Προς το περιεχόμενο

Ποιό ΜΕταΛ πετάλι για iced earth ηχο ala "john shaffer"


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα η ποιοτητα στον ηχο με καλυπτει το επιπεδο της παραμορφωσης οχι..και φυσικα δεν θελω να δαπανησω τοσα λεφτα σε μαγνητες αλλα αν τελικα τους εβαζα..εσεις λετε πως δεν θα χρειαζομουνα μεταλ πεταλι?

 

Δεν ξέρω τι βγάζει το σετάπ σου αυτή τη στιγμή από ήχο για να σου πω τι χρειάζεσαι. Αυτό που ξέρω είναι ότι ο SD Metal Livewire που έχω στη Strat μου, σε οποιοδήποτε καθαρό κανάλι οποιουδήποτε ενισχυτή και να την παίξεις, είναι σαν να έχει overdrive. Οπότε αντιστοίχως λειτουργεί και στα βρώμικα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ax1ss  πολυ ωραιο το τοπικ που ανοιξες....

επειδη και εγω ασχολουμαι με τον ιδιο ακριβως ηχο....ακου τι χρησιμοποιω....

εχω...το boss metal zone....ανοιχτο και μετα απο αυτο βαζω ακομη ενα overdrive pedal το mxr z. wylde

πρεπει ομως να σου πω...πως αυτο το κανω σε τρανζιστορατο amp...εναν laney 30r

το αποτελεσμα...ειναι αρκετα..καλο...και ο ηχος ειναι shafferικος...

 

 

ελπιζω να βοηθησα....!! :)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. θεσσαλονικη ειμαι

 

 

Πες μου και πόσα θες να δώσεις. έχω καταπληκτική πρόταση να σου κάνω που την άκουσα σήμερα, έπαθα ζημιά και την αγόρασα.

Σου μιλάω για καινούριο προιον, δεν προσπαθώ να σου πασάρω κάτι δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά μου  :D Ο Telegun μόλις έφτιαξε ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πετάλι, το οποίο σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις ανάμεσα σε 27 ήχους (!) και το φάσμα του επεκτείνεται από tweed ενισχυτές για vintage πράγματα, ως Μεταλ (με κεφαλαιο ) ξεσπάσματα συμπεριλαμβανομένου καφρίλες και κλασικά στυλ. Αν έχετε χρόνο και όρεξη τσεκάρετε, έχει ΄τωρα στο μαγαζί του για να δοκιμάσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar%20Amp/product/Laney/LC15R/10/1

Εδώ θα βρεις αρκετά σχόλια από κόσμο που έχει τον ίδιο ενισχυτή όσον αφορά τη συμπεριφορά του γενικά.

 

 

Λοιπόν, μιας και πας για τσάρκα δεν μπορείς να πάρεις και την κιθάρα και τον ενισχυτή να δοκιμάσεις σε μαγαζί επιτόπου; Anyway, προτείνω MetalZone ή κάποιο αντίστοιχο Digitech + ένα σχετικό ψάξιμο με τις λάμπες που φοράει ο ενισχυτής σου αν είναι ακόμα μαμίσιες (δεν ξέρω ποιά μάρκα φοράει ο συγκεκριμένος).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πετάλι κοστίζει 180 ευρώ, και το μαγαζί του βρίσκεται κοντά στη ΔΕΗ Αγ.Δημητρίου, 5 λεπτά από το κέντρο.

Αν θες το τηλ του δώσε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου