Προς το περιεχόμενο

Red Pony - John Fahey cover

Από odis13, 06/04/2021
  • 127 views
  • 4 comments
  • Like 5

Recommended Comments

Σχόλια

πολύ μου άρεσε όλα !

μπραβο odis!

θέλω να μάθω τι κιθάρα είναι, τι κούρδισμα, και να παίζω έτσι. το πρωί να είναι στο γραφείο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
odis13

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Μερσι!

Για την κιθαρα ολο λεω να κατσω κανω ενα thread γιατι ειναι αρκετα ενδιαφερον και περιεργο οργανο (ειναι μια Gibson MK-81 του 1977), συντομα θα αξιωθω να βγαλω μερικες φωτο και κλιπακια και θα τα ανεβασω. 

Το κουρδισμα στο συγκεκριμενο κομματι (που παερπιπτοντως περαν απο Red Pony θα το βρεις συχνα να αναφερεται ως Wine & Roses στη δισκογραφια του Fahey) ειναι open Dm (D-A-D-F-A-D),  αν και σε πολλες ηχογραφησεις ο Fahey ακουγεται να ειναι κουρδισμενος σχεδον ενα ημιτονιo κατω απο αυτο, κοντα σε C#.

Oσο για τη μουσικη του Fahey και της ολης American Primitive σχολης που τον ακολουθησε αν υπαρχει ενδιαφερον και βρω χρονο ευχαριστως να γραψω ενα primer, μιας και ειναι απο τα κυρια μουσικα μου ενδιαφεροντα τα τελευταια χρονια. 

Επεξεργασμένο από odis13
  • Ευχαριστώ 1

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ήχος, και πολύ ωραίο παίξιμο.

Μπράβο!!!!!

• Like 1

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

IP.Board Videos by DevFuse
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Κανονισμοί της σελίδας.