Προς το περιεχόμενο

the abyss inside us feat. Andres Tripputi-you give me fire

Από togas, 22/06/2022
  • 1.147 views
  • 17 comments

Πρόταση

Σχόλια



Απλή σύνθεση με ενδιαφέρον ambience, αλλά θέλω πολύ σε 2 πράγματα που κάνουν μπαμ.

1) Η μείξη της ντραμς είναι πολύ ωμή, θα μπορούσε να είναι αρκετά πιο processed για να κάθεται καλύτερα σε όλο το κομμάτι. Από την άλλη, γούστα είναι αυτά. Σαν υποσημείωση περί μείξης, οι δεύτερες φωνές θα πρεπε να είναι λίγο πιο χαμηλά σε ένταση.

 

2) Η προφορά: Βρε σεις, δεν είναι Πσαϊκότικ... Σε τεχνικούς όρους που συνήθως προέρχονται από τα ελληνικά, το P δεν προφέρεται, the P is silent που λένε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι Σαϊκό(τ)ικ (ούτε το Τ πρέπει να ακούγεται τόσο, εκτός αν το πας πιο βρετανικά).

 

Άλλες περιπτώσεις είναι το Pneuma (Νιούμα), Pterodactyl (τεροντάκτιλ), Psycho (σάικο). Ένα άλλο παράδειγμα είναι το Paranoia που το προφέρουν Παρανόια αντί Παράνοια, προφανώς γιατί δεν έχουν διαλυτικά.

 

Γενικά να ξέρεις ότι το T και το R οι αμερικάνοι δε το προφέρουν ΚΑΘΟΛΟΥ σκληρά. Όπως στο Fire, water, are, και στις περισσότερες που r είναι δίπλα σε φωνήεν, η γλώσσα δεν πρέπει να ακουμπάει πουθενά.

 

 

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε

Ρε φίλε το παιδί που τραγουδάει ζεί στην αμερική και πίστεψε με τα αγγλικά του επειδή έχω ακούσει και κομμάτια που γράφει στίχους είναι άπταιστα...2ο μου αρέσει η ντράμς ωμή και είμαι ντράμερ.Οτι ακούς είναι εκεί που θέλω να είναι όπως ακριβώς είναι.Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

θα συμφωνήσω και εγώ με τον Αλεξ. 

Αυτό πσαϊκότικ βγάζει μάτι και επαναλαμβάνεται και 5-6 φορές και είναι γραμμένο και λάθος phycotic στο βίντεο.

Μπορεί να είναι αμερικάνος, όμως η λέξη προφέρεται αλλιώς.

Θα συμφωνήσω και για τα τύμπανα και ιδιαίτερα το β μέρος. Εκεί η όλη μίξη ξεφεύγει προς λάθος κατεύθυνση.

Στο verse όλα είναι καλά.

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

θα συμφωνήσω και εγώ με τον Αλεξ. 

Αυτό πσαϊκότικ βγάζει μάτι και επαναλαμβάνεται και 5-6 φορές και είναι γραμμένο και λάθος phycotic στο βίντεο.

Μπορεί να είναι αμερικάνος, όμως η λέξη προφέρεται αλλιώς.

Θα συμφωνήσω και για τα τύμπανα και ιδιαίτερα το β μέρος. Εκεί η όλη μίξη ξεφεύγει προς λάθος κατεύθυνση.

Στο verse όλα είναι καλά.

Ξαναδές τι έγραψα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου