδεμένος sotosprince

• Musician
  • *
« Απάντηση #18 στις: 17:33 - 21/07/18 »
Ατακα της βραδιας που ακουσα κατα την αποχωρηση (για τον Gers)
"τι μ@λ@κιες επαιζε? οτι εβρισκε μπροστα του επαιζε"

And the winners (of best guitar sound of the fectival) is Eric Friedman and Mark Tremonti.

Το κλου
Συμφωνω απολυτα για καλυτερο ηχο κιθαρας! Boogie -ιλα τρελη triple rectifier

• Star
« Απάντηση #19 στις: 17:44 - 21/07/18 »
Συμφωνω απολυτα για καλυτερο ηχο κιθαρας! Boogie -ιλα τρελη triple rectifier
Μη ξεχασω να πω οτι αυτο οφειλεται κατα 50% στον ηχοληπτη τους που εβγαλε τις κιθαρες στο PA και της μιξη γενικοτερα της μπαντας, γιατι οσο και καλο ηχο να εχεις πανω στη σκηνη, εξω μπορει ευκολα σε καταστρεψει ο ηχοληπτης.
Καλό! Καλό! x 1 Συμφωνώ Συμφωνώ x 1 Μέλη

Share via facebook Share via twitter

xx
Rockwave 2011

Ξεκίνησε από Evilnye

2 Απαντήσεις
877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19:31 - 15/03/11
από theoctapus
xx
Rockwave 2013

Ξεκίνησε από r2d2

0 Απαντήσεις
1307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10:34 - 07/07/13
από r2d2
xx
14ο Rockwave Festival

Ξεκίνησε από r2d2

0 Απαντήσεις
611 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22:05 - 19/05/10
από r2d2
xx
Rockwave 2014

Ξεκίνησε από r2d2

92 Απαντήσεις
23528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14:52 - 14/07/14
από manosx

Forum Fresh

Τι μουσική ακούτε τώρα; VII από cigaret13
00:25 - 28/10/18

Πρόβλημα με Λαμπατο ενισχυτή από dimsonic
23:56 - 27/10/18

Η Μπροκολία και ο τελωνης απο την Ιαπωνία από geodimitri
23:49 - 27/10/18

Dive into the sea - New Song από geodimitri
23:38 - 27/10/18

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΙΘΑΡΕΣ VINTAGE ΑΠΟ ΤΗΝ JHS από Satanas
23:20 - 27/10/18

Αγγελίες Smart

Noizbox

Αρχείο

Live

Twitter News

Gallery

Άρθρα

Ας μιλήσουμε για time.
Αξιολόγηση (-)
Σχόλια 0
Εμφανίσεις 384
By: vagelism
Ημ/νία 18:11 - 05/04/18
Χρήσιμες συμβουλές για νέους κ μελλοντικούς καθηγητές μουσικής.
Αξιολόγηση ***
Σχόλια 0
Εμφανίσεις 469
Ημ/νία 02:11 - 17/02/18
Groove - Προβλήματα κ αντιμετώπιση
Αξιολόγηση *****
Σχόλια 0
Εμφανίσεις 625
Ημ/νία 13:37 - 10/12/17
Tα οφέλη των κρουστών οργάνων