Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μαγνητων σε μαθητικη κιθαρα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Αρη οπως διαβασες δεν εχω την οικονομικη ανεση για καινουρια κιθαρα..και νομιζω οι tonerider οπως προτειναν τα παιδια παραπανω θα ειναι μια χαρα στην cort μου (πιστευω) γιατι δεν ειναι και η χειροτερη...για οσους ξερουν περι τινος προκειτε η cort... :)

 

οχι σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι η cort ειναι κακη κιθαρα... απλα επειδη πιο πανω ετεθη το θεμα του αν αξιζει να κανεις την αλλαγη μαγνητων η να παρεις αλλη κιθαρα εθεσα τα δεδομενα και ειπα ... οτι θες χοντρικα 150 ευρω για την αλλαγη , οποτε με μια βολτα θα μπορεσεις να δεις αν με τα ιδια λεφτα και οχι παραπανω παιρνεις κατι καλυτερο . δεν ειμαι της αποψης να πας σε νεα κιθαρα απο την στιγμη κατα την οποια εχεις μια κιθαρα που σε ικανοποιει τουλαχιστον προς το παρων... παντως πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση ριξε μια ματια στον νεο οδηγο για stratocaster του sf . κατι μπορει να αποκομισεις... ισως η πρωτη fender squier που προτεινει να αξιζει της προσοχης σου... δεν ξερω ποσο εχουν οι toneriders ομως φαντζομαι δεν θα εχουν και πολυ μεγαλη διαφορα απο τα 160 ευρω που εχει αυτη η squier  . αν εχουν μεγαλη διαφορα τοτε ακυρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα νοιζαδες.

 

Εχω μια μαθητικη cort stratocaster με 3 single coil. Αυτον τον καιρο ακουω funk και jazz καταστασεις και επειδη δεν εχω την οικονομικη ανεση να αγορασω τωρα αλλη κιθαρα σκεφτικα να αλλαξω μαγνητες στην strato. Θα δω καμια διαφορα?? Θελω να μου πειτε αν ναι τι μαγνητες να βαλω για τετοιο ειδος γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος. (Εχω εναν Marshall DSL401)

Καθε προταση δεκτη. :)

 

Ευχαριστω.

 

σου φταιει κατι στην κιθαρα; ή απλώς έχεις περιέργεια; (δεν είναι κακό κι αυτό)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου φταιει κατι στην κιθαρα; ή απλώς έχεις περιέργεια; (δεν είναι κακό κι αυτό)

Στην κιθαρα δεν μου φταιει τιποτα απολυτος. Πραγματικα ειναι μια απο της καλιτερες μαθητικες κιθαρες που εχω παιξει. Αλλα ειναι λιγο και η περιεργια λιγο το οτι ακουσα τους μαγνητες και ψιλο-ποροθικα..

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαθητικες κιθαρες

Αυτές που έχουν τις ανοιχτές συγχορδίες και τις θέσεις της πεντατονικής τυπωμένα πάνω

στο pickguard? :P :D

 

δεν ξερω ποσο εχουν οι toneriders ομως φαντζομαι δεν θα εχουν και πολυ μεγαλη διαφορα απο τα 160 ευρω που εχει αυτη η squier  . αν εχουν μεγαλη διαφορα τοτε ακυρο....

Λιγότερα απο τα μισά, και (απο οτι λένε) δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν απο σετ που

κοστίζουν τα διπλάσια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που έχουν τις ανοιχτές συγχορδίες και τις θέσεις της πεντατονικής τυπωμένα πάνω

στο pickguard? :P :D

Λιγότερα απο τα μισά, και (απο οτι λένε) δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν απο σετ που

κοστίζουν τα διπλάσια ;)

χαχαχα καλο ;D ;D ειπαμε δεν ειναι και ετσι. (τις εμαθα και το ξεκολισα  8) χιουμορ) το πιθανοτερο να βγω στα μαγαζια να τους παρω τους pure vintage. Σας ευχαριστω ολους παιδια!  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιθανοτερο να βγω στα μαγαζια να τους παρω τους pure vintage. Σας

Τους έχω, και στους προτείνω χωρίς δισταγμό, συγκρίνονται στα ίσια με μεγαλύτερης αξίας μαγνήτες.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έχω, και στους προτείνω χωρίς δισταγμό, συγκρίνονται στα ίσια με μεγαλύτερης αξίας μαγνήτες.

Σε ευχαριστω φιλε marathon αλλα το ερωτημα ειναι αν θα δω καμια διαφορα στην κιθαρα μου.. :-\

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω φιλε marathon αλλα το ερωτημα ειναι αν θα δω καμια διαφορα στην κιθαρα μου.. :-\

Σε όποια κιθάρα αλλάξεις μαγνήτες, θα δείς διαφορά...λογικό δεν είναι?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου