Προς το περιεχόμενο

overdrive/booster pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρισκομαι σε αναζητηση overdrive/booster το οποιο το θελω για τις εξης χρησεις :

 

1)να ¨σπαει¨ το καθαρο του boogie μου για μπλουζαδικους ηχους

2)να τσιτωνει λιγο το ηδη τσιτωμενο καθαρο

3)να boostarei λιγο το γκαζι του ενισχυτη για τα σολο

4)να μου δινει ενα mid gain στρογγυλο ηχο

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης, μιας και ο boogie ειναι ηδη αρκετα μπασσομεσαιος, δεν θελω το πεταλι να boostarei καμια απο αυτες τις συχνοτητες, γιατι απλα μια στρατ με πολλα μεσαια και πολλα μπασα παυει να ειναι στρατ :roll:

 

Καποια απο τα πεταλια οπου εχω στο μυαλο μου ειναι :

 

- ts-9 (αλλα μαλλον το αποκλειω λογο του παραπανω προβληματος)

- Visual sound route66

-fulltone ocd

 

Δυστυχως εχω καταφερει να ακουσω μονο το route66 το οποιο μου αφησε αρκετα καλη εντυπωση. Διαβαζοντας ειδα πως αρκετοι παραπονουνται για προβληματα θορυβου στο κομπρεσσορα και οχι κορυφαια ποιοτητα στο overdrive...Τι εχετε να πειτε ως κατοχοι του πεταλιου πανω σε αυτο?

 

Ειμαι ολος ματια 8O και για αλλες προτασεις!!!

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πρωτο μου post .....αν και ψιλοπαρακολουθω το site καμποσο καιρο τωρα......φιλε starvilian..αυτα που ζητας απο ενα booster ειναι πανω κατω οτι θα ζητουσε ο καθενας μας.....αυτο που εχω να προτεινω εγω ειναι να δοκιμασεις και τη λυση του equalizer....βαζοντας το μπροστα απο το lead καναλι του boogie στο οποιο θα εχεις ανοιξει πολυ λιγο το gain ,θα εχεις οχι μονο ενα αρκετα καλο booster αλλα θα μπορεσεις να "παιξεις" και με τις συχνοτητες που σε ενοχλουν.............................τωρα οσο για τον φιλο που προτεινει........tonelab!!!........ασχολιαστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα οσο για τον φιλο που προτεινει........tonelab!!!........ασχολιαστο..

μαλλον δεν το παρακολουθεις και τοσο πολυ καιρο τελικα :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ωραιο να μιλας με γριφους.....υπονοεις οτι πριν πω τη γνωμη μου επρεπε να διαβασω ολα τα ποστ σου για να ενημερωθω για την γνωμη σου γυρω απο την tonelab??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου