Προς το περιεχόμενο

Clair de lune - Debussy (guitare)

Από TamTam, 19/09/2019
  • 629 views
  • 5 comments
Video embed failed.
https://youtu.be/

Ένα εξαιρετικό transcription για κιθάρα από τον κιθαρίστα και λαουτίστα James Edwards. Κοιτώντας τους δακτυλισμούς και τα ακόρντα στην ταστιέρα, θα πίστευε κανείς ότι το διάσημο κομμάτι του Debussy γράφτηκε αρχικά για κιθάρα και όχι για πιάνο. Eρμηνεύους μουσικούς, η κυρία έχει 23.7K subscribers. Όχι κι άσχημα... 

  • Like 5

Πρόταση

Σχόλια

Αν αγαπάς μια φορά τη μουσική του αξεπέραστου κατ' εμε Debussy πως να μην αγαπήσεις μια μεταγραφή για κλασική κιθάρα και δή πετυχημένη όπως η παραπάνω....
Προσωπικά σπεύδω να αγοράσω την παρτιτούρα asap!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε

Πολυ αγαπημενη εκτελεση αυτη! Eχω βαλει στο bucket list μου να επιχειρησω και εγω αυτο το transcription καποτε, αν και ειναι ολιγον τι υπερανω του επιπεδου μου για τωρα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
4 hours ago, Αετός said:

Υπέροχη μεταγραφή.

Εδώ, σε ντουέτο.

 

 

ενταξει αυτό το ντουέτο δεν-υ-πά-ρχει. 

για έναν κλασικό κιθαρίστα που σέβεται την ιστορία του οργάνου, και δη αυτούς τους δυο τιτάνες, είναι σαν όνειρο αυτή η σύμπραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
1 ώρα πριν, gmoukou είπε

 

ενταξει αυτό το ντουέτο δεν-υ-πά-ρχει. 

για έναν κλασικό κιθαρίστα που σέβεται την ιστορία του οργάνου, και δη αυτούς τους δυο τιτάνες, είναι σαν όνειρο αυτή η σύμπραξη.

Χαχαχα! Όπως τα λές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε


IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου