Προς το περιεχόμενο

ALLAN HOLDSWORTH - tokyo dream (Live 1984)

Από Αετός, 29/04/2022
  • 846 views
  • 11 comments
  • Like 6

Πρόταση

Σχόλια



Απλά αδιανόητο live....

Επίσης, παρ' όλο που έχω αγαπήσει τον Allan, δε μπορώ να μην ακούσω αυτό το live και για τον Johnson που παίζει την υπερ-μπασάρα.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
15 ώρες πριν, gmoukou είπε

Απλά αδιανόητο live....

Επίσης, παρ' όλο που έχω αγαπήσει τον Allan, δε μπορώ να μην ακούσω αυτό το live και για τον Johnson που παίζει την υπερ-μπασάρα.

Απορρώ,πώς και δεν τον είχε ανακαλύψει ο Χαρδαβέλλας,τότε που έκανε εκπομπές,για τους εξωγήινους!

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε

εγω μετά από τόσα χρόνια απορώ πως βγαίνει αυτός ο ηχος.

Εννοώ τον άκουγα από το 1975 από το bundles και έπρεπε να περάσουν σχεδόν 20-25 χρόνια για να έχουμε πρόσβαση στα βίντεο με youtube και να βλέπω τι κάνουν τα χέρια του.

Όλα αυτά τα χρόνια ήμουν σίγουρος ότι είχε πετάλια. Δεν συζητάμε για τα ακόρντα και πιασίματα.

Και είχα διαβάσει και συνεντεύξεις. Όλο έλεγα σιγά μην πει με τί παίζει...

 

και μια λεπτομέρεια, έχω ένα μοναδικό βινύλιο το sand και όλη τη δισκογραφία του με ΑΛΛΟΥΣ. Δικούς του δίσκους άκουσα γύρω στο 1995 και πέρα. Δυστυχώς το sand ήταν ένας από τους 5 δίσκους μαζί με άλλους 2 αγαπημένους (startled insects και yellow jackets) και 2 mofi cd που πάνω τους είχα κάτι ηλιακά panel και προσπαθούσα να φορτίσω στο δωμάτιο μια ...μπαταρία αυτοκινήτου. Φωτιά δεν πήραμε, αλλά οι δίσκοι είναι σαν τα κύματα του Δούναβη. Όχι του γαλάζιου, του ...μαύρου.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
45 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Όλο έλεγα σιγά μην πει με τί παίζει...

 

Κι όμως, αν παρακολουθήσει κανείς βίντεο από σεμινάρια, συνεντεύξεις κλπ θα δεί οτι όχι μόνο έλεγε τι, με τι, πως, γιατί.... ταυτόχρονα η ταπεινότητα του ήταν παραπάνω από υποδειγματική....

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
7 λεπτά πριν, gmoukou είπε

 

Κι όμως, αν παρακολουθήσει κανείς βίντεο από σεμινάρια, συνεντεύξεις κλπ θα δεί οτι όχι μόνο έλεγε τι, με τι, πως, γιατί.... ταυτόχρονα η ταπεινότητα του ήταν παραπάνω από υποδειγματική....

 

Μιλαω για συνεντευξεις εποχής 79-85 οταν η πληροφορηση και η διασταύρωση ηταν δυσκολη. Τοτε ηταν ευκολο την ταπεινοτητα να την περασεις για μυστικοπάθεια. Αργοτερα βγηκαν καποια vhs που φτασαν εδω μετα απο χρονια. Αλλωστε δεν ηταν ποτέ στο προσκήνιο. Το mtv πχ περασε και δεν τον αγγιξε. Και το YouTube ασχοληθηκε μην πω μετα θάνατον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου