Προς το περιεχόμενο

about clips. (ονομασια τιτλων θεματος)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρομαι παρα πολυ που το νοιζ πλεον φιλοξενει παρα πολλα κλιπς απο τα μελη του. Μεχρι ομως να τα οργανωσει ο yameth καλυτερα (οπως εχει αναφερθει σε σχετικο θεμα ) καλο ειναι να  γραφουμε λιγο πιο χρηστικους τιτλους οταν ποσταρουμε το κλιπ. Επειδη ο χρονος του καθενα μας ειναι περιορισμενος και ακουμε επιλεκτικα και δειγματοληπτικα τις δουλειες των συμφορουμιτων μας , καλο θα ηταν να γραφουμε στον τιτλο το nick name μας , ισως το ειδος , ή κατι πιο χαρακτηριστικο απο το "νεο τραγουδι" . εγω πχ αν δω οτι ανεβασε κλιπ καποιος συγκεκριμενος φιλος ,θα κανω ενα κλικ να το ακουσω γιατι με ενδιαφερει. ή ισως αν δω οτι το κλιπ ειναι πχ "μπιτακι "  :)  ισως να μη θελω να το ακουσω , ή ισως και να ακουω μονο τα "μπιτακια" . Τα υπολοιπα τα ακουω καθαρα δειγματοληπτικα και στην τυχη αφου δεν υπαρχει καμια αλλη πληροφορια να με προσελκυσει.

Αυτα . φιλικα!

 

 

το παραπανω το εγραψα σαν σχολιο σε κλιπ φιλου μας και σκεφτηκα να ανοιξω νεο θεμα με αυτο , γιατι ισως να θελει καποιος να το συζητησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηθελα να προσθεσω οτι χρησιμο θα ηταν να προσεχουμε λιγο τον τιτλο κ το ID tag του mp3 που ανεβαζουμε.Παραδειγμα προς αποφυγή "Unknown Artist-Track 1" ή "test-kommati.mp3".Θα εξυπηρετουσε αυτους που κρατανε αυτα που τους αρεσουν,να ξερουν τι ακουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηθελα να προσθεσω οτι χρησιμο θα ηταν να προσεχουμε λιγο τον τιτλο κ το ID tag του mp3 που ανεβαζουμε.Παραδειγμα προς αποφυγή "Unknown Artist-Track 1" ή "test-kommati.mp3".Θα εξυπηρετουσε αυτους που κρατανε αυτα που τους αρεσουν,να ξερουν τι ακουνε...

 

Αν ο τίτλος του κομματιού είναι όντως "test-kommati" απαγορεύεται;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηθελα να προσθεσω οτι χρησιμο θα ηταν να προσεχουμε λιγο τον τιτλο κ το ID tag του mp3 που ανεβαζουμε.Παραδειγμα προς αποφυγή "Unknown Artist-Track 1" ή "test-kommati.mp3".Θα εξυπηρετουσε αυτους που κρατανε αυτα που τους αρεσουν,να ξερουν τι ακουνε...

c

Αν ο τίτλος του κομματιού είναι όντως "test-kommati" απαγορεύεται;

 

Aν καποιος χρησιμοποιει την ονομασια "test" για το συγκροτημα του κ το επαναλάβει κ στα επομενα κλιπς του το δεχομαι,αλλα πρεπει να περασει κ απο ΔΙΚΑΤΣΑ.

 

Btw,

 

Πολλοί ειχαν την ομολογουμένως εξυπνη ιδεα να χρησιμοποιησουν αυτη την ατελεια του ριπαρισματος CD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι παρα πολυ που το νοιζ πλεον φιλοξενει παρα πολλα κλιπς απο τα μελη του. Μεχρι ομως να τα οργανωσει ο yameth καλυτερα (οπως εχει αναφερθει σε σχετικο θεμα ) καλο ειναι να  γραφουμε λιγο πιο χρηστικους τιτλους οταν ποσταρουμε το κλιπ. Επειδη ο χρονος του καθενα μας ειναι περιορισμενος και ακουμε επιλεκτικα και δειγματοληπτικα τις δουλειες των συμφορουμιτων μας , καλο θα ηταν να γραφουμε στον τιτλο το nick name μας , ισως το ειδος , ή κατι πιο χαρακτηριστικο απο το "νεο τραγουδι" . εγω πχ αν δω οτι ανεβασε κλιπ καποιος συγκεκριμενος φιλος ,θα κανω ενα κλικ να το ακουσω γιατι με ενδιαφερει. ή ισως αν δω οτι το κλιπ ειναι πχ "μπιτακι "  :)  ισως να μη θελω να το ακουσω , ή ισως και να ακουω μονο τα "μπιτακια" . Τα υπολοιπα τα ακουω καθαρα δειγματοληπτικα και στην τυχη αφου δεν υπαρχει καμια αλλη πληροφορια να με προσελκυσει.

Αυτα . φιλικα!

 

 

το παραπανω το εγραψα σαν σχολιο σε κλιπ φιλου μας και σκεφτηκα να ανοιξω νεο θεμα με αυτο , γιατι ισως να θελει καποιος να το συζητησει.

 

 

Παραθέτω τι έγραψα και σε άλλο θρεντ:

 

boody, θα συμφωνήσω και με αυτά που λες, πέρα από το κομμάτι. Ακριβώς αυτό είχα στο μυαλό μου παλαιότερα όταν κάποια στιγμή μετονόμασα ένα κλιπ που είχα ποστάρει(το "μια μικρή καφρίλα από μένα" σε "forensick home productions"), αλλά μετά την μετονομασία ανέβασα 2 κομμάτια τα οποία πήγαν άπατα. Και δεν λέω, μπορεί να τα άκουσαν όλοι σαν άθλια και να μην ήθελαν να γράψουν κάποιο σχόλιο, αλλά το πρόβλημα ήταν ότι δεν είχε ούτε καν σχόλια περί ήχου, που αυτά χρειάζονται περισσότερο. Οπότε αν και συμφωνώ με την πρόταση 1000%, έχω ένα τεράστιο ερωτηματικό στο "πάλι πόσταρε ο ανίμαε κομμάτι, σιγά μην κάτσω να ακούσω τις @@ του".

 

Aυτή η κατηγοριοποίηση λοιπόν δεν ξέρω αν θα κάνει καλό από την άποψη που παρασιάζω στην τελευταία σειρά.

Θα μου πείς βέβαια είναι λογικό ο άλλος να θέλει κάποια hints ήδη από τον τίτλο, αλλά έτσι ίσως πάμε προς το "οι μεταλλάδες θα ακούνε τα δικά τους, οι τζαζεμένοι(:P) τα δικά τους κλπ κλπ κλπ".

Λογικό μεν, αλλά πέρα απ ότι ο καθένας εδώ μέσα που ανεβάζει κομμάτια και θέλει να ακούσει σχόλια( κυρίως οι bedroom players όπως εγώ), τα "ας δω τι λέει αυτό το κομμάτι του φίλου μου" ή "μπα αυτός παίζει ambient, σιγά μην ακούσω τέτοιες αηδίες" μας απομακρύνουν από τον σκοπό του subforum.

 

Και θα ξαναπείς για περιορισμένο χρόνο και θα συμφωνήσω, αλλά το ερωτηματικό παραμένει.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου