Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
  • Into the Bathtub Feat. @gkourmoul1 (Saturday special noiz colab. special)

       (0 κριτικές)

    cos_dr

    Σας παρουσιάζω με χαρά μια έκδοση του κομματιού με την φιλική συμμετοχή του γνωστού συμφορουμίτη μας

    @gkourmoul1, ο οποίος προσφέρθηκε με μεράκι να παίξει την ΗΛΕΧΤΡΙΚΗ κιθάρα  προσθέτοντας και κάποιες

    δικές του πινελιές στην εκτέλεση.

     

     Μου είχε στείλει αρκετά καλό υλικό με το παίξιμο του, ακόμα και με διαφοροποιήσεις όλες εξαιρετικές, είχα βάλει

     και θέμα στα clips.

     Επέμεινα λίγο 😃 να μου στείλει και μια εκτέλεση πιστή στη δική μου εκτέλεση στο σόλο και μπήκε στον κόπο να το

     κάνει και να μου την στείλει, άκουσα και εγώ κάποιες παρατηρήσεις του στη μίξη και τελικά κατέληξα σε αυτή την

     εκδοχή που κρατάει και μερικές από τις virtual κιθάρες μου στο δεύτερο μέρος.

     

     Είναι σίγουρο πως μπορούσα να το διαμορφώσω καλύτερα γιατί ο Γιώργος έκανε και άλλες εύστοχες παρατηρήσεις,

     αλλά επειδή όλα ξεκίνησαν από εμένα με τυχαίους ήχους και παίξιμο και το "παντρεμά" τους για χαβαλέ, δεν ήθελα

     να γυρίσω πίσω στη βάση για να τελειοποιήσουμε ένα κομμάτι lounge που έφτιαξα για πλάκα. Δεν αξίζει τον κόπο.

     

    Κυρίως  με συγκίνησε το γεγονός πως βρήκαμε την ευκαιρία να δουλέψουμε για λίγο μαζί, ξέρει πως προσωπικά είμαι fan

     του και στο παίξιμό του αλλά και στις home παραγωγές του και άλλες συνεργασίες με άλλους φίλους του noiz.

     

     Θα αναφέρω για πολλοστή φορά πως είναι υπέροχο που μέσω του forum είχα και έχω την ευκαιρία να συνεργάζομαι έστω

     και αγχωτικά και στο πόδι με εξαιρετικούς ανθρώπους με αγάπη και πάθος για τη μουσική και τη μουσική τεχνολογία και

     είναι πολύ ωραία η φάση, γιουπι, yeah και έτσι έγινε και τώρα με τον Γιώργο!!!  χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

     

     Μέσω του noiz και σε ένα δύο συγκροτήματα έχω συμμετάσχει με μέλη που γνωρίστηκα από εδώ, και πολιτικό λόγο έχω αρθρώσει,

     και αξιολογότατους ανθρώπους έχω γνωρίσει και έχουμε κάνει και παρέα και με φυσική παρουσία κρατώντας παράλληλα φιλία, και σεξ έχω κάνει μέσω του noiz,

     τελικά και τι δεν έχω κάνει μέσω του noiz, πόσο κουτί μου έκατσε για να έχω όποτε θέλω εύκολα και γρήγορα επαφή με μουσικούς

     και μουσική και να τρώμε να πίνουμε, όχι τόσο συχνά πια λόγω των επιδημικών συνθηκών, της ενεργειακής κρίσης, της παγκόσμιας

     αστάθειας που το κεφάλαιο.............................. χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

     

     Γιώργο I LOVE YOU, YOU ARE GREAT!!!!!!!

     Πολύ με τρελαίνει η συμμετοχή σου, ΟΛΑ ΤΑ TRACK που έστειλες ήταν υπέροχα και όλες οι διαμορφώσεις κιθάρας και το παίξιμό σου

     

     Άντε και στα επόμενα.

     Εμένα μου αρέσει έτσι.

     Το τέλειο παραγωγικά δεν το πιάσαμε αλλά και τι έγινε.

     ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ.

     ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ!!!!!!!!!!

     

    ENJOY!!!!!!


    • Like 10
    • Ευχαριστώ 1

    Feedback χρήστη

    Δεν υπάρχουν κριτικές προς εμφάνιση.


  • Αν Μ' Έχεις Στο Μυαλό Σου - roberto30 / solo gkourmoul1

    Φτάσαμε αισίως στον τρίτο λογαριασμό soundcloud   Καλή Ανάσταση!   Αν Μ' Έχεις στο Μυαλό σου   (Chorus) Αν μ' έχεις στο μυαλό σου, μη με πονάς. Πάρε ένα χάπι μόνο, να με ξεχάσεις.   Κι αν μ' έχεις στο μυαλό σου, μη με ζητάς. Μη ψάξεις δάκρυα τώρα για να κλάψεις    (Verse 1) Έλα και πες μου άλλη μια φορά,  τι κρύβεις μέσα σου εσύ.    Με άδεια χέρια, άδεια αγκαλιά δεν ξεκλειδώνεις την καρδιά.    (Chorus)

    roberto30
    roberto30
    Music 16

    Skip it

    Nice & Twangy 😉    

    Superfunk
    Superfunk
    Music 6

    State Of Augmented Justice rev. 3.0

    REVISION 3.0 # Επιπρόσθετες παρεμβάσεις στα ρυθμικά. I love it!   REVISION 2.1 # Έκανα κάποιες αλλαγές για να ξεμπουρδουκλωθεί λίγο, νομίζω είναι καλύτερα και με αλλαγή του ρυθμικού σε πιο fusion   Φίλοι μου, μου ήρθε η όρεξη σήμερα να γρατζουνίσω λίγο απλωμένος αναπαυτικά στην καρέκλα του home studio και πάτησα το REC και αυτοσχεδίασα για κανα μισάωρο εκεί πειράζοντας patches στο πολυαγαπημένο μου Roland V-Synth και λέω άντε να το κάνω παραγωγή 😄 χωρίς πολλά πολλά, έτσι όπως

    cos_dr
    cos_dr
    Music 13
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου