![](https://www.noiz.gr/uploads/monthly_2023_11/Indiansummer.thumb.jpg.adefcaeaae9970428467951cc43c3a60.jpg)
Το 1997, όντας 19 χρονών, διάβασα το graphic novel "Indian summer" των Hugo Pratt & Mlo Manara. Η έμπνευση ξεκίνησε απο εκεί. Τυχαία, λίγες βδομάδες μετά, είδα την ταινία "Silent Fall" του 1994, με τους Richard Dreyfuss & Linda Hamilton, σχετικά με μια δολοφονία που συνέβη σε περίοδο Ινδιάνικου καλοκαιριού, αυτό που εμείς λέμε Φθινόπωρο. Η ατμόσφαιρα του έργου ενέπνευσε το συγκεκριμένο κομμάτι, το οποίο το έχω ηχογραφήσει 4 φορές έκτοτε. Εδώ ακούμε την πιό πρόσφατη ηχογράφηση, του 2020. Εξακάναλο Arrangement στο Adobe Audition, με ήχους απο το Triton Le. Enjoy.