Προς το περιεχόμενο

Video

Η κατηγορία αυτή αντικαταστάθηκε απο την ενότητα Video και καταργείται.

3.101 θέματα σε αυτό το forum

1. Steve Vai & Metropole Orchestra - Lotus Feet 1 2 3 4

• 31 απαντήσεις
    • 7.768 views
  2. Kenny Garret - Saxofon Solo

• 8 απαντήσεις
    • 2.913 views
  3. Dread Zeppelin babe

• 0 απαντήσεις
    • 2.100 views
  4. play the guitar mama.... 1 2 3

• 26 απαντήσεις
    • 7.729 views
  5. απιστευτο!!!!

• 7 απαντήσεις
    • 3.286 views
  6. Robert Nesta Marley-ο θρυλος...

• 0 απαντήσεις
    • 1.024 views
  7. 4-string content...

• 0 απαντήσεις
    • 1.330 views
  8. Jerry Donahue!

• 0 απαντήσεις
    • 1.230 views
  9. Knopfler & 2 ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ!

• 0 απαντήσεις
    • 1.085 views
    • 0 απαντήσεις
    • 1.200 views
  10. beatles σε ukulele

• 0 απαντήσεις
    • 1.568 views

• Αναρτήσεις

• Kαι εγώ την συγκεκριμένη,  ''μαμά'' καμπίνα θα σου πρότεινα (bassbreaker 2''12). Την έχω και εγώ την συγκεκριμένη κεφαλή και προσανατολίζομαι στην αγορά bassbreaker 1''12 καμπίνας (για λόγους μεταφοράς και κουβαλήματος, αλλιώς απλά θα επέλεγα την 2''12).   Τώρα σε θέμα έντασης, ο ενισχυτής είναι όντως πολύ δυνατός, οπότε πρέπει μάλλον να συνηθίσεις στην ιδέα ότι θα πρέπει να τον βάζεις σε λίγα watt όταν παίζεις σπίτι και με το volume υπερβολικά χαμηλά. Τέτοια μηχανήματα δεν νομίζω ότι προορίζονται για ''σπιτικά'' παιξίματα ούτως ή άλλως. ''Άνοιγέ'' τον μόνο στα προβάδικα και στα λάιβ να τον ευχαριστιέσαι (σχετικό αυτό το ''άνοιγέ τον'', εγώ δεν έχω βάλει ποτέ το volume πάνω από το 1/4).    
    • Sami είσαι θηρίο, δεν έχω λόγια. Μπράβο και στους 2 σας, πάρα πολύ ενδιαφέρον concept.
    • Ευχαριστώ.   Το έχω φτιάξει σε βερσιόν για κανονικό κουαρτέτο, αλλά θέλει πάρα, πάρα πολλή δουλειά από την ομάδα για να βγει. Ήδη από εμάς που είμαστε ντουέτο 13 χρόνια τώρα και κάνουμε τακτικά πρόβες όλα αυτά τα χρόνια, για να βγουν αυτά ειδικά, και πιο πολύ από αυτά το τρίτο το φαρμακερό, μας έφυγε η ψυχή. Δεν είναι εύκολο πράμα, πίστεψέ με. Δεν είναι ένας απλός πολυρυθμός ή groupings περίεργης υποδιαίρεσης κτλ. Εϊναι μεταβαλλόμενοι μετρικοί πολυρυθμοί με συνεχώς κινούμενο offset (διαφορά φάσης των δύο στρωμάτων), και εννοείται ότι οι σχετικές θέσεις των μερών, το που είναι ο ένας σε σχέση με τον άλλο στη φόρμα, δεν μένουν ποτέ σταθερές. Και για κερασάκι στην τούρτα, ακούς και το ίδιο πράγμα που παίζεις και εσύ αλλά αλλού. Ό,τι πιο μπερδευτικό μέχρι να το συνηθίσεις.   Η κόλαση η ίδια...
    • Πολύ ωραίο  Sami. Ξέρεις τι λείπει για να δέσει το γλυκό..
    • Μια επαγγελματικη μοκετα θα εκανε καλυτερη δουλεια μια και προσφερη και μια μικρη ηχομονωση (20-26 db)   https://www.xfloor.gr/moketes/    
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.