Προς το περιεχόμενο

emg 81x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς νομίζω να τους βάλεις μαζί ναι.Αν και απο όσο είδα τα ηλεκτρικά των x δε χρειάζονται κολλητήρια και λαλακίες οπότε ίσως παίξει πατέντα.Αν και το καλό με την EMG είναι ότι αλλάζεις τους μαγνήτες πολύ εύκολα.Απλά βγάλε τον παλιό απο το καλωδιάκι του και βάλε τον καινούριο  ;)

 

Darshan τα συμπεράσματα παραπάνω ήταν για το set 81x-85x  ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω και εγώ που τους έκανα A-B test.Το ηχόχρωμα παραμένει ίδιο απλώς έχουν λίιιγο χαμηλότερο output ακούγονται καθαρότερα και ο ήχος αναπνέει περισσότερο.Δεν έχουν τόσο ενοχλητικά πριμομεσαία και το EQ τους είναι πιο στρωτό.Γενικότερα είναι όντως ένα επίπεδο πάνω.Αν δεν υπήρχαν θα σου λεγα Seymour και εγώ.Και το 18v mod καλό αλλά δεν κάνει θαύματα  ;) Θα έχεις λίγο περισσότερο headroom και ελάχιστα καλύτερα καθαρά.

 

Το 18v δηλαδη σε σχεση με τους X τι διαφορες εχει, αν το τεσταρες και αυτο? Λενε οτι ειναι περιπου το ιδιο πραγμα (αλλοι παλι λενε οτι δεν ακουνε διαφορα απο 9 σε 18 volt). Απο το ποστ καλα καταλαβα οτι θεωρεις καλυτερους τους X και απο το mod?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To A-B test να διευκρινήσω ότι είναι μεταξύ των x και του mod 18v  ;) Σόρρυ που δεν το αποσαφίνησα πριν  8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου