Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Studio FB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε έναν ενισχυτή line6 30W SPIDER II θα βγάζει καλό ήχο?

 

Γιαυτό σου λέω, μην το ψειρίζεις πολύ...!! Μπορούμε να συζητάμε με τις ώρες (και καλά κάνουμε, αυτό είναι το καλό του ίντερνετ, η πληροφόρηση) για μαγνήτες ή καλώδια ή χιλια δυο πράγματα και μετά να βάζουμε την κιθάρα πάνω στον line6 spider...!! ΟΧΙ δεν θα ακουστεί καλά τίποτα πάνω σε αυτόν τον ενισχυτή αλλά δεν έχει σημασία!!! Πάρε την στούντιο που σου αρέσει, είναι gibson, είναι καινούργια, είναι η κιθάρα που ΜΠΟΡΕΙΣ να αγοράσεις...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε έναν ενισχυτή line6 30W SPIDER II θα βγάζει καλό ήχο?

 

εεε..χμμμ...όχι!!! :P

 

καλά σου λέει ο από πάνω, μην το ψειρίζεις πολύ...η κιθάρα που θες είναι πάρα πολύ καλή και μην έχεις αμφιβολίες...les paul παίρνεις, δεν ανακαλύπτεις τον τροχό!! ;D

 

και μόλις την πάρεις πήγαινε σε ένα studio και κάρφωσέ την επάνω σε ένα jcm half-stack...και μετά έλα να μου πεις αν αξίζει τα λεφτά της... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα καιρους θα βρεις καλη τιμη (και καλο χρωμα), οπως

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_black.htm

 

ή αυτη που προτεινες! μια χαρα θα παιξει, απο όγκο αλλο τιποτα.

αποψη μου οτι για βαρυ ηχο, η LP ειναι καλυτερη απο ταυρακι (SG)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Δήλαδη αξίζει τα λεφτά τις η μπόρει και να το μετανιώσω. Θα έπερνα την

sg standard αλλά δεν μου αρέσει το καρφί που μπαίνει κάθετα

στην κιθάρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήλαδη αξίζει τα λεφτά τις η μπόρει και να το μετανιώσω. Θα έπερνα την

sg standard αλλά δεν μου αρέσει το καρφί που μπαίνει κάθετα

στην κιθάρα ...

 

αμα τη παραγειλεις χωρις να την εχεις δοκιμασει μπορει να πεσεις σε σκουποξυλο και να το μετανιωσεις αλλα αυτο συμβαινει με ολες τις κιθαρες νομιζω. Εξαρταται και απο τις απαιτησεις και τις παραξενιες του καθενος, αλλιως τα βλεπει τα πραγματα καποιος που παιζει 30 χρονια και αλλιως καποιος που παιζει 5  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν εχώ και την τεράστια εμπειρία και θέλω να αγοράσω μια

που να με ικανοποιεί και να παίζω rock και πιο κλασικά κομμάτια τι θα

μου προτείνατε κοντά στο χιλιαρικο με 1.300?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν εχώ και την τεράστια εμπειρία και θέλω να αγοράσω μια

που να με ικανοποιεί και να παίζω rock και πιο κλασικά κομμάτια τι θα

μου προτείνατε κοντά στο χιλιαρικο με 1.300?

 

Παίζει κ αυτη λίγο παραπάνω, αν έχεις υπομονη να μαζεψεις τα λεφτά http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_traditional_eb.htm

Πάντως η lp studio που τσιμπησα εμένα με έχει ικανοποιήσει κ με το παραπάνω(παίζω κυριως μεταλ.οι μαγνήτες είναι πολυ κάφροι). Δεν πιστεύω πως θα βγείς χαμένος, αλλα καλύτερα να την δοκιμάσεις κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν σε αρέσει το άσπρο (που το λατρεύω) υπάρχει και το μαύρο ωρέ αδερφέ! (που επίσης το λατρεύω)  ;D ;D ;D

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_lespaul_studio99.htm

 

και αν θες και μία άλλη άποψη, υπάρχει και αυτό το μωρό:

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_vbk.htm

 

Μιλάω πάντα για Les Paul σχήματα... Ρίξε μία ματιά στις Eclipse Deluxe Series... και μπορείς να πάρεις και ένα VOX ενισχυτή και καθάρισες... ψάξε στους Valvetronix XL, αρκετά φτηνοί και απίστευτα ποιοτικοί

 

[flash=200,200]

 

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Γιαυτό σου λέω, μην το ψειρίζεις πολύ...!! Μπορούμε να συζητάμε με τις ώρες (και καλά κάνουμε, αυτό είναι το καλό του ίντερνετ, η πληροφόρηση) για μαγνήτες ή καλώδια ή χιλια δυο πράγματα και μετά να βάζουμε την κιθάρα πάνω στον line6 spider...!! ΟΧΙ δεν θα ακουστεί καλά τίποτα πάνω σε αυτόν τον ενισχυτή αλλά δεν έχει σημασία!!! Πάρε την στούντιο που σου αρέσει, είναι gibson, είναι καινούργια, είναι η κιθάρα που ΜΠΟΡΕΙΣ να αγοράσεις...!

 

και εγώ σκέφτομαι σοβαρά να πάρω την Studio και επειδή έχω έναν Spider III 30W αναρωτιόμουν αν θα ακούγεται καλά... αλλά μάλλον έχετε δίκιο, οι Spider τελικά είναι μάπα με ότι και αν τους συνδεσεις!!! :P

 

και για να κλείσουμε την αιώνια αντιπαλότητα μεταξύ Studio VS Standard, εννοείται πως η Standard είναι καλύτερη (γι'αυτό και κάνει $1000 παραπάνω) αλλά γιατί τόσο πολύ θάψιμο για την Studio??  ???

 

αχχ είναι πολλά τα 900 ευρώ, αλλά που θα πάει... θα τα μαζεψω (κάποτε!)

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου