Προς το περιεχόμενο

8 MISTAKES guitarists make every day | Fix these BAD HABITS

Από 1_4_5 Alive, 19/02/2020
  • 693 views
  • 4 comments

Πρόταση

Σχόλια

Το παρακολούθησα με ενδιαφέρον, διότι σε ανάλογα βίντεο πάντα ακούω κάτι καινούργιο.

Είπε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Εάν θα τα τηρούσα όλα αυτά θα ήμουν πολύ καλύτερος κιθαρίστας. Όλοι, εάν τα τηρούσαν, θα ήτανε καλύτεροι κιθαρίστες. Πρόκειται για γενικές συμβουλές που πρέπει ισχύουν για όλους. Δεν περιέχει κάτι το εξειδικευμένο, πέραν των γενικών, αυτών, γνώσεων.

 

Αυτό εννοώ όταν λέω ότι είναι για αρχάριους, δηλαδή για όσους ξεκινάνε τώρα να παίζουν. Δεν θα δώσει κάτι καινούργιο σε κάποιον ο οποίος ασχολείται λίγο καιρο παραπάνω από έναν που μόλις ξεκίνησε.

 

Το ανάποδο συνέβη σε ένα βίντεο του Ιωάννη Αναστασάκη που είδα πριν κάνα μήνα. Παρακολουθώ τα πιο πολλά βίντεο που ανεβάζει. Γενικές γνώσεις για όσους τις χρειάζονται, από τα λίγα που έχω δει. Στο συγκεκριμένο βίντεο μιλούσε για υβριδικό παίξιμο πένα μαζί με δάκτυλα, που το χρησιμοποιούμε, υπέρ κατά κλπ. Για τις επόμενες ημέρες έπαιζα με αυτό το στυλ για να το συνηθίσω. Πλέον τα μισα μου αρπίσματα είναι με αυτόν τον τρόπο. 

Αυτό το βίντεο το βρήκα άκρως ενδιαφέρον καθώς με βάζει να σκεφτώ και να εξελιχθώ. Και τέτοια βιντεάκια, όποτε πέσουν στην βλέψη μου, πάντα τα προσέχω. Πάντα κάτι έχω να κερδίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε

κουραστικός για τα γούστα μου.

Πολύ καθως πρέπει, πολλά λόγια, πολλές αλλαγές γωνίας, πολύ του sunday school μου βγαίνει.

Και συνήθως κι αυτός λέει πράγματα που τα ξέρουμε, αλλά συνήθως δεν μας ενδιαφέρει πιά αν τα κάνουμε ή όχι έστω αν είναι σωστά ή λάθος.

(για τον άλλον δεν συζητώ καν)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε


IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου