Προς το περιεχόμενο
  • Καλό είναι να μη θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν. Μιλήστε από προσωπική εμπειρία (με την κατανόηση ότι η εμπειρία σας ενδέχεται να μην ισχύει για άλλους) ή αναφέρετε τις πηγές σας.

     

    Oι απόψεις που γράφονται στο forum εκφράζουν τους συνομιλητές και όχι την σελίδα.

  • Αναρτήσεις

    • Δεν νομίζω ότι ανακάλυψα τον τροχό, αλλά δεν το ήξερα, το σκεφτόμουν και με ένα γρήγορο ψάξιμο είδα πώς υπάρχει και το βρήκα. Πρόσφατα αγόρασα κάτι φθηνά bluetooth  ηχεία για τα laptops μου που δεν είναι συνδεδεμένα με κάρτες ήχου / ηχεία, αλλά έχουν τα build in (κάρτα/ ηχεία). Ήθελα να έχω τη δυνατότητα να δουλέψω και σε αυτά κάποια πράγματα , αλλά τα build in ηχεία δεν είναι για τίποτα ως γνωστόν. Πήρα λοιπόν τα LAMTECH (φθηνά ένα 20άρικο) , και σε σχέση με τα build in ηχειάκια είναι hi -end κατάσταση. Παρ' όλα αυτά , σαν κάτι να μου έλειπε. Ήθελα να κάνω ένα enchance στον ήχο μου, ειδικά σε Playback από youtube και μιας και η build in καρτα ήχου δεν είχε καμία παραμετροποίηση μέρα από volume ...... σκέφτηκα δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει.... Και υπάρχει. Το DeskFX Audio Enhancer Software. Με EQ/ Κομπρέσσορα/ Echo και άλλα καλούδια.... Μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν εδώ. Δεν θέλω να λέω υπερβολές, αλλά πολύ καλό εργαλείο , που σου επιτρέπει και να ακούσεις σε πολύ καλλιτερο επίπεδο stream από το Laptop σου,  ή από τον σκληρό σου....μέχρι και να τσεκάρεις σε επίπεδο Post production τις παραγωγές σου και πώς ακούγονται σε budget συστηματάκια.
    • Στο budget σου παίρνεις Marshall half stack (και σχετικά παναλαφρο):   https://www.thomann.de/gr/marshall_dsl20hr.htm?shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZ3IiLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1   https://www.thomann.de/gr/marshall_tslc212_gitarrenbox.htm   Δεν είναι τυχαίο που έχει μόνο θετικές κριτικές παντού ... Αν ήταν made in UK θα είχε τουλάχιστον τα διπλάσια.
    • Kaipa - Musiken Ar Ljuset (1975) Hans Lundin - lead vocals & keys Roine Stolt - guitars & vocals Tomas Eriksson - bass & vocals Ingemar Bergman - drums & vocals    
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου