Προς το περιεχόμενο

Να ανταλλάξω την Ibanez RG550 με Epiphone Les Paul 1997;


Pavlos.Sage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αμαρτία να δώσεις μια RG550.   :(

Είναι κρίμα, japan made shredοκιθαρο με ωραίο τρέμολο και λαιμό. Αν δε σου αρέσουν οι μαμα μαγνήτες βάλε πάνω κανα dimarzio super distortion ή mo joe και θα πετάει, EMGs δεν θα έβαζα, Ουτε θα αντάλλαζα ποτε τέτοιο όργανο με epiphone les paul.

 

 

συμφωνω...

εγω εχω μια rg 550 17 ετων και απλα τα σπαει.

Ειχα και μια petrucci(ibanez), την ειχα παρει το 94 αλλα η 550 ειναι μακραν καλυτερη.

Βασικα ειναι θεμα γουστου.Εαν εισαι shreder μεινε στην ibanez.Αλλαξε μαγνητακια και βαλε και ενα tremol-no και εισαι ετοιμος.Θα σου προτεινα το σετακι του doug aldirich.Για πολλα γουστα!!

rg550.JPG.105fb27e4f8cae5bd2454dc978f18a91.JPG

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Rg550, προσωπικά, θεωρώ πως είναι μια απίστευτη κιθάρα. Εγώ πάντως δεν θα την αντάλλαζα με καμία και πόσο μάλλον με μια epiphone :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι αν σ έχει διπλαρώσει κάνας ξύπνιος να δώσεις την Ibanez για το piece of shit Epiphone και να βγάλει μεροκάματο πες του να έρθει σε μένα να την ανταλλάξω με μιά Granite... Που σκοτώνει.που τα σπάει που που που.....

Κράτα το Ibanezoni κιθάρα που τα παίζει όλα και θα την ευχαριστηθείς.....

Έχω 5 Ibanez S & RG και αν μου κάτσει θα πάρω κι άλλη  ;)

Καληνύχτα σας.....

Άκου Epiphone χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι αν σ έχει διπλαρώσει κάνας ξύπνιος να δώσεις την Ibanez για το piece of shit Epiphone και να βγάλει μεροκάματο πες του να έρθει σε μένα να την ανταλλάξω με μιά Granite... Που σκοτώνει.που τα σπάει που που που.....

Κράτα το Ibanezoni κιθάρα που τα παίζει όλα και θα την ευχαριστηθείς.....

Έχω 5 Ibanez S & RG και αν μου κάτσει θα πάρω κι άλλη  ;)

Καληνύχτα σας.....

Άκου Epiphone χαχαχαχαχαχαχα

 

+1000 δικε μου

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το ξαναβλέπω καλύτερα βρήκα ενα link με καλλιτέχνες που παίζουν με Epiphone αυτοί κάτι θα ξέρουν παραπάνω και μην μου αρχίσετε περί endorsment κτλ και είπα να το βάλω μπουχαχαχαχαχαχαχα....

http://www.ibanez.co.jp/artist/artist2008.php?CATEGORY_ID=1&area=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ ρε παιδιά μη κράζετε...! απλώς επειδή δεν με έχει βολέψει το μπράτσο της Ibanez και δεν έχω λεφτά να πάρω μια άλλη και να την κρατήσω αυτή είπα να κάνω μια ανταλλαγή και γι'αυτό ζήτησα τη γνώμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ ρε παιδιά μη κράζετε...! απλώς επειδή δεν με έχει βολέψει το μπράτσο της Ibanez και δεν έχω λεφτά να πάρω μια άλλη και να την κρατήσω αυτή είπα να κάνω μια ανταλλαγή και γι'αυτό ζήτησα τη γνώμη σας

Καλά, δεν κράζουμε εσένα, εκείνον που σου το πρότεινε κράζουμε!  ;D ;D ;D

 

Αν δε σε βολεύει το μπράτσο της rg550, πρώτα πρέπει να εντοπίσεις (με δοκιμές) το προφίλ μπράτσου κιθάρας που βολεύει εσένα. Κατόπιν, μπορεις να τσεκάρεις κάποια πραγματικά συμφέρουσα ανταλλαγή(value-money) με κιθάρα αντίστοιχης ΑΡΧΙΚΗΣ αξίας , καλοσυντηρημένη με καλά τάστα & τρέμολο (πολύ σημαντικό) που έχει το προφίλ μπράτσου που σ' αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προσφατα ειχα βαλει και εγω την κιθαρα μου για ανταλλαγη θα σου πω τι εκανα εγω! Περιπου ηξερα τι ζητουσα και δεν βιαζομουν καθολου! Σε καθε μηνυμα που σου στελνουν να κανεις μια ερευνα να δεις αν σε συμφερει η ανταλλαγη (πολλοι πανε να το παιξουν πονηροι)! Μεχρι να δωσω την δικια μου ειχα δοκιμασει πανω απο 10 μπορει και 15 κιθαρες! Με την υπομονη που ειχα πιστευω οτι τελικα βρηκα την κιθαρα που ηθελα και εκανα μια πολυ καλη ανταλλαγη! Οποτε υπομονη, ερευνα και μην ντρεπεσαι να δοκιμαζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου