Προς το περιεχόμενο

αποριες για μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σκεφτομαι να ξεκινησω μπασο απο σεπτεμβρη και εχω καποιες αποριες !!!

1. να ξεκινησω να μαθω 4ορδο η 5χορδο?( αν ξεκινησω με 4χορδο θα εχω προβλημα στη συνεχεια να μαθω 5χορδο ? αν ξεκινησω με 5χορδο το 4χορδο στη συνεχεια θα μου φαινεται ευκολο? )

2. ποσο καιρο παιρνει για να μαθει καποιος να παιζει μπασο?

3. εχετε να μου προτεινετε καποιο μπασο για να αγορασω ? (δινω μεχρι 300 ευρω)

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή βρες ένα από τα άπειρα παλιά θέματα περί εκμάθησης μπάσσου, πρώτα βήματα κλπ. για περαιτέρω πληροφορίες, ή απλά άκου τον Χτικιό.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λες οτι θα ξεκινήσεις λογικα θα εννοείς οτι θα πας σε καποιο δασκαλο ή καποιο ωδειο..!!!

Καλυτερα αρχισε να ψαχνεις για δασκαλο ή ωδειο και αργοτερα τα αλλα!!!

 

Στελιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωδειο εχω καταλειξει που θα παω !!! και με απασχολει να βρω ενα καλο μπασσο για αρχαριο οπως ειμαι εγω !!!και κατι αλλο τι ειδη μουσικης παιζεις με 4χορδο και τι με 5χορδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωδειο εχω καταλειξει που θα παω !!! και με απασχολει να βρω ενα καλο μπασσο για αρχαριο οπως ειμαι εγω !!!και κατι αλλο τι ειδη μουσικης παιζεις με 4χορδο και τι με 5χορδο?

 

Πρώτον, δεν υπάρχουν μπάσσα για αρχάριους. Υπάρχουν φθηνά μπάσσα και ακριβότερα μπάσσα. Δεύτερον, δεν υπάρχει στάνταρ αριθμός χορδών ανάλογα με τι παίζεις. Οι περισσότεροι αρχίζουν με 4άρια και αργότερα, ανάλογα με τι και πως παίζουν προχωρούν σε 5άρια/6άρια/7άρια/17άρια ή μένουν στο 4άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ξαναπαιξει μπασο? Αμα στην τελικη δεν σου αρεσει και το παρατησεις γιατι να παν χαμενα τα λεφτα σου??

Κανα μερικα μαθηματα στο ωδειο να μαθεις πεντε βασικα πραματα και ψαχνεις και για μπασο μετα γνωριζοντας τα θελω σου και τι περιπου ψαχνεις!

Καλο θα ηταν να παιξεις κιολας με μερικα να δεις τι σε βολευει καλυτερα πως ειναι στο αυτι σου κλπ κλπ...

 

Στελιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφερει να παιζω ροκ και τζαζ και ψαχνω να βρω ενα μπασο σχετικα φθηνο για να μαθω σε αυτο και αργοτερα να αγορασω κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφερει να παιζω ροκ και τζαζ και ψαχνω να βρω ενα μπασο σχετικα φθηνο για να μαθω σε αυτο και αργοτερα να αγορασω κατι καλυτερο

 

 

Παιζω απο τν ποηγουμενο ιουλιο (ουτε χρονο ) γτ δν κοιτας για κανα Cort Action (καλη τιμη για τν ποιοτητα τ οργανου π εχει) παρε μ 4 χορδες γτ ακομα κ τ κοντρα μπασο 4 εχει αμα σ αρεσει μετα περνεις κ με 5 ή .... Ελπιζω να βοηθησα καλη σ αρχη !!!!!!! ;)

 

::bbass::  <&>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε και καμια ματια στο search θα βρεις θεματα σχετικα με bass για αρχαριους!!!

Μην ξεχνας οτι θες και ενισχυτη!!!

Καλη αρχη παντως!!!

 

Στελιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου