Προς το περιεχόμενο

Black Cherry

Από pipityri, 12/09/2020
  • 450 views
  • 4 comments

Το πρωτοάκουσα σε μια κασέτα που μου είχε γράψει ο Στράτος, εξακολουθεί να είναι μάλλον το αγαπημένο μου σόλο από Henderson. Υποδειγματικό χτίσιμο, motivic development για ενήλικες, blues φραζάρισμα πάνω σε αρμονία από άλλο ανέκδοτο, timing εύπλαστο σαν πλαστελίνη. Σίγουρα, το κομμάτι από Tribal Tech που θα είχε μια θέση στο mix tape του ερημονησίου. 🙂

 

  • Like 2

Πρόταση

Σχόλια

Και από τα δικά μου αγαπημένα.

Να προσθέσω στα όσα είπες, τον υπέροχο ήχο του Henderson, που αλλάζει σταδιακά υποστηρίζοντας το phrasing, και το σχόλιο του ίδιου του Henderson για το κομμάτι ....

 

 

image.jpg

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
  • Guru
10 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Και από τα δικά μου αγαπημένα.

Να προσθέσω στα όσα είπες, τον υπέροχο ήχο του Henderson, που αλλάζει σταδιακά υποστηρίζοντας το phrasing, και το σχόλιο του ίδιου του Henderson για το κομμάτι ....

 

 

image.jpg

Ναι, ηχάρα-φυσικά. Θυμάσαι τι είχε πει....I'm like Eric Johnson, a tone player...

 Που βρήκες το σχόλιο? Εχω ένα βιβλίο με κομμάτια από T.T. αλλά δεν το έχει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
1 hour ago, pipityri said:

Ναι, ηχάρα-φυσικά. Θυμάσαι τι είχε πει....I'm like Eric Johnson, a tone player...

 Που βρήκες το σχόλιο? Εχω ένα βιβλίο με κομμάτια από T.T. αλλά δεν το έχει μέσα.

 

Φυσικά το θυμάμαι.

Υπάρχουν δύο βιβλία με κομμάτια των Tech.

 

Το βιβλίο είναι αυτό

 

http://www.scotthenderson.net/book2.htm

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε


IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου