Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτος ενισχυτής High gain!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άρης 1745698405 συνημίτονο 5φ επί 10 είς την εικοστή τρίτη ακούει??

Κάνε έναν κόπο και ανέβασε ένα βιντεάκι με τον evh στο καθαρό κανάλι, με το eq flat, το gain στη μέση και κιθάρα με μονούς...ΜΟΝΟΥΣ!!!

...

 

χα χα χα εγινε... Συντομα θα εχεις αυτο που ζητας...

 

:P :P ;D ;D ;D

simpsons_nelson_haha2.jpg.b0290f0dba84566621fd84933d347647.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδα ! Σημερα παρελαβα τον ενισχυτη! Ειμαι ευχαριστημενος!! Απλα ηθελα να σας ρωτησω και να απαντησετε κατι έστω και μονολεκτικα, δεν χρειαζεται να επεκταθουμε στο θεμα.

Εννοειται πως διαβασα και τα αλλα θεματα για κλεισιμο-ανοιγμα λαμπατου ενισχυτη και δοκιμασα και τις 2 εκδοχες που ειπωθηκαν. Καταρχας τα κουμπια ειναι γραμμενα ετσι: Power On-off, Standby On-off

 

1η εκδοχη: Power off--> on, περιμενω 2-4 λεπτα και μετα Standby off-->on και τα αφηνω ως εχει μεχρι να κλεισω τον ενισχυτη κλεινωντας πρωτα το volume και το gain ακολουθώντας Standby on-->off και μετα Power on --> off

 

2η εκδοχη: Ανοιγμα ενισχυτη οπως την πρωτη εκδοχη, και για κλείσιμο κλεινωντας πρωτα το volume και το gain,ακολουθω πρωτα Power on--> off και μετα

Standby on --> off. Αυτο που θελω να πω για αυτην την εκδοχη ειναι οτι ετσι οπως τον εκλεισα ακουστηκε ενας περιεργος ηχος απο τα ηχεια σαν αποτομο φρεναρισμα αυτοκινητου καπως. Ειναι επικίνδυνο αυτο;

 

Ποια εκδοχη προτιματε εσεις; Στο manual δεν γραφει κατι για κλεισιμο,μονο για ανοιγμα! Αρη εσυ που εχεις την ιδια κεφαλη πως την κλεινεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα on , και μετα απο 1-2 λεπτα on και το stand by... Στο κλεισιμο το αντιθετο... Μην τρελενεσαι δεν παθαινει και τιποτα αν τα κανεις με αποκλισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ τη δευτερη εκδοχή που λές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Με τον τρόπο αυτό ο ενισχυτής αδειάζει τελειώς απο ρεύμα χωρίς ωστόσο να ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Ο ήχος που περιγράφεις ακούγεται αλλά δε νομίζω οτι παθαίνει τίποτα.

 

Επίσης gain κ volume δεν τα πειράζω κατα το κλείσιμο.

 

Πάντως αν κάνεις σωστά το άνοιγμα δε νομίζω να έχεις πρόβλημα ότι κλείσιμο και αν κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου