Προς το περιεχόμενο

Ποιά FX plug-ins;


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον θελω να αγορασω plugins για nuendo. To προβλημα ειναι απο που να αρχισω, ειναι τοσα πολλα που δεν ξερω που να παω. Εχω ακουσει για τα waves , εινα καλή λυση? Θα εχω ενα ολοκληρομένο πακετο ή θα χρειαστω αλλα???? 8) Και κατι ασχετο , ωραια δεν θα ηταν αν υπήρχε Live chat???? (Λεω εγω τωρα). ::) ::)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλά είναι τα Waves, απλά οι τιμές τους είναι λίγο κανιμόθριες!  ;D (Τσιμπημένες εννοώ...)

 

Τσέκαρε πρώτα τα plug-in της Voxengo και της Kjaerhus (αλήθεια αυτό πώς προφέρεται; )

I'll follow the signal to the end...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ομως να αποφυγω τα waves????

 

WUP. Το οποίο σημαίνει ότι θα πρέπει να πληρώνεις ένα ετήσιο fee για κάθε πακέτο με plugins που έχεις. Έτσι θα μπορείς να κάνεις Updates (πχ σε περίπτωση που περάσεις καινούριο OS).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον θελω να αγορασω plugins για nuendo. To προβλημα ειναι απο που να αρχισω, ειναι τοσα πολλα που δεν ξερω που να παω. Εχω ακουσει για τα waves , εινα καλή λυση? Θα εχω ενα ολοκληρομένο πακετο ή θα χρειαστω αλλα???? 8) Και κατι ασχετο , ωραια δεν θα ηταν αν υπήρχε Live chat???? (Λεω εγω τωρα). ::) ::)

 

Για delay, phaser, chorus κλπ πάρε τα Soundtoys (σε VST πολύ σύντομα).

 

Για Compressors / EQ / Mastering μια UAD-2.

 

και τελείωσες...

 

 

Τα waves πέρα απο τα νέα πακέτα τους SSL, API κλπ τα bundles είναι πολύ πίσω για τα σημερινά δεδομένα, χώρια οτι είναι ακριβά και αν θες να κάνεις update πρέπει να πληρώνεις ετησίως το WUP!!

 

Βρε ούστ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πω μια καφρίλα αλλά κρατήθηκα, τα waves λένε μόνο για σπασμένα ;D , το ότι είναι πίσω μπορεί να ισχύει αλλά εδώ ισχύει και η φράση την δουλειά τους την κάνουν και την κάνουν σωστά, αλλά για μένα όντως η UAD είναι η καλύτερη λύση...  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου