Προς το περιεχόμενο

Charvel San Dimas ή So-cal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει κανεις αποψη για τις εν λογο κυριες...γιατι τελευταια εχω κατι αυπνιες με το θεμα.....και εαν εχει δοκιμασει κανει και τις δυο ποια ειναι η καλυτερη ηχητικα δεδομενου οτι εχουν η μια seymour duncan και η αλλη dimarzio...

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το floyd δεν ειναι αυθεντικο και υπαρχουν πολλοι δυσαρεστημενοι αγοραστες που εχουν ποσταρει σχολια και βιντεακια στο net .τωρα για τους μαγνητες που λες ειναι καθαρα θεμα τι αυτια κουβαλαει ο καθενας.

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι SAN DIMAS φορανε Seymour Duncan,ενω οι SOCAL φορανε DiMarzio

ειμαι κι εγω περιεργος να τεσταρω μια να δω πως ειναι

 

αυτο το ξερω το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει αντιρποσωπος εδω στην ΕΛΛΑΔΑ δεν ξερουμε και ποιος συνδιασμος ειναι καλυτερος......παντως απο κριτικες που διαβαζα εχθες ολη μερα ...ολοι λενε παρα πολυ καλα λογια για την κατασκευη του (ειδικα του μπρατσου ) αλλα και γενικοτερα για την κιθαρα....αυτο τωρα για το τρεμολο το διαβασα μονο σε εναν σχολιο...οι αλλοι λενε καλα λογια.....τωρα τι αληθευει ...δεν γνωριζω....

 

p.s παντως με εχει βαλει στην πριζα να πουλησω την ibanez μου να χτυπησω μια τετοια ....εαν και βεβαια κατσει ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p.s παντως με εχει βαλει στην πριζα να πουλησω την ibanez μου να χτυπησω μια τετοια ....εαν και βεβαια κατσει ;)

Γιατι; Ποια ιμπι έχεις;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι; Ποια ιμπι έχεις;

 

 

εχω μια ibanez s qs 540....αλλα δεν ξερω εφαγα κολλημα ...μπορει να ειναι και περαστικο ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ignatios καταλαβαινω πληρως το κολλημα σου. Επειδη, μου αρεσουν οι chravel σαν κιθαρες οταν ειχε πρωτοβγει το μοντελο σκεφτομουν πολυ σοβαρα την αγορα της.

Αλλα καποια βιντεο στο utube, δυσαρεστημενων κατοχων, με αποθαρρυναν.

Κυριως οσον αφορα το floyd το οποιο ειναι μια φτηνοτερη εκδοση του original και ειναι οντως κορεατικο.

Επισης, καποιοι ελεγαν σε διαφορα reviews οτι η κιθαρα "αποπνεει μια αισθηση φτηνιας".

 

Διαβασε οσο περισσοτερο μπορεις πριν κανεις την αγορα και λαβε και το ενδεχομενο οτι οντως μπορει να ειναι μια περαστικη επιθυμια.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες αυτές ήταν μεγάλη ιστορία όταν πρωτοβγήκαν επειδή ήταν κάτι καινούργιο. Τώρα έχουμε πήξει στις πολύ καλύτερες σουπερστρατ. Αντικειμενικά σαν κιθάρες μπορείς να βρεις (και μέσα σε αυτές βάζω και την ιμπι σου) καλύτερες ή τουλάχιστον ισάξιες. Πάντως αν θες να την αγοράσεις για θέμα γούστου (κ@βλ@ς), πάσο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου