Προς το περιεχόμενο

Dance Fever

Από Alter, 04/06/2020
  • 1.016 views
  • 6 comments

Ενα κομματακι με λουπερ και χορευτικες διαθεσεις! 😉

 

  • Like 13

Πρόταση

Σχόλια



Μμμμ, καλό το άκουσα πολύ ευχάριστα. Μ' έκανε να κουνήσω πρώτα τα πόδια κι' ύστερα όλο το σώμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
  • Guru
Alter

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω παιδια..

 

Live τα παιζω παντα, γιατι ολο το concept πρεπει να μπορω να το παιξω και λαιβ (μερικες φορες παιζω σολο με λουπερ), και δεν θα μου αρεσε να παιζω με προηχογραφημενα. Αλλα εχει αρκετη προετοιμασια στους ηχους, εφφε, εντασεις κτλ, και θελει αρκετη εξασκηση για να τα πετυχαινεις ανετα. Δε χρησιμοποιω ουτε το ενα δεκατο απο αυτα που μπορει να κανει το Boss RC-300 λουπερ, και εχω ξεχωριστο πολυεφφε (η πεταλιερα αναλογα) για ευκολια.

 

Και τωρα που υπαρχει χρονος κανω και καποια επεξεργασια στον ηχο σε Daw μετα στο βιντεο, παλιοτερα τα ανεβαζα οπως γραφοταν. Πιο πολυ για να μαθαινω απο μιξεις - επεξεργασια κτλ ομως, και κατευθειαν απο το λουπερ μια χαρα ακουγονται. Ας πουμε εδω ολα τα backing tracks ειναι κατευθειαν απο το λουπερ με το stereo chorus που εχει built in σε ολη τη μιξη, και απλα εχω πειραξει τον ηχο του solo track.

 

Να ενα playlist που εχω στο Youtube μου ενδεικτικο

https://www.youtube.com/watch?v=6fY0vYmNccg&list=PL0rEdR0lDRRkXCRAfDttlO6KkOh_WUaNK

 

Επεξεργασμένο από Alter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου