Προς το περιεχόμενο

Αμοιβή εκτελωνιστή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ένα δεν μπορώ να καταλάβω με τις ιδιωτικές courier. πως γίνεται η fedex/ups/dhl κτλ κτλ να χρεώνει την υπηρεσία εκτελωνισμού 70-170 ευρώ και παράλληλα να χρειάζεται 30 εξουσιοδοτήσεις, φωτοαντίγραφα ταυτότητας κτλ ενώ τα ΕΛΤΑ με 5.5 ευρώ σου κάνουν την ίδια δουλειά αυτόματα και χωρίς κανένα χαρτί! ::)

 

Απ'οτι φαινεται αυτο δεν θα συμβαινει για πολυ καιρο ακομα..........οποτε.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εστειλα το Euphonix McMix για Service στις ΗΠΑ (εντός εγγύησης), και επεστρεψε, μόνο που κώλησε στο ... τελωνείο!

 

80 Ευρώ μισθός εκτελωνιστή της FedEX..

40 Ευρώ δασμοί, ΦΠΑ

30 Ευρώ handling ...

 

είπατε τίποτα;

 

Ούτε την απόδειξη δεχόντουσαν να τους στείλω, ούτε διαβεβαίωση της εταιρία οτι είναι service εντός εγγύησης και έχει κόστος ούτε τίποτα.

Και να τά στελνα λεέι, θα γλύτωνα τα 40 Ευρώ δασμούς και πάλι θα έπρεπε να πληρώνω εκτελωνιστές και handling,

 

Που έδωσαν βέβαια τη λύση να το εκτελωνήσω μόνος μου (==400 Ευρώ αεροπορικά εισητήρια απο Ρόδο)... Τι καλοί άνθρωποι.

 

FedEx Απατεώνες...

 

Τους κατήγειλα βέβαι σε υπουργειά και ΕΕΤΤ και όπου αλλού βρήκα αλλά σιγά μην γίνει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους κατήγειλα βέβαι σε υπουργειά και ΕΕΤΤ και όπου αλλού βρήκα αλλά σιγά μην γίνει τίποτα...

 

Και πολύ καλά έκανες φίλε μου ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου