Δημοσιεύσεις Προφίλ
Αποτελέσματα δημοσιεύσεις προφίλ τις τελευταίες 365 ημέρες.
Η λίστα ανανεώνεται αυτόματα
- Χθες
-
lady Gaga με πιανάκι και μάλλον επώνυμο πλήκτρο δίπλα (με αυτοκόλλητα χαρτιά ) επειδή μάλλον δεν πλήρωσε διαφήμιση
- Τελευταία εβδομάδα
- Νωρίτερα
-
Στην Ιαπωνία οι κακοτεχνίες (σπασμένα πεζοδρόμια, χαλασμένες σκάλες και κράσπεδα, βρώμικοι δημόσιοι χώροι και τουαλέτες, λακούβες στους δρόμους κτλ.) είναι τόσο "ταπεινωτικές" για το κράτος, αλλά και τους ιδιώτες που διαχειρίζονται τις, εκπληκτικές έτσι κι αλλιώς, υποδομές, που όταν συμβούν σημαίνει κανονικός ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ.
Στην φωτό οι 4 συμπαθέστατοι και ευγενέστατοι φυσικά, δεν υπάρχει αγενής Ιάπωνας, κύριοι είναι στημένοι από τις 14.00 που πέρασα για πρώτη φορά από το σημείο μέχρι και τις 22.00 που πέρασα όταν έβγαλα την φωτογραφία και προειδοποιούν τους επιβάτες που εξέρχονται/εισέρχονται από/στον σταθμό του μετρό ότι γίνονται ...επικινδυνα έργα (τα πλακάκια φτιάχνουν και έχουν δημιουργηθεί ΔΥΟ μικρα εξογκώματα στο βιομηχανικό δάπεδο) και ότι μπορεί να σκοντάψουν.... φαντάζομαι θεωρούν ότι η κάπως.... υπερβολική ΣΗΜΑΝΣΗ δεν αρκεί για την ασφάλεια των πολιτών που χρησιμοποιούν τον σταθμό.... (σίγουρα αν έβλεπαν τα πεζοδρόμια στο Παγκράτι θα πάθαιναν καρδιακη προσβολή...)
Φυσικά ζητάνε συγνώμη από κάθε έναν επιβάτη που περνάει και απολογούνται για την..αποτυχία τους να εξυπηρετήσουν τον πολίτη που τους πληρώνει τον μισθό (ο συγκεκριμένος σταθμός είναι κρατικός, στο Τόκυο που έχει το μεγαλύτερο΄και τελειότερο σύστημα ΜΜΜ στον πλανήτη το δίκτυο είναι και ιδιωτικό και δημόσιο).
Η διαφορά ενός σοβαρού κράτους από ένα κράτος καρνάβαλο (ονόματα δεν λέμε, υπολείψεις δεν θίγουμε) στις λεπτομέρειες (που δεν ειναι τελικά και τόσο λεπτομέρεις) φαίνεται...- Προβολή προηγούμενων σχολίων 9 περισσότεροι
-
25 ευρώ θέλεις με κίνηση και η τιμή είναι κυμαινόμενη, ανάλογα με το ταξίμετρο
Δεν τα ξέρετε.
Που να πάμε Φουκοσίμα. Εδώ το σκεφτόμαστε να πάμε για ένα μπάνιο μην σκάσει κανα ψυγείο στο αμάξι από τη ζέστη και τα ανταλλακτικά είναι 40% πάνω. Ευτυχώς που έχει τουρίστες πολλούς η Αθήνα και βλέπουμε πως είναι οι Ιάπωνες και οι άλλες φυλές του πλανήτη. Που να πάμε μέχρι εκεί. Για να πας εκεί πρέπει να βγάζεις 500.000 ευρώ το χρόνο
-
-
Μιλάς για εποχές προ αισχροκέρδειας. Τώρα δε βγαίνω έξω γιατί βρωμάω που δεν ανοίγω το air-condition με σαράντα λεπτά την κιλοβατώρα
. Του χρόνου θα βρωμάνε και τα χνώτα μου απ την πείνα.
Άσε δεν που αποφεύγω πλέον τα ταξίδια με αεροπλάνο, μη φάω και καμία φάπα από κάναν υπουργό που έχασε την πτήση και δε σταμάτησαν για πάρτη του το αεροπλάνο και ξεσπά στους πολίτες και τους εργαζόμενους
-
ΤΙ ΖΕΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ????
-
Υπέροχο βράδυ. Σταθείτε εξω στις βεράντες και τα μπαλκόνια σας να απολαύσετε αυτό το υπέροχο συνεχές θερμικό κύμα....
-
Κάποιες εταιρείες με τις αστείες overpriced υλοποιήσεις τους και specs που θυμίζουν αρχές της δεκαετίας του '80, έχουν βαλθεί να διώξουν κόσμο απ'την hardware αγορά synths. Το ερώτημα είναι αν το κάνουν λόγω βλακείας ή επίτηδες και σε συνεννόηση με κάποιες εταιρίες software...
Το νέο φρούτο ονομάζεται Delia και είναι ένα "Motorised Morphing Polyphonic Synthesiser"
από την εταιρεία Melbourne Instruments. Digital synth με digital φίλτρα (αλλά και ένα αναλογικό low-pass προς δικαιολόγηση της -αδικαιολόγητα- υψηλής τιμής - κλασική μέθοδος), παλαιολιθικές (ADSR) περιβάλλουσες, παλαιολιθική multitimbrality (bitimbral), keybed 49 πλήκτρων, απουσία οθόνης (πολυτέλειες...) και 6-voice polyphony.
A, μην το ξεχάσω, διαθέτει motorised controls, ξέρετε, αυτή τη synth δυνατότητα που όλοι μας περιμέναμε εδώ και δεκαετίες να δούμε σε ένα synth.
External power supply φυσικά (με τέτοια τιμή τι περιμένατε? internal?) και Stereo headphone output!
Πρωτοφανές, εγώ για να είμαι ειλικρινής περίμενα mono-phone output. Ευχαριστούμε Melbourne Instruments!
-
-
Λίγη ώρα πριν, στα Ματαλα
-
Και κάπως έτσι ξεκινάει η δημιουργία του Ραγού. Έχω την αίσθηση πως με το τρόπο που ακούγονται τα τύμπανα, η χρήση μπάσσου κρίνεται μάλλον άχρηστη
-
Οπότε η επιλογή για εμάς τους home players dsl1 η 5. Τον 5 τον είχα ο μαλακας και τον πούλησα....τα λάθη πληρώνονται. Δεν πειράζει πάμε για μικρό dsl1 head με καμπίνα 12.
-
Κυνηγάω εδώ και καιρό μια συγκεκριμένη ατμόσφαιρα/ήχο. Εδώ μια απόπειρα που δε βάζω στα κλιπς γιατί δε θεωρώ ότι είναι κάτι ιδιαίτερο.
- Προβολή προηγούμενων σχολίων 2 περισσότεροι
-
@Nestoras Το τρέμολο της κιθάρας.
-
-
-
Hello !
-
Πόσα παλτά να αντέξουμε καλοκαιριάτικα; Αγγλία; Παλτά. Γαλλία; Παλτά. Ιταλία; Παλτουδάρες. Γερμανία; Ημίπαλτα. Πορτογαλία; Τι να μας πούνε τα παλτά... Αφτό δεν είναι Euro, χειμερινή κολεξιόν είναι...
-
ΟΛΑ τα blues. Να πως στήβουμε μια Les Paul.
O Jared Nichols είναι on top of his game.
- Προβολή προηγούμενων σχολίων 1 περισσότεροι
-
Να σε πω πως ο διορθωτής μου έβγαλε λάθος το στύβει και πρότεινε στήβει. Μάλλον επειδή είναι μπλουζ και στέφτηκε πως αναφερόμουν στον Στηβι Ρέι. Οπότε κι εγω επειδή έχω φρίξει με τα μπαμπινιώτικα και δεν ξέρω πια που πέφτει βοράς και νότος στην ορθογραφία το δέχτηκα.
Όσο για το τι σημαίνει το οβινδεο να ζητήσω συγγνώμη και να διευκρινίσω πως απευθύνεται σε σινεφιλ που παίζουν πανκ με νουανσες οπότε αν δεν αναγνωρίζεις τη σχολή, δικαιούσαι να το απορρίψεις.
-
Δεν συνηθίζω να κρίνω και να επιπλήττω τους ανθρώπους για την ορθογραφία τους, ή την αστοχία του διορθωτή τους.
Θα επιμείνω όμως στο τι θέλει να πιει ο ποιητής- κιθαρίστας- με αυτή τη σινεφίλ προσέγγιση, επίδειξη- και ξαναρωτάω και αν έχεις φυσικά τη καλοσύνη, απαντάς. Είναι σόλο από κάποιο τραγούδι του? ή απλά ήπιε να ρίξει δυο πενιές να φάνε τη σκόνη του όλοι οι πανκς?
-
-
-
βρηκαμε τι φταιει για τον πληθωριΖμο
- Προβολή προηγούμενων σχολίων 1 περισσότεροι
-
-
The top spot in the poll, however, is taken by Red Hot Chili Peppers’ John Frusciante. Most often a Strat player, he was awarded a star on the Hollywood Walk of Fame back in 2022.The top 20:John Frusciante (Red Hot Chili Peppers)Alex Turner (Arctic Monkeys)John MayerSam FenderJonny Greenwood (Radiohead)Chris Shiflett (Foo Fighters)Ed O’Brien (Radiohead)Taylor SwiftTom DeLonge (Blink-182)Simon Neil (Biffy Clyro)Jim Root (Slipknot)Keith UrbanJohn 5 (Mötley Crüe)Brad PaisleyTroy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age)Albert Hammond Jr. (The Strokes)H.E.R.Adam Hann (The 1975)Ed SheeranJulien Baker
-
-
-
Μπαναγιαμ!
- Προβολή προηγούμενων σχολίων 5 περισσότεροι
-
@Terry RoscoeBeck5 ΑΠΟΛΙΕΣΕ
@odis13 ΣΕ ΜΙΣΩ που θα δεις τον καλυτερο/πιο ενδιαφεροντα κιθαριστα που πατησε ποτε την γηΣ
-
"ΑΠΟΛΙΕΣΕ"
Σάμυ εσύ; Έκανες hijack τον λογαριασμό του @Superfunk;
-
@Superfunk τον είχα δει και μια φορά το 11, Ribot/Grimes/Taylor trio - ωραίοι, αλλα δε με ιντριγκάρουν τόσο όσο οι Ceramic Dog ή οι Cubanos, και τους τελευταίους ειδικά δεν περίμενα ποτέ ότι θα εμφανιζόταν ευκαιρία να τους δω.
-
NΕΥΡΩΝΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ απειλούν την ανθρώπινη κυριαρχία!
ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
-
Νέο φρούτο (σκυλάς) προωθεί ο Κοκλώνης. Τα "εξαιρετικός/θαυμάσιος/εκπληκτικός" κ.α. πήγαν σύννεφο στα "αυθόρμητα" μηνύματα τηλεθεατών, και η κριτική επιτροπή από κοντά. Γέμισε ο τόπος σάλια...
- Προβολή προηγούμενων σχολίων 4 περισσότεροι
-
Εικάζω τον πραγματικό λόγο από τη μακρόχρονη εμπειρία μου από τα πρωϊνάδικα.
Είναι μια εμπάθεια προς τη Μαλέσκου και δε θέλω να γίνω περισσότερο αναλυτικός.
Πάντως εμένα μου έκανε ζημιά γιατί το παρακολουθούσα όπως σου είχα πει και είχα εξηγήσει τους λόγους και φρίκαρα. Φαντάσου, από την απόγνωσή μου, άνοιξα τα συνθεσάιζερ για να γράψω μουσική. Τόσο πολύ τα έχασα
-
-
Τον επιστράτευσαν για να το σώσει αλλά τα έκανε χειρότερα.
Και υπάρχει και κόντρα με τη Κατερίνα Καινούργιου που τη σαμποτάρει και πλέον έχουν βάλει στο στόχαστρο και διαβάλλουν τη Μενεγάκη. Τι να πω, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα στο τηλεοπτικό τοπίο, έχει πέσει και πείνα και τα κανάλια πιέζονται και για περικοπές. Εγώ στεναχωρήθηκα, δεν το άφησαν να εξελιχθεί και έχω γίνει φανατικός της ελληνικής ΤV και σύγχρονης μουσικής ελληνικής σκηνής και την εκπομπή αυτή την αγάπησα, τη συνήθισα, είχα προσδοκίες, γελούσα, γούσταρα την ίντριγκα θα έλεγα ΦΩΣΚΟΛΙΚΟΥ επιπέδου, αν και δεν μπορούν να αγγίξουν ούτε το δακτυλάκι του MASTER και τώρα έμεινα με τ @@ μου. Η Μαλέσκου όμως είναι σκύλος, τη ζηλεύουν γιατί είναι και πιο νέα και πιο όμορφη πλαστικά, έτσι της τη φόρεσαν και πρόπερσι, θα ανακάμψει όμως. Περιμένω με αγωνία την απάντηση του χρόνου.
-
We are the champions