Προς το περιεχόμενο

Tόσο χαμηλές τιμές σε keyboards?


kofi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://greekads.com/classifieds/showproduct.php/product/13862/cat/all

Στην παραπάνω σελίδα στο ιντερνετ βρήκα κάποια πράγματα που με ενδιαφέρουν...οι τίμες ειναι γέλοιες και αυτο ειναι που μου κάνει εντυπωση και θα ήθέλα να μου πείτε την γνώμη σας αν αξίζει να ρισκάρω μια τέτοια αγόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δε μου πάει καλά φίλε μου. Fantom-G6 και V-Synth GT με 900 Ευρώπουλα έκαστο;  Εσύ τι λες, σου φαίνεται λογικό; Το Fantom-G6 το πουλάει μισοτιμής και το V-Synth το δίνει σχεδόν στο 1/3 της τιμής. ::)

 

Korg OASYS-88 στα 2100 Ευρώ; ..... Δε χωρεί αμφιβολία ότι είναι μούφα. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως επειδη δεν μου κολλαει ειπα να παρω και μια δευτερη γνωμη...κάποιος μπορει να είχε παρομοια εμπειρια...

 

Μακάρι να ήταν αλήθεια. Ακόμα και μεταχειρισμένο, το χτυπούσα ένα OASYS-76 με τόσα λεφτά. Αλλά δεν... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν βλεπω κατι το τρελλο.

Στην κριση που υπαρχει,πιθανον αγορασε πολυ φθηνα τα οργανα.

Ενα παραδειγμα ψιλοασχετο αλλα δειγμα κρισης,εψαχνα ενα κινητο lg ρενουαρ.

Το βρηκα χρυση ευκαιρια 280 ευρω,του το πηρα 200 και ηταν λιγοτερο απο μηνα αγορασμενο.

Καινουργιο εχει 350-360,και τουλαχιστον μεχρι τωρα δειχνει αριστο.....

Σημερα που ο κοσμος δεν το φυσαει το παραδακι,ψαχνει το φτηνοτερο......

Πολυ παλιοτερα το sy77(στις δοξες του ακομα) το πηρα απο.....ηλεκτρολογο 700 ευρω(200.000 δρχ).

Του χρωσταγε λεφτα το live μαγαζι το οποιο.....πατωσε,και του δωσανε το ολοκαινουργιο τοτε sy77,αφου μου το εδωσε με το κουτι του!!!!!

Πιστευω πως με υπομονη και ψαξιμο θα βρουμε αυτο που θελουμε στην τιμη που θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, καθυστέρησα κάποιους μήνες να δω το θέμα!

 

Πριν λίγες μέρες "έπεσα" κι εγώ στη συγκεκριμένη σελίδα, ενώ ψάχνοντας στο google για σελίδες στα ελληνικά περί fantom g, βρήκα κι αυτό:

 

http://www.findit.gr/area/-37/posts/1/20/7008.html

 

αγγελίες από το νομό Ημαθίας (!;!), όπου το fantom g-6 κοστολογείται στα 900 μεν, δολάρια δε (μήπως αυτό αποδεικνύει την απάτη;). Έχω βρει και άλλο παρόμοιο μήνυμα σε (ελληνική) σελίδα αγγελιών, και μάλιστα από τρίτη εταιρεία.

 

Σκεφτόμουν λοιπόν να ρωτήσω εδώ μέσα περί του γεγονότος, αλλά σκέφτηκα να στείλω email να δούμε τι έχουν να μας πουν οι ίδιοι. Και μου απάντησε μια καλή κυρία τα εξής (τους ρώτησα που εδρεύουν και αν πρόκειται για μεταχειρισμένα όργανα):

Hello Sir,

  Thanks for your interest in our products....We are based in United Kingdom.

 

We will like you to understand that our products are Brand New factory sealed and their 100%original value as they are OEM manufactured(Original Equipment manufactured) with 24 months warranty and 9 months return policy.

 

Delivery is ascertained via DHL COURIER SERVICE or FED EX COURIER SERVICE within 32-48hrs upon the confirmation of your payment via BANK T/T OR Money Transfer for instant reflection and delivery duration meet up.

 

και άλλα ενδιαφέροντα, ακόμη και τηλέφωνο επικοινωνίας.

 

Σ' εκείνη τη φάση -και επειδή μου έκανε εντύπωση το όλο γεγονός- ήμουν έτοιμος να ανοίξω thread εδώ ρωτώντας περί του ΟΕΜ που αναφέρεται στο mail (ή τουλάχιστον να ψάξω αν έxει ήδη αναφερθεί σε άλλο thread).

 

Αλλά με πρόλαβε το ποστ αυτό!

 

Δεν έχω επαφή με τις τακτικές του επιχειρηματικού κόσμου, αλλά κάτι μυρίζει άσχημα εδώ... Και δεν είμαι εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

[...]We will like you to understand[...]

 

Για Αγγλίδα δεν μιλάει και πολύ καλά αγγλικά...

 

κάτι μυρίζει άσχημα εδώ... Και δεν είμαι εγώ!

Μάλλον εγώ είμαι... Μας έχουν κόψει το ζεστό νερό στην εστία...  ;D ;D ;D

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ακόμα λεπτομέρεια άξια προσοχής είναι πως και στα δύο link οι διευθύνσεις επικοινωνίας είναι "κάτι@live.com" ή παρόμοιες. Φαντάζομαι πως όλες οι σοβαρές διαδικτυακές επιχειρήσεις  έχουν δικό τους domain, οπότε θα έχουν και αντίστοιχο mail.

Πχ η Μήτσος ελεκτρόνικς θα έχει κάτι σαν

"[email protected]"

Τέτοιες λεπτομέρειες μπορεί να μας σώσουν!

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου