Προς το περιεχόμενο

High gain καταστάσεις με καθαρό ενισχυτή?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.Έχω ένα Kustom defender (πολύ καλός ενισχυτής), ο οποίος έχει μόνο καθαρό κανάλι και τώρα φτιάχνω μια partscaster από swamp ash και maple neck (hotrails-neck, APS-2-Middle και JB jr-bridge).Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι αν με καθαρό ενισχυτή και δύο βαρβάτα od ή dist γίνεται να βγάλω shredogain από malmsteen έως vai και γενικά ήχο 80's hard rock-metal (zakk wylde,jake lee).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ MakiSRV , o συνδυασμος που κανεις(swamp ash + maple neck) ειναι εξαιρετικος .Η κιθαρα σου πιστευω οτι θα εχει κρυσταλο ηχο και απιστευτα σκασιματα (με τους καταλληλους μαγνητες βεβαια). Αλλα δεν κανει αυτος ο συνδυασμος για Ηαrd roch ηχο.Είχα ξεκινήσει να κανω partcaster με τον συνδυασμο αυτο και σταματησα (εβαλα alder body+maple neck). Όσο για distortion θα συμφωνησω 100% με τον Lukather για telegun msd. Εχω 1 μηνα που το απεκτησα και εχω παθει πλακα με τον ηχο του και την ευελιξια του (με καταλληλες ρυθμισεις βγαζεις ηχο του SRV).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Telegun MSD and you're done!!!!

 

ΑΑΑΑΑΑΥΥΥΥΤΟΟΟ και μονο !!!

Πριν αποφασισεις πρεπει να το ακουσεις !!!

Υπαρχουν πολλα ριβιους στο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καλο ειναι πια αυτο το πεταλι????

Μπορει να ανεβασει επιτελους καποιος κατοχος του κλιπακια???(αν το εχει κανει ηδη καποιος συχωρνατε με ;D ;D και πειτε μου το λινκ γιατι ολο κουβεντες βρισκω και καθολου δειγματα..)

 

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για shred καταστάσεις στη θέση σου θα φρόντιζα να έχω οπωσδήποτε και πετάλια eq, compressor και delay (άντε και κανένα noise gate και phaser)  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανον ο φιλος να θελει κατι απλο ρε αδερφια,χωρις να δωσει ενα τσουρμο ευρω να εχει ενα καλο βρωμικο καναλι.

Ολα οσα σου παρεθεσαν τα παιδια ειναι σουπερ,τουλαχισον εαν κρινω απ'αυτα που διαβαζω,αλλωστε εδω στο Νοιζ ειμαστε ΚΑι ψαγμενοι αμα λαχει.

 

Εαν θες κατι φθηνοτερο κ προσιτο θα σου ελεγα MXR Distorton III η AnalogMan's DOD 250 με το mxr dist+ mod. Μπορω να σου παραθεσω λινκς εαν χρειαστεις.

Με ενα 80αρι καθαρισες με το θεμα,αξιοπρεπεστατα.

 

Εαν δεν εχεις εμπειρια απο νετ αγορες κτλ μπορεις εδω,στις αγγελιες του φορουμ να βρεις

πολλα πεταλακια συνηθως με λιγα χρηματα που να μπορεις να κανεις την δουλεια σου μια χαρα.Ακουσε κ μερικα απ'αυτα.

 

Σωστα βεβαια ανεφερθηκε ο JMster οτι κατα 99% θα πας κ για αλλα πεταλακια,χρωματα οπως τα λεω,για να "καρφωσεις" ενα κλασικ '80s ηχο.

 

Βλεποντας κ κανοντας,εμεις εδω ειμαστε :)

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου