Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε ενισχυτή για σπίτι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά ψάχνω έναν καλό ενισχυτή με καλή απόδοση και γκάζια αλλά για σπίτι(έχω την δυνατότητα να τον ανοίγω αρκετά),είχα καταλήξει στον peavy 6505 combo αλλά διάβασα μερικές συζητήσεις και μου κόπηκε λίγο η φόρα γιατι απότι κατάλαβα δεν αποδίδει καλά σε χαμηλές εντάσεις.προτείνεται μου κάτι καλό,o peavy vypyr 75 http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_75.htm είναι κάτι σαν αυτό που θέλω????plz βοηθείστε με θέλω ενισχυτή!!!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κανεις μην ξεχασεις να ριξεις μια ματια στην σειρα Cube της Roland.

Μου το ειχαν προτεινει και μετα απο test drive σε πολλους modelling ενισχυτες τον πηρα πολυ απλα γιατι τους εβαζε ολους κατω. Αρκετα και πιστικα εφφε και απο overdrive, distortion αλλο πραμα. Ειχα δοκιμασει και την σειρα vypyr και μου ειχε φανει πολυ ψεμα. Τοσο κατασκευαστικα οσο και ηχητικα

 

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry φίλε αλλά δεν κατάλαβα τι είναι το solid state,καποιο μοντέλο???(sorry αν πετάω κοτσάνες!!!)

 

 

Solid state amplifier σημαίνει ενισχυτής με τρανζίστορ κι ολοκληρωμένα τσιπ. Λαμπάτος είναι το αντίθετο, αυτός που λειτουργεί με λυχνίες. Υβριδικός ενισχυτής είναι εκείνος που έχει και τρανζίστορ και λυχνίες.

Ο peavey 6505 είναι λαμπάτος κι άρα στα 6ow δεν είναι και για σπίτι... Από την άλλη ο vypyr είναι τρανζιστοράτος και μάλιστα με ψηφιακά εφφέ αλλά έχει περισσότερες ρυθμίσεις κι επιλογές. Θα παίζει καλύτερα σε εντάσεις δωματίου ως solid state.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου