Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για ακριβό λαμπάτο ενισχυτή!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε,να τον χαιρεσαι!!!

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=38901

 

 

(ουδεμια σχεση εχω με τον πωλητη)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν σου πώ ότι ο καλυτερος ενισχυτής που έχω παίξει μέχρι  στιγμής είναι ο Bugera 333xl combo τι θα μου πεις??

Εγώ θα σου έλεγα οτι είσαι πολύ τυχερός, ενώ έχεις το budget για κάτι πολύ ακριβότερο

να σου άρεσε πολύ κάτι τόσο φτηνό. Δυστυχώς συνήθως συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τη στυλ κιθαριστας είμαι δεν μπορω να το περιγραψω  :P εξάλλου γι αυτο έβαλα τις επιρροές μου!  ;) Απο αυτές τις μπαντες βγάζω κομματια μονος μου.. Η μπαντα που εχω παιζουμε δικά μας κομματια κινούνται σe ποιο Gothic styl

 

Kιθάρα έχω μια Cort KX-1Q με δυο διπλούς emg HZ η καλύτερη κιθάρα μέχρι στιγμής που έχω παίξει απο άποψης αίσθησης στα χέρια και όχι ηχου καθος δεν φοραει τοσο καλους σε εισαγωγικά μαγνήτες! Πεταλάκια δεν χρησιμοποιώ, αν θα πάρω μελοντικά θα ειναι κανα delay corus απλα πραγματα  ;) ..

 

Στο θέμα του ενισχυτή τώρα!! Έχω καταλήξει οτι θέλω να έχει 3 καναλια ενα πολυ καλο διαυγές γεματο καθαρο καναλι, ενα για τα ρυθμικά μέρη χωρις να λασπώνει με πολύ οκγο να σε χτυπάει στο στηθος σαν γροθια στα palm mutes (τα κομμάτια που εχουμε το απαιτουν αυτο δίνοντας δύναμη  ;) )  και ένα lead κανάλι με αεκετο gain  και sustain θελω οι νοτες να είναι ξεκαθαρες και παχιές να ξεχωρίζουν μια μια  :)

 

τον ενισχυτη τον θέλω για live και πρόβες οχι για το σπίτι!  8)

 

Καμπίνα έχω μια Randall 2x12 με celestion..  

 

κομπο με τίποτα θα μου βγέι η μέση στο κουβάλιμα!! χαχαχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα του ενισχυτή τώρα!! Έχω καταλήξει οτι θέλω να έχει 3 καναλια ενα πολυ καλο διαυγές γεματο καθαρο καναλι, ενα για τα ρυθμικά μέρη χωρις να λασπώνει με πολύ οκγο να σε χτυπάει στο στηθος σαν γροθια στα palm mutes (τα κομμάτια που εχουμε το απαιτουν αυτο δίνοντας δύναμη  )  και ένα lead κανάλι με αεκετο gain  και sustain θελω οι νοτες να είναι ξεκαθαρες και παχιές να ξεχωρίζουν μια μια 

 

Στα ειπα και παραπανω,μην τη ψαχνεις και πολυ θα φυγει!... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mesa DS-5 combo ότι χειρότερο εχω παιξει γι αυτά τα λευτα που κανει.. βέβαια δεν κάνει για metal απ οτι γνωρίζω αλλα έχει πολύ καλό καθαρό κανάλι..

DS-5 δεν υπάρχει, προφανώς εννοείς DC-5.

Ότι χειρότερο? ???. Είσαι σίγουρος?

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσες τον GH100L ?

 

Δοκιμασες τον Peavey JSX με την καμπινα σου?

  ---//---  τον Randall G3 με την peavey 4χ12?

 

Σε ρωταω γιατι μετα τον laney θα σε πηγενα στον randall. Τι ηταν αυτο που δεν σου

αρεσε?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε,να τον χαιρεσαι!!!

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=38901

 

 

(ουδεμια σχεση εχω με τον πωλητη)

 

 

θέλω καινούριο όπως είπα.. ο λόγος ειναι οτι ξέρεις τη πέρνεις! πχ μπορει να θελει αλαγη σε ολες στις λαμπες μπορει να μην τον εχει προσεξει ο ποκατοχος του αρκετα ξερω γω... προσθεου οχι ο συγκεκριμένος αλλα γενικα μιλαω!!  ;)

 

Παντος ρε παιδια! Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντίσεις σας και για το χρονο που διαθεσατε για μενα!!!  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω καινούριο όπως είπα..

 

κακως,πετας τα λεφτα σου αγοραζοντας καινουργιο gear IMHO,βεβαια δικα σου ειναι οτι θες τα κανεις... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσες τον GH100L ?

 

Δοκιμασες τον Peavey JSX με την καμπινα σου?

 ---//---   τον Randall G3 με την peavey 4χ12?

 

Σε ρωταω γιατι μετα τον laney θα σε πηγενα στον randall. Τι ηταν αυτο που δεν σου

αρεσε?

οχι δεν τον εχω ακούσει ακόμα..  :-\

o peavey ειναι στο στουντιο δεν τον εχω ακουσει με την καμπινα μου.. και ο Randall ειναι ο combo αλλα εχω συνδέσει την καμπινα μου εκει.. Το αποτελεσμα... Ακομα περισότερο μπασο + μεσαία!!  :P

 

Περιμενω να βγει αμύν και ποτε και ο TriRec να δούμε τι παιζει.. (Αντίγραφο Mesa Dual Rectifier)

 

Τελικα εχει κανένας άποψη γι αυτούς τους δυο που είπα στην αρχη?? Τους εχει ακόυσει κανενας σας?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου