Προς το περιεχόμενο

Unnamed Feeling cover :)


FrosT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Νεστορα επειδη το συγκεκριμενο στυλ μουσικης δεν ειναι του γουστου σου δεν παει να πει οτι η προσπαθεια δεν ειναι καλη ...

Ως είδες δεν σχολίασα το αποτέλεσμα, ακριβώς γιατί δεν ολοκλήρωσα την ακρόαση.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εφφε ακριβως?

Είναι μετά το έκτο λεπτό. Δεν ξέρω flanger είναι phaser είναι (μπορεί και τίποτα από τα δύο). Απλά παίζουν και οι δύο κιθάρες μαζί (γύρω στο 6:20) και δεν με ακούγεται καλά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω με "ξενισαν" εννοω οχι οτι δεν ειναι καλα - αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο να "βγαλεις" απο το μυαλο το οριτζιναλ και να το αντικαταστησεις με το δικο σου  ;)

 

Στην εισαγωγη ας πουμε ο hetfield στo "been here before"  το κανει πιο πολυ σαν προσθηκη εφφε και λιγοτερο στο να "πει" κατι - εσενα ηταν πιο "καθαρα" και με ηχοχρωμα που δεν μου αρεσε  :)

 

Η δευτερη φωνη σε μερικες περιπτωσεις δεν μου καθεται καλα στο αυτι - θα το προτημουσα χωρις δευτερες σε εκεινα τα σημεια - οχι επειδη ετσι ειναι το κανονικο οτι πρεπει να το κανεις και εσυ - μπορει η δευτερη φωνη σου να μην ταιριαζει στο συγκεκριμενο

 

Anyway αυτη ειναι δικη μου γνωμη και πως το βλεπω εξω απο το χορό  :)

Φιλικα panda  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μετά το έκτο λεπτό. Δεν ξέρω flanger είναι phaser είναι (μπορεί και τίποτα από τα δύο). Απλά παίζουν και οι δύο κιθάρες μαζί (γύρω στο 6:20) και δεν με ακούγεται καλά.  :)

 

Aha, πεζει απλα ναναι θεμα με το recording και να μην εχουν κατσει τελεια οι φασεις στις κιθαρες.

Οταν λεω με "ξενισαν" εννοω οχι οτι δεν ειναι καλα - αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο να "βγαλεις" απο το μυαλο το οριτζιναλ και να το αντικαταστησεις με το δικο σου  ;)

 

Στην εισαγωγη ας πουμε ο hetfield στo "been here before"  το κανει πιο πολυ σαν προσθηκη εφφε και λιγοτερο στο να "πει" κατι - εσενα ηταν πιο "καθαρα" και με ηχοχρωμα που δεν μου αρεσε  :)

 

Η δευτερη φωνη σε μερικες περιπτωσεις δεν μου καθεται καλα στο αυτι - θα το προτημουσα χωρις δευτερες σε εκεινα τα σημεια - οχι επειδη ετσι ειναι το κανονικο οτι πρεπει να το κανεις και εσυ - μπορει η δευτερη φωνη σου να μην ταιριαζει στο συγκεκριμενο

 

Anyway αυτη ειναι δικη μου γνωμη και πως το βλεπω εξω απο το χορό  :)

Φιλικα panda  ;D

 

Καλα, δεν το πηρα προσωπικα, εχω μαθει να περνω feedback  ;D ;D ;D . Το "been here before" ειναι επιτηδες διαφορετικο, ισως ομως να εχεις ενα point γιατι μου ειναι λιγο πολυ "καθαρο" στη μιξη και πεταγεται πολυ στο αυτι. Οι δευτερες εχω μια αισθηση οτι ειναι οντως πολυ ψηλα στη μιξη και καμια φορα ισως "παλευουν" πολυ με την main φωνη. Αλλα ειναι και το περι ορεξεως..  ;D ;D

 

Drop A#;;;;;;;!!! Με τι guage;;;;;

 

Why the surprise  ;D Δεν θυμαμαι ακριβως τι ειχα εκεινη την στιγμη, παντως σιγουρα Elixir, και λογικα η 11 - 68 η 12 - 68. Ετσι κιαλλως lead-ας δεν ειμαι, ρυθμικα παιζω κυριως

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aha, πεζει απλα ναναι θεμα με το recording και να μην εχουν κατσει τελεια οι φασεις στις κιθαρες.

Πολύ πιθανό με ακούγεται αυτό.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πιθανό με ακούγεται αυτό.  :)

 

Ε, κοιτα, με 4 κιθαρες συνολο, 2 αριστερα 2 δεξια λογικο ειναι να φυγει και κατι, ποσο μαλλον οταν δεν προκειται για υπερ-προσεγμενη δουλεια  ;D ;D. Ισως κατσω να δω μηπως μονο για τα squeals κρατησω 1 κιθαρα σε καθε μερια να ειναι πιο defined...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως κατσω να δω μηπως μονο για τα squeals κρατησω 1 κιθαρα σε καθε μερια να ειναι πιο defined...

Νομίζω ότι αυτό θα τα διορθώσει τα πράγματα, γιατί να σου πω που το ξανάκουσα, εκεί κυρίως γίνεται το μπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου